Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Zaklatnak, a rendőrség nem...

Zaklatnak, a rendőrség nem segít! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbálom röviden leírni a történetemet,de sajnos nem hiszem,hogy sikerülni fog..

Körülbelül 30 éve volt egy kapcsolatom,ami 1 év után véget ért.A szakítás után nem tartottuk tovább egymással a kapcsolatot.5 éve véletlenszerűen újra találkoztunk. Kialakult köztünk egy szoros barátság,egyre többet találkoztunk.Úgymond részese lett a mindennapoknak.

Több,mint 1 éve ismét szerelmet vallott,s kitalálta,hogy csak értem él,én vagyok az élete szerelme.Részemről ez a dolog végül viszonzatlan lett,azóta kezdődött el ez a borzasztó időszak.

Hónapokkal ezelőtt az egyik beszélgetésünknek veszekedés lett a vége. Megrángatott,illetve megütött az utcán.Akkor határoztam el,hogy végleg megszakítom vele a kapcsolatot,mivel ez a dolog sehogy sem nézhető el. 3 hónapig tartott a nyugalom.

Fél éve zaklat,nem tudok szabadulni tőle.Naponta kapok sms-eket,melyben arról ír,hogy sohasem hagy el,nélkülem öngyilkos lesz..Bármit is mondok,nem érti meg,semmi sem használ. Sem a szép szó,sem a csúnya szó,de még az sem,ha tudomást sem veszek róla,nem kommunikálok vele...de bárcsak ennyiből állna a dolog.

A rosszabbik rész a figyelés,követés,állandóan.Egy társasházban lakom,a második emeleten .Az ablakom alatti utcán szokott állni.Heteken keresztül,minden nap,minden este. Csak áll és néz felfelé.Pár napra eltűnik,majd újra visszatér.Esténként a buszmegállóban vár.Sokszor nem szól hozzám,csak követ hazáig,majd hajnalig az utcán áll és bámulja az ablakomat. Mindig itt ólálkodik.Volt már,hogy a munkába is követett. Nem jött oda hozzám,csak követett...a metró végéből figyel,rejtőzve jön utánam az utcán. Vár a munkahelyem előtt,vár az edzőterem előtt,minden lépésemet figyeli,nem hagy élni. Hónapok óta szinte minden este az ablakom alatt figyel.Félelmetes a tudat,félelemben élek,tönkre tesz lelkileg. A rendőrség nem segít!!! Azt mondták,hogy ameddig nem fenyeget meg,vagy nem bánt,nem tudnak vele mit kezdeni. Sosem fogja abbahagyni,teljesen fanatikus,megőrült,rám tette fel az életét,bármennyit,éveket is képes várni.Eleinte szerintem ez a sok hajnalig tartó lesés csak egy bizonyítás volt a részéről,hogy ő itt van nekem...de mára már teljesen megőrült."Sohasem hagylak el",ahogyan mondani szokta.Bejön a lépcsőházba,virágokat tesz az ajtó elé,levelet tesz a postaládába,csomagot küld postán.

Hamarosan egy kertes házba fogok költözni,ami miatt méginkább félek...Ott nem tarthatja vissza semmi,egy kertbe bárki be tud mászni.. Kutya,riasztó,mit sem érnek..Ott lesz az egész hazafelé tartó út,ami egy elég hosszú gyalogos szakasz,tele mezővel,bokorral...Ott is akárhogyan el tud majd rejtőzni.

Nem akarok félelemben élni,nem akarom,hogy kövessenek,nem akarom,hogy figyeljenek,nem akarom,hogy rettegésben éljek,mert mindenhol ott van,és mindenhol megtalál.

Létezik erre bármiféle megoldás ezen a világon,ha a hatóság sem segít rajtam????

Köszönöm szépen a segítséget :(



2019. nov. 10. 22:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Igen,sajnos emiatt is körülményes egy költözés,vagy így-vagy úgy,de a tudtára fog jutni a dolog.

Írtátok,hogy tudnom kellene a megoldást,de nem tudom. Nem kerül minden nap ilyen helyzetbe az ember,de hálás lennék,ha leírnátok az ötleteiteket! Köszönöm!


Utolsó válaszoló,bárcsak igazad lenne és egy vicc lenne az egész,de jelenleg ez az életem. Pont ezt írtam a kérdésben! A megrángatás miatt szerettem volna megszakítani vele a kapcsolatot! Utána 3 hónapra el is tűnt!! A 3 hónap letelte után kezdődött el ez az időszak. Utólag már nem bizonygathatom a rendőrségen,hogy hónapokkal ezelőtt mit csinált.

