Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális az, hogy egy olyan...

Normális az, hogy egy olyan világot teremtettünk, ahol egyesek szó szerint éhenhalhatnak és csoda, ha kétszámjegyű életkort megélnek, míg másoknak a legnagyobb problémája, hogy a 10 hálószobájuk közül melyikben aludjanak?

Figyelt kérdés
Az ekkora szintű egyenlőtlenség szerintem ékes bizonyítéka arra, hogy a legelfuseráltabb, legkevésbé életrevaló faj címet az ember sokszorosan megnyerhesse.
2019. nov. 9. 18:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
49%

Nem magamrol irtam.

Az afrikai ehezök jutottak eszembe hogy irigy a tarsadalom elenyeszö szazaleknak vizet elelmet adni.


En erre asszocialtam a kerdesbol. Sok allam gazdasaga autopalyakat epit mig mas meg haldoklik mert nincs müvelhetö föld


Te meg ekes bizonyiteka vagy annak amiröl irtam.

Higy derogal annak akinek jol megy a masikon segiteni

2019. nov. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
7# re volt vàlaszom az elözö
2019. nov. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
58%

Kifogás kérdező.

Érdekes nem feleltél a kérdésemre.

Tehát nem vállalsz felelősséget,na ez baj.


Kevin Trudeau hallgasd meg a saját érdekedben.

Meg Earl Nigthingale - A legfurcsább titok.


Jah meg a lehetőségekre

[link]


Tessék kifogás kezelve.

2019. nov. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy normális.


Ez így megy mióta világ a világ. De így van még az állatvilágban is. Ott is vannak akik a legszebb legelőkön pározzák be a legjobb nőstényeket, a másik meg elpusztul éhen utódok nélkül.

2019. nov. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Meg lehetne oldani a szegénység kérdését csak epp senkinek nem èrdeke.
2019. nov. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
36%
Üdv az emberi létben. Embernek inkarnálódni büntetés.Ez a káosz sosem fog megváltozni.
2019. nov. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

"Normális az, hogy egy olyan világot teremtettünk..."

Te csak a magad nevében beszélj!

Én nem teremtettem ilyen világot, de mindent megteszek ebben a világban - törvényes eszközökkel! - a magam és családom boldogulásáért.

Ne hogy már elakard osztogatni azt, amivel nekem több van valami igénytelen, analfabéta bugrisnak!

2019. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
31%

Hihetetlen szinten ostobaság a tanulás hiányát felhozni ilyen vitákban addig, amíg egészen konkrétan meghalnánk a tanulást nem igénylő munkák elvégzése nélkül.

Ki tenné az asztalotokra a zöldségeket, gabonákat és húsokat, ha a vidéken mindenki eldontené hogy mérnök informatikus lesz? Ki vinné el a szemetet a házatok elől, hogy ne terjedjenek el járványok? Ki ápolna titeket?

Azt mondjátok hogy ezek az emberek, akik életben tartanak titeket megerdemlik, hogy emberhez méltatlan életet éljenek,ami egészen egyszerűen beteg gondolkodásmód.


A vagyon halmozása igenis tönkreteszi a gazdaságot, a kapitalizmus pedig a saját bukását hozza el, hiszen nem lehet fogyasztó társadalmat építeni úgy, hogy a fogyasztók jelentős részének éppencsakhogy van pénze a túlélésre (ház, étel, sokszor gyerekre való kiadások, kocsi, stb) és néha egy kis extrára.


Fordítva ülnek sokan a lovon. A társadalom nem azért jött létre, hogy az emberek egész élete arra menjen el, hogy azt szolgálja. A társadalomnak kéne segítenie a raszorulokat, pláne, ha a rászorulo hasznos tagja a társadalomnak (de ez nem azt jelenti hogy pl a hajléktalanok nem érdekelnének segítséget, mert az is okádek ahogy velük bánunk)


Egyébként szerintem manapság mi, pláne Magyarországon, rendkívül rossz helyzetben vagyunk. A történelem nagy részében legalább az emberek tudták, hogy vissza kell ütni, ha a torkunkra lépnek, de most a parazitáknak sikerült elhitetniuk azt a mantrat hogy mindenki a saját sorsa kovácsa, így ha jobbat akarsz, akkor kizárólag magadra szamithatsz. Ezért van az, hogy az empátia gyakorlatilag veszélyesen kihalofelben van, és hogy az emberek boldogan termelnek profitot a főnökük zsebébe, és naivan arról abrandoznak, hogy "ha keményen dolgozom, akkor majd egyszer én is.......".


Manapság nem csak hogy nem ismerjük az ellensegunket, azt sem tudjuk, hogy van ellensegunk. És ezért vagyunk szarban.

2019. nov. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

#18

"Ki tenné az asztalotokra a zöldségeket, gabonákat és húsokat, ha a vidéken mindenki eldontené hogy mérnök informatikus lesz?"

1)

Én vidéken élek, a településen akik mezőgazdasággal, vagy állattenyésztéssel foglalkoznak mind kiemelten jómódúak.

2)

Ha mindenki, a tudásától függetlenül egyforma jólétben élne, akkor tényleg ki vinné el a szemetet, vagy végezné az alja munkákat? Senki!

2019. nov. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

5. Vagyok

Azt irtam hogy nem tartjàk igazsagosnak az emberek egyenlöen elosztani a javakat


Erre lepontoznak.


Szoval igazsàgosnak tartjàk?? Csak mert nem ugy nez ki

2019. nov. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!