Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen programok és helyek...

Milyen programok és helyek jöhetnek szóba, ha az ember egyetemistaként közösségre vágyik (barátkozás, ismerkedés)?

Figyelt kérdés
Az egyetemen nem egy jó, összetartó és barátságos közösség verődött össze az én évfolyamomon (és kevesen vagyunk, kb. 30 fő), nem is túl szimpatikusak a csoporttársaim. Szóval ez, a talán legkézenfekvőbb lehetőség, kiesett. Akartam jelentkezni egyetemi szervezetekbe, de nem vettek be egyikbe sem (nem ismert senki és nem volt semmilyen referenciám). Egyedül bulik szoktak lenni szakos vagy kari program gyanánt, amik engem nem vonzanak. Néha elvétve akad egy-egy előadás, de az pedig nem a kapcsolatépítésről szól, csak bemész, meghallgatod és hazamész. A kollégiumban nagyon keveset találkozom a lakótársaimmal, mert nem egy karon tanulunk (más az órarendünk, más a szorgalmi időszak, a szünetek ideje is). Semmilyen közös program nincsen a kollégiumban, nem is ismerjük egymást. A városban leginkább bulik és koncertek vannak, amik engem nem érdekelnek (nem kimondottan szeretem a zenét, szóval alapvetően ez az oka). Egy darabig jártam egy csoportos edzésre, de nem szeretek sportolni és egyáltalán nem is érdekel az ilyesmi, nem éreztem ott jól magam, ezért abbahagytam. Keresek diákmunkát is, de eddig a két év alatt még nem találtam olyat, ami belefért volna az egyetem mellé, mert mindig borzalmas órarendem van. Nekem ezen kívül más pedig nem jutott eszembe... Jó, tanulok és elszórakoztatom magamat, de néha már unalmas és hiányzik, hogy nincsen társaságom. El szoktam menni egyedül is moziba, állatkertbe, kiállításra vagy, ami éppen érdekel, de ezek megint nem olyan programok, ahol emberek között lehetek és ezért olyan kellene inkább, ahol lenne lehetőségem barátkozni, ismerkedni.
2019. nov. 17. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
kitalálom, miskolc igaz?
2019. nov. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, egy másik vidéki egyetemre járok.
2019. nov. 17. 22:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetemista vagyok és az írásod alapján nekem pl először a diákmunka jutott eszembe, ott nagyon könnyű. De mint írtad, nem mindig jó az órarended miatt, így marad a könyvtár, kis létszámú kurzusok, vagy ha valakinek véletlenül nekisétálsz az egyetemen stb :D majd az élet hozza, akármi lehet belőle. Nekem édesanyám azt mondta, legkésőbb a munkahelyen minden összejöhet, amire addig nem volt időm, hát én abban bízom, addig meg reménykedem, hogy hamarabb. Akár egy normális barát vagy barátnő.
2019. nov. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pécs az ami kimondottan ilyen bulizós hely, és pedig a legkönnyebben ott lehet ismerkedni, vagy a sétáló utcában egy bárban. Ott általában vki biztos leszólít, főleg este (bulik előtti alapozás).

Menj el túrázni, azon a helyen tudom, hogy vannak egyesületek, vagyis a környéken. Különböző távú túrák vannak, nem kell tőle megijedni. A csoportok általában nagyon barátságosak, és mindig van legalább egy idősebb ember, akivel jól el lehet beszélgetni. Persze, a fiatalok (főleg párok) sem zárkózottak.


Veszprém (ez lett volna az első tippem), mondjuk nem tudom, hogy mi mást lehetne csinálni. Az egész várost 2,5 óra alatt körbe lehet járni, és nincs sok opció, hogy közösséget találj. A bárok/kocsmák sem olyan hangulatosak mint Pécsen. Talán a Meki a legfrekventáltabb hely, ott sok egyetemista van, és eléggé nyitottak. Az mondjuk nyári időszakban nem utolsó szempont, hogy közel van a Balaton, lehet a strandon pl a büfénél próbálkozni. Esetleg túra a Bakonyban, vagy amit errefelé érdemes, az a biciglis túra. A biciglisek is jófejek általában biciglissel, és nem annyira megerőltető.


Debrecen, hát ott fingom nincs mit lehetne csinálni. De azt nem nagyon nevezném állazkertnek ami ott van. Esetleg csak ha van vmi rendezvény sorozat, akkor ott. Vagy bemehetsz este a Nagyerdőbe, ott jókat buliznak a cigók :D


Győr, az inkább már koncertes, de ha ott lennék, akkor már átjárkálnék Szlovákiába, vagy pénzt gyűjtenék Ausztriához. A vonat út közben, hátha nyitott lenne valaki a társalgásra/ismerkedéshez.


Átfogóan: vannak ilyen olcsó csoportos buszos 1-2 napos kirándulások belföldön és külföldön is, egyik ismerősöm pont azért ment, hogy ismerkedjen. Neki bevállt, Velencébe buszoztak, de azt mondta, hogy nagyon jó hangulatú volt az út. Mai napig tartja a kapcsolatot onnan 1-2 emberrel.


Vannak olyan részmunkaidős állások, aminél te mondod meg, hogy mikor tudsz menni és mennyi időt dolgozni. Van olyan is ami 1-2 órát is enged. Tele vannak ilyen hirdetésekkel az állásportálok, diákként könyebb munkát találni, és jobban alkalmazkodnak hozzád. Persze függ attól is, hogy mit vállasz be. Ja és van külön olyan is gyárakban pl, hogy csak hétvégi munkavégzés. Elég sok diák járkál gyárakba és amennyit egy diák kap, azért meg egyáltalán nem megterhelő.


Menj el önkénteskedni, esetleg keress időszakos munkákat pl advent alkalmából, legyél hostess. Külföldre is szoktak keresni önkéntes diákokat pl táborokba, ahol állnak mindent számodra. Ezt szünetekben ki lehet próbálni. Pl. Londonban szoktak tartani magyar napokat, oda is kerestek hostesseket, pultosokat stb.. a fősulimon is volt hírdetve anno. Egy sráccal beszélgettem, aki volt ilyenen kint, annak nagyon bejött, jó volt a csapata. Ő supervisorként volt kint.


Ha van vmi hobbid, keress rá neten, hogy nincse vmilyen csoport/fórum, ha van, jelentkez. Kezdj el ott ismerkedni (neten könnyebb), és azt ültesd át személyes találkozóba. Az mégjobb, ha tartanak eseményeket.


Utoljára, a színház. Nem egy általános ismerkedős hely, de nem lehetetlen. Általában kifinomultabb emberek járják, tehát kisebb az esélye annak, mint bulikon, hogy másnap az sem tudja, hogy ki vagy és miért jelölted be fb-n. Közös témának meg ott az adott dráma.


Egyébként kitűnőbb öltözködéssel (lazább, de mégis elegáns ing, öltöny, ruha stb), határozott megjelenéssel „kellőbb” vagy. Ugyanúgy el kell tudni „adnod” magad, mint egy állásinterjún vagy randizgatásnál. Tehát merd magadra vonni a tekintetet, hidd el, barátkozásnál is fontos pont ez, főleg ebben a korban.


(Ezen az oldalon is lehet ismerkedni, nekem legalábbis sikerült, és kiderült, hogy 20 percnyire lakunk egymástól. Azóta is találkozgatunk és beszélgetünk)

2019. nov. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!