Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Zaklatnak, a rendőrség nem...

Zaklatnak, a rendőrség nem segít! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbálom röviden leírni a történetemet,de sajnos nem hiszem,hogy sikerülni fog..

Körülbelül 30 éve volt egy kapcsolatom,ami 1 év után véget ért.A szakítás után nem tartottuk tovább egymással a kapcsolatot.5 éve véletlenszerűen újra találkoztunk. Kialakult köztünk egy szoros barátság,egyre többet találkoztunk.Úgymond részese lett a mindennapoknak.

Több,mint 1 éve ismét szerelmet vallott,s kitalálta,hogy csak értem él,én vagyok az élete szerelme.Részemről ez a dolog végül viszonzatlan lett,azóta kezdődött el ez a borzasztó időszak.

Hónapokkal ezelőtt az egyik beszélgetésünknek veszekedés lett a vége. Megrángatott,illetve megütött az utcán.Akkor határoztam el,hogy végleg megszakítom vele a kapcsolatot,mivel ez a dolog sehogy sem nézhető el. 3 hónapig tartott a nyugalom.

Fél éve zaklat,nem tudok szabadulni tőle.Naponta kapok sms-eket,melyben arról ír,hogy sohasem hagy el,nélkülem öngyilkos lesz..Bármit is mondok,nem érti meg,semmi sem használ. Sem a szép szó,sem a csúnya szó,de még az sem,ha tudomást sem veszek róla,nem kommunikálok vele...de bárcsak ennyiből állna a dolog.

A rosszabbik rész a figyelés,követés,állandóan.Egy társasházban lakom,a második emeleten .Az ablakom alatti utcán szokott állni.Heteken keresztül,minden nap,minden este. Csak áll és néz felfelé.Pár napra eltűnik,majd újra visszatér.Esténként a buszmegállóban vár.Sokszor nem szól hozzám,csak követ hazáig,majd hajnalig az utcán áll és bámulja az ablakomat. Mindig itt ólálkodik.Volt már,hogy a munkába is követett. Nem jött oda hozzám,csak követett...a metró végéből figyel,rejtőzve jön utánam az utcán. Vár a munkahelyem előtt,vár az edzőterem előtt,minden lépésemet figyeli,nem hagy élni. Hónapok óta szinte minden este az ablakom alatt figyel.Félelmetes a tudat,félelemben élek,tönkre tesz lelkileg. A rendőrség nem segít!!! Azt mondták,hogy ameddig nem fenyeget meg,vagy nem bánt,nem tudnak vele mit kezdeni. Sosem fogja abbahagyni,teljesen fanatikus,megőrült,rám tette fel az életét,bármennyit,éveket is képes várni.Eleinte szerintem ez a sok hajnalig tartó lesés csak egy bizonyítás volt a részéről,hogy ő itt van nekem...de mára már teljesen megőrült."Sohasem hagylak el",ahogyan mondani szokta.Bejön a lépcsőházba,virágokat tesz az ajtó elé,levelet tesz a postaládába,csomagot küld postán.

Hamarosan egy kertes házba fogok költözni,ami miatt méginkább félek...Ott nem tarthatja vissza semmi,egy kertbe bárki be tud mászni.. Kutya,riasztó,mit sem érnek..Ott lesz az egész hazafelé tartó út,ami egy elég hosszú gyalogos szakasz,tele mezővel,bokorral...Ott is akárhogyan el tud majd rejtőzni.

Nem akarok félelemben élni,nem akarom,hogy kövessenek,nem akarom,hogy figyeljenek,nem akarom,hogy rettegésben éljek,mert mindenhol ott van,és mindenhol megtalál.

Létezik erre bármiféle megoldás ezen a világon,ha a hatóság sem segít rajtam????

Köszönöm szépen a segítséget :(



2019. nov. 10. 22:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Keresd meg a NaNe-t, biztosan segítenek legalább azzal, mit lehet tenni.

