Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gondolkodtatok már azon, hogy...

Gondolkodtatok már azon, hogy odamentek hajléktalanokhoz beszélgetni?

Figyelt kérdés
Most olvasom Máté Gábor A sóvárgás démona című könyvét, mely drogfüggőkről (főleg kokain és heroin) szól, és az agresszív, "bármire képes vagyok még egy adagért" oldaluk mellett bemutatja az emberi, szerethető énjüket is, illetve felhívja a figyelmet arra, hogy sokan nem(csak) önhibájukból, hanem kedvezőtlen körülmények miatt (is) kerülnek a társadalom peremére. Hasonló lehet a helyzet a hajléktalanoknál, de mivel kíváncsi vagyok, és a személyes tapasztalatot részesítem előnyben, szívesen elbeszélgetnék néhányukkal egy-egy aluljáróban például.
2019. nov. 15. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Gázálarcot vigyél!
2019. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Igen
2019. nov. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak gondolkodtam, meg is tettem. Nem minden hajléktalan büdös és koszos, neki kutyája is volt, és kifejezetten figyelt a táplálására, jól tartotta a kutyust. A bácsika értelmes volt, arra nem kérdeztem viszont rá, hogy hogy került ebbe a helyzetbe, szerintem túl személyes téma.
2019. nov. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Achgdrztombdzj. Ennyi? Több észre nem futotta?
2019. nov. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Hàt nem hasonlo a helyzet a hajlektalanoknal!ne keverd a függöket hozzajuk.


Amugy ismertem vkit aki mindenkivel szobaàll, hajlektalannal is, ö amolyan tul extrovert, de latszik is rajta hogy hatalmas is az ismerettsegi köre, kapcsolatai.

Semmi ertelme nem volt. Epitö jellegö vagy tapasztalatszerzö beszelgetese nem volt velük, mind csak magàt sajnaltatja. Hogy mi meg mi miatt tart ott ahol. Ök az a reteg akiktöl pont nem lehet tanulni semmit csak azt hogyan kell lecsuszni.

2019. nov. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Régebben, a kilencvenes években sokszor beszélgettem velük, még én is fiatalabb és nyitottabb voltam. Sok érdekes történetet hallottam tőlük, és sajnálom hogy nem jegyeztem fel, mert egy könyvre való is kijönne a sok emberi sorsból. Manapság már nem szoktam beszélgetni velük, sok saját problémám van, és mivel az a típus vagyok, aki magára veszi a másét is, most nem lennék erre képes. Ha tehetem, akkor adok nekik valamit és továbbállok.
2019. nov. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Koldulóval kapcsolatban jutott eszembe ilyesmi, még nem szedtem össze a bátorságomat hozzá. Viszont most, hogy mondod, nem lenne rossz ötlet.
2019. nov. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ige, de inkább az volt, hogy 1×-2× betalált egy-két hajléktalan személy, akikről kiderült, hogy valóban értékesek, mert van tudásuk, stb., csak az élet befigyelt náluk is...
2019. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!