Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te mit tennél ha a gyerekedet...

Te mit tennél ha a gyerekedet nem engedné leszállni egy vénasszony?

Figyelt kérdés

Ez történt Győrben nemrég, idézem a fb posztot:


"Sziaztok!

Eddig egyetlen egyszer posztoltam ebbe a csoportba. Akkor egy nagyon kedves eset miatt. Hát a mai nem az lesz! 😕

Kisfiam (10 éves) minden reggel a 11-es busszal jön be a városba, és a Honvéd ligetnél száll le.

Ma reggel azonban, egy "kedves" vénasszony elkapta a gyerek iskolatáskáját azzal a szöveggel, hogy "ha eddig ültél, akkor most se menj sehová!". Az ajtó bezáródott, ő meg utazott tovább...akarata ellenére."


2019. nov. 18. 16:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
39%
Semmit. Megnyugtatnám a gyerekemet, ha megijedt, elmondanám neki, hogy legközelebb üljön az ajtóhoz közelebb, ha tud és adja át a helyét az idősebb embereknek. Ha véletlenül összefutok az idősnővel elmagyaráznám neki, hogy megértem, hogy dühös volt, de a kisfiú akár el is tévedhetett volna vagy nagyobb probléma is lehetett volna belőle, de ennyi. Ezek azok a dolgok, amiken utólag már nem éri meg idegeskedni fölöslegesen. Megtörtént, ez van, kiírták a facebookra is, hála az égnek a gyereknek nem lett baja ennyi. Nem értem az emberek minek stresszelik magukat az ilyeneken mindig tovább meg dühöngenek.
2019. nov. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
52%
A nénit nehéz, és még inkább felesleges megkeresni. A gyerekkel elbeszélgetnék, hogy mennyire ijedt meg, esetleg kísérném az iskolába egy darabig. Tanítanám arra is, hogy terhes nőnek, idős embernek, fogyatékkal élőnek átadja a helyét.
2019. nov. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
63%
Megtépném az öregasszonyt azt hiszem!
2019. nov. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%

Elsőnek!

Miért nem ülhet 10 éves gyerek a buszon? Honnan tudod, hogy nem volt hely?

Amúgy meg ha egy idős ember egy másik embert mozgásában akadályozza, akkor jogosan lehet rá mondani, hogy öregasszony.. Én hozzátenném, hogy egy gonosz . rosszindulatú öregasszony. Miért egy gyerekkel szórakozik? Ja, mert a gyerek nem mer visszaszólni? A kérdező gyerek biztos megvan nevelve. Ha nem lenne, akkor visszakézből pofán csapja az öregasszonyt, ordítva, hogy engedje el. Így is járhatott volna.

Kédves kérdező. Én a tuti pár napig mennék a gyerekemmel a busszal, hátha felismeri a vénasszonyt, és akkor bizony számon kérném a viselkedését.

Bár meglep, hogy senki nem állt ki a gyerek védelmében.

2019. nov. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
11%
Mit tennék? Tanulnék némi jó modort, és utánanéznék igaz-e a sztori, vagy csak lógni akart a gyerek és hazudott. Utóbbi hihetőbb mint az erőszakos nagyi meséje.
2019. nov. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
51%

"Nem értem az emberek minek stresszelik magukat az ilyeneken mindig tovább meg dühöngenek." - mert nem tudják a stressz okozóján, a vénasszonyon levezetni az indulataikat, azért. Egyébként valóban nem dühöngeni kell, fel kell jelenteni a szipirtyót személyi szabadság megsértése bűntettért, azt csá...

Én biztos azt tettem volna a szülő helyében, nem a face-re irogatok.

2019. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%
Ha ott vagyok biztos nem hagyom szó nélkül. Ugyanannyi joga van minden jeggyel/bérlettel utazónak ülni a buszon, mint bárki másnak. Ha a vénasszony le akart volna ülni, akkor nyissa ki a száját és kérjen helyet. Ezek is csak utólag tudnak puffogni meg forgatni a szemüket.
2019. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
74%
Ez már mégis szemétség!
2019. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
74%
Feljelentést tennék személyi szabadság megsértése miatt. Ráadásul tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére követték el, ami még súlyosabban minősül. Gondolom, a buszon van biztonsági kamera, úgyhogy visszakövethető lenne az eset.
2019. nov. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
19%
Érdekel valakit igaz-e egyáltalán? Hobbim utánanézni az ilyen felháborító, vagy szívfacsaró sztoriknak amik a faccebookon terjednek. 30-ból 29-szer hazugság...
2019. nov. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!