Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki tudná nyomozni?

Ki tudná nyomozni?

Figyelt kérdés
Van egy férfi, akit kicsit szeretnék fb-on megtréfálni. Gondoltam csinálok egy titkos fb profilt és arról írok neki álnéven, chaten. Ha a saját telómról írok neki, de másik profilról ki tudja nyomozni, hogy honnan jönnek az üzik? Esetleg valamilyen azonosító, vagy akármi alapján?
2019. nov. 10. 12:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Meg akarod szívatni egy kicsit. Nem zajkatód, nem "olyan" szívatás, sőt semmi bűncselekményt nem követsz el vele, csak ahogy írod, kicsit megtréfálod.

Akkor minek ez a nagy titokzatosság?Külön ál email, ál profil, ál cím stb..

Egy poénnak, viccnek, tréfának pont az a lényege, hogy a végén kiderüljön ki tréfálta meg a másikat, és jót nevessenek rajta.

Ha ennyire titokban akarod tartani, akkor ez nem egy tréfa, vagy viccelődés lesz.

Ki tudja-e nyomozni az illető?

Igen, ha nagyon akarja. Ahogy írták. Kérhet facebook segítséget, ha ért a számítógépekhez, akkor maga is rájön. De az is lehet, hogy az ilettő nem fog viccesnek tartani, avgy éppen olyan napja lesz, és akár a rendőrségre is bemehet, hogy nem értékeli a vicceidet.

Szóval érdemes ilyen hülyeséget csinálni?

2019. nov. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
33%
E-mail cím hiába más, össze tudják kötni a két profilt, mert megvannak rá a módszereik, adatokat is látják. Böngésző, IP cím is azonos, stb... Aki nem ért az informatikához ő ezt nem érti.
2019. nov. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

14: és még mindig nem véleményt kértem...

De ahogy nézem egy-két ember felfogása elég nehéz.

2019. nov. 10. 13:37
 14/18 A kérdező kommentje:
15: most már értem, de mivel nem rossz dolog, így nem fog a fb-hoz fordulni. Engem csak az érdekelt, hogy ő maga ki tudja-e valahogy nyomozni...
2019. nov. 10. 13:38
 15/18 anonim ***** válasza:
75%

A Facebook az ártatlan profilhoz nem fog nyúlni, ezt biztosan tudom tapasztalatból, még akkor sem, ha egy másikat (vagy több másikat ugyanarról a telefonról) végleg tiltanak.

Egy ilyen kis apró tréfa meg amúgy sem érdekel senkit.

2019. nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
51%
Ő nem tudja kinyomozni
2019. nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Utolsó kettőnek köszönöm!
2019. nov. 10. 13:40
 18/18 anonim ***** válasza:
12%
Nem lesz semmi baj, csak ha bűncselekményt követsz el (pl fenyegetés, folyamatos zaklatás)
2019. nov. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!