A helyedben megkeresnék egy rokont, jó barátot vagy bérelhető erős embert és megbíznám, hogy barátilag beszélgessen el vele. Semmi erőszak, csak erőfitogtatás.

Azért szállt rád, mert nincs melletted pasi, aki helyre tenné a csökött agyát.

2019. nov. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Egyes jól mondja, fogadd meg a tanácsát. Szerintem küldj rá vagy 3 férfit.
2019. nov. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
32%
Semmit , eddig sem tettél nem is fogsz . Rég le kellett volna pofozni minden bizonyítékkal felnyomni venni paptikasprét meg egy viperát es ráverni .Ja de ez tilos meg erőszak ... Civil szervezetek csak a bűnözőket aljanépet mossák ki migransokat telepítenek és a lakosságot tolják bűntudatra kár oda menni ha beledöglik valaki arra jó hogy együttérzően bólogatnak .
2019. nov. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
18%
Mondjuk az tény hogy ennyi idösen lehetne már egy kicsit nagyobb élet tapasztalatod. Magadtól is tudnod kéne, mi a megoldás.
2019. nov. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Úgy költözz el, hogy ne tudja, hogy hova mész. Munkahelyet is válts ezzel a lendülettel, meg telefonszámot. A régi helyeket, útvonalat kerüld el messzire.
2019. nov. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
4%

A leírásod alapján kb 50 év körüli felnőtt nő vagy.

Magadtól miért nem tudod a megoldást?

2019. nov. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
4%
Azért nem tudja a megoldást, mert kamu a kérdés. Legyen már eszetek... senki sem áll hetekig minden éjszaka az utcán mozdulatlanul.
2019. nov. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Attól tartok,hogy sajnos a megfélemlítésnek sem segítene,nem tántorítaná el a dolog.

Nem,nem tudom,hogy mi a megoldás. De ha tudjátok,szépen kérlek titeket,hogy írjátok le! Nem kerül az ember minden nap ilyen helyzetbe,nem találtam megoldást. A hatóság sem segít,én egymagam nem tudtam megértetni vele,hogy ne csinálja ezt.

Bárcsak kamu lenne a kérdés,ténylegesen én örülnék neki a legjobban,de sajnos igaz,hogy heteken át,minden este itt van. Vagy az utcán áll,vagy a szemközti ház kerítésén ül,mostanában a munkahelyem előtt,stb.

Teljesen fanatikus,erre tette fel az életét,nem normális!!

2019. nov. 11. 08:17
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

Hogy itt milyen élet-huszárok vannak akik tudják mit kéne tenni erőszakkal de valójában meg semmi hasonlót életükben nem tapasztaltak.

Kérdező: tényleg bérelj fel 3 életerős férfit akik kicsit elbeszélgetnek ezzel a selejttel.

Válts környezetet. Ennyit én is tudok MONDANI ,hogy mit lehetne tenni de egy ilyen helyzetben már egészen más lenne a szitu, fogalmam sincs én mit tennék meg vagy mit nem...

de nyilván ha mindenhová követ téged így nehéz új helyre elköltözni ha minden lépésed figyeli.

Paprika spray nem árt vagy valami más .

Valakikkel meg kell fenyegetni hátha behúzza a tökeit.

2019. nov. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
35%

Kamu kérdés, itt a bukta kislány:

Megrángatott,illetve megütött az utcán.

vs

A rendőrség nem segít!!! Azt mondták,hogy ameddig nem fenyeget meg,vagy nem bánt,nem tudnak vele mit kezdeni.


Hoppácska, ezt elnézted. Azonkívül mutasd már nekem azt a fitt ötvenes férfit, amelyik az október-novemberi estéken órákat ácsorog bárhol. És ugyan ki tartja el őt, ha munkába sem jár, mert reggeltől-estig csak téged követ? Hülye kis apróságokon bukod el az összes kamudat, tinikém.

2019. nov. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!