Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elvált szülők 2 gyermeke- (...

Nagyipapi kérdése:

Elvált szülők 2 gyermeke- ( közös felügyelettel anyánál van elhelyezve). Mindkét szülő új házasságban él és új közös gyermeket szeretnének. Hogyan számít az elvált szülők gyermeke a hitel felvételekor? CSOK

Figyelt kérdés

2016. febr. 29. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Házastársaknak kell leni közös gyermekekkel.
2016. febr. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első! szocpolt is felvehettük a lányomra, pedig az előző házasságomban született... (nálam lakik), szerintem jobb ha bementek és megkérdezitek a CSOK- nál hogy van, nálunk a velem egy háztartásban élő gyermek számított, tehát ha te az apa vagy és nem veled laknak a gyerekek, akkor te nem veheted fel szerintem, csak az anya... és a végén lakcímkártyával igazolni kellett, hogy az új házban lakunk mindannyian
2016. febr. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nincs olyan, hogy közös felügyelettel anyánál.

VAgy közös, vagy anya.

2016. febr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A "mozaik" családokra külön kitér a CSOK 02.10-én kiadott rendelete.


Házaspárok esetén azokra a gyerekekre lehet a CSOK-ot igényelni, akik a házaspárnál laknak, vagyis a Végzés alapján náluk vannak elhelyezve.

Az előző kapcsolatból született gyermekekre csak akkor tudjátok a CSOK-ot megigényelni, ha a bírósági végzést megváltoztatjátok és innentől nálatok lesznek elhelyezve a gyerekek.

2016. márc. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Két gyerek nálam van, férjhez mentem, és szeretnénk egy közöst. ( három gyerek így nálam lenne ). Sokat vannak az apjuknál, megy értük iskolába és rendesen fizet gyerektartást. Neki is új családja van.
2016. márc. 1. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!