2019. nov. 11. 10:38
 12/21 A kérdező kommentje:
+alacsony életszínvonal él,hol van-hol nincsen munkája,maszek munkák,stb. Sportos,fitt,életerős férfi,anorákba beöltözve nem igazán érdekli az időjárás.
2019. nov. 11. 10:39
 13/21 anonim ***** válasza:
90%
10es : gondolom nem ment el leletet csináltatni a sérülésről így bizonyíték nem volt róla
2019. nov. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

Nem is kell “lelet”. Nem 1950-ben élünk, ha az utcán megütnek és feljelented, akkor igenis megkapod a szükséges védelmet utólag is.


“ A rendőrség akkor alkalmaz ideiglenes megelőző távoltartást többek között, ha a bántalmazott bejelenti a bántalmazás tényét és az előadott tények alapján, a felek magatartásából hozzátartozók közötti erőszakra lehet következtetni.”


És az is nehezen hihető, hogy ötvenesként inkább a Gyakorin trollkodsz, mint rendőrt hívj a zaklatódra, de ez már csak a hab a kamumesén.

2019. nov. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem kamu, de ha nem akkor pár csávót rá kell küldeni és ennyi. Meg feljelenteni zaklatásért és távoltartást kérni.
2019. nov. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
91%
Forró vizet a kopaszra!
2019. nov. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
51%
Hagyjátok, szerinte az sem segít ha ráküld 3 csávót mert azok sem fognak tudni hatni rá. Ezért meg sem próbálja. Ezt írta priviben. Ez biztos hogy kamu kérdés és csak szórakozik!
2019. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Sokatok írt ötleteket,ezekért nagyon hálás vagyok! Privátban nem írtam azt,hogy meg sem kell próbálni,mert nem fog hatni. De sajnos félek,hogy nagy sikereker nem lehetne elérni. Itt egy beteg,fanatikus és teljesen elborúlt emberről van szó.


"A rendőrség akkor alkalmaz ideiglenes megelőző távoltartást többek között, ha a bántalmazott bejelenti a bántalmazás tényét és az előadott tények alapján, a felek magatartásából hozzátartozók közötti erőszakra lehet következtetni.”

Ezt a választ is nagyon köszönöm,hátha egy újabb lehetőség hozható ki belőle a hatóságnál.

Említette valaki,hogy az ide írás helyett inkább rendőrt kellene rá hívnom. Már nem tudok!! Amíg nem fenyeget,vagy támad meg,jogában áll itt tartózkodni,követni..


Lehet,hogy egy feljelentéssel ki lehetne harcolni valahogyan egy távoltartási engedélyt,amire hivatkozva már kérhetek segítséget,ha megint itt ólálkodik.

Tudom,ez nem egy mindennapi,illetve kicsit sem normális sztori,így hihetetlennek tűnik,de sajnos vannak ilyen emberek.

Köszönöm!

2019. nov. 11. 14:20
 19/21 anonim ***** válasza:
22%
Volt a tv-ben egy sorozat, ami ilyen esetekkel foglalkozott, igaz az Amerikában volt, de ott sem tudott a rendőrség tenni semmit, amíg az illető csak követte és figyelte az áldozatot, és bizony képesek voltak a zaklatók a nap bármely szakában leselkedni. Sajnos olyan eset is volt, amikor a zaklató végül megölte az áldozatot. Az sem megoldás, hogy ráküldjenek valaki(ke)t, a szóbeli fenyegetés nem fog hatni rá, erőszakot pedig nem alkalmazhatnak, mert akkor végül ők kerülnek börtönbe. Távoltartási végzést lehetne kérni ellene, de kétlem, hogy az visszatartaná, meg amúgy is max. 60 napra szólna.
2019. nov. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
81%

Nekem volt egy ilyen exem, szerintem nem volt normális, ott is tettlegessegig fajult a dolog, amikor közöltem, hogy hagyjon békén.


Nekem a barátaim segítettek akkor és amikor megjelet sokadszorra a kapumban és csengetett meg ordibált, akkor ők tettek róla, hogy ne zaklasson többet. Azóta sem láttam, ennek 10 éve. Neked nincsenek ilyen barátaid?

2019. nov. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!