Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te mit tennél ha a gyerekedet...

Te mit tennél ha a gyerekedet nem engedné leszállni egy vénasszony?

Figyelt kérdés

Ez történt Győrben nemrég, idézem a fb posztot:


"Sziaztok!

Eddig egyetlen egyszer posztoltam ebbe a csoportba. Akkor egy nagyon kedves eset miatt. Hát a mai nem az lesz! 😕

Kisfiam (10 éves) minden reggel a 11-es busszal jön be a városba, és a Honvéd ligetnél száll le.

Ma reggel azonban, egy "kedves" vénasszony elkapta a gyerek iskolatáskáját azzal a szöveggel, hogy "ha eddig ültél, akkor most se menj sehová!". Az ajtó bezáródott, ő meg utazott tovább...akarata ellenére."


2019. nov. 18. 16:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
76%

#20, nem az időseket általában, csak közülük azokat, akik azt hiszik, hogy a kor egy érdem, ami extra tiszteletet érdemel... hát nem kérlek, a kor pusztán egy állapot... akinek tisztelet kell, az viselkedjen tiszteletre méltóan.

A kérdésben szereplő vénasszony ennek pont az ellenkezőjét tette, megvetésre méltó bűncselekményt követett el egy gyerek sérelmére. (ráadásul gyáva is volt, nem egy 16-18 évessel kezdett ki, mert az esetleg lerúgta volna a buszról - szigorúan a jogos önnvédelem keretein belül:))

2019. nov. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
4%

#21:

Te miért gondolod azt, hogy minden 16-18 éves egy agyatlan fabunkóját vesztett ősember?

2019. nov. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
70%

#22, a sztoriban az " agyatlan fabunkóját vesztett ősember" az az öregasszony. Azzal a világon nincs semmi gond, ha valaki képes megvédeni magát az ellene bűncselekményt elkövetőktől.

Egyébként meg " 16-18 évessel kezdett ki, mert az _esetleg_ lerúgta volna a" - ugye ez már eleve kizárja a "minden"-t, ha az ember értően olvas.

Az ilyen szitut az ember a saját vérmérséklete meg aktuális lelki állapota szerint reagálja le... tudod, boldogult gimis koromban (ugye 16-18 év) általában ugyanazzal a busszal jártam be, és mindig ott volt a megállóban 2 "vénasszony", akik egyből beálltak az ajtóba, hogy nem lehetett tőlük leszállni... szóltam egyszer... szóltam kétszer... aztán előadtam a megbotlást a lépcsőn, és beborítottam őket az ott álló hókupacba... érdekes módon attól kezdve megtanulták, hogy előbb leszállnak a leszállók, és utána nyomulhatnak ők az ajtóhoz... van, akivel csak így megy... kortól függetlenül... akkor ők voltak ötvenesek... most én vagyok az... ettől függetlenül azt gondolom, hogy helyesen cselekedtem.

2019. nov. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
79%

HA valóban ilyet csinálna bárki a gyerekemmel feljelentenem és én is kiirnám és terjeszteném. 10 éves kisgyerek ! Bármi baja lehetne.

Az tuti hogy nagy balhét rendeznék.

És ja, némely öreg egy idióta. Múltkor Sparban a kasszást oltotta a semmiért, feltartotta a sort, üvöltött egy vén öregember. Lazán elhiszem hogy a sztori megtörtént!

És aki szerint ezt csendben kéne tűrni... Hát az én gyerekemet arra fogom nevelni hogy tiszteletet parancsoljon és ha jogtalanul bántják az NEM oké!

2019. nov. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
81%

Attól még hogy öreg , automatikus tisztelet és elnézés jár felette ? Az is fura hogy pont egy 10 évest talált be . Miért is ?? Jaah persze , mert más elküldte volna a fenébe .

Ugyan úgy kéne tisztelni egy gyereket , mint egy öreget .

Én biztos nem hagytam volna szó nélkül .

2019. nov. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
15%
Ha a kiscsávó felállt volna a székről amin terpeszkedett akkor lehet a néni se így nyilvánult volna meg. Lehet kérte adja át a helyet de a gyerek fülében pl bömbölt a zene(mint a legtöbb 10-22 évesében). Ha megtudnám hogy a gyerekem nem adta át a helyét egy nála rászorultabbnak(kisgyerekes, terhes, idős, sérült) ott süllyednék el a szégyentől, nem az hogy még balhézzak is, a nevelési csődöm miatt.
2019. nov. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
80%
Mert a legrosszabb dolog, amit tehet, hogy nem nézi, épp ki terhes. Kérdezzen végig minden nagydarab nőt, hogy nem terhes-e. Tudod, ki szégyellhetné magát? A néni anyukája, hogy egy ilyen agresszív tetűt nevelt.
2019. nov. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom mit tennék, de ez bűncselekmény:


Személyi szabadság megsértése (Büntető Törvénykönyv 194.§)


ügyvédi honlapról idézek:

"A bűncselekmény elkövetési magatartása a személyi szabadságtól bármilyen módon történő megfosztás. Vagyis olyan helyzet létrehozása, amelyben a sértett nem képes mozdulni, a helyét megváltoztatni, egy adott helyet elhagyni, egy adott helyre kényszerül menni, stb. Többnyire tevékenységben jelentkező, aktív magatartás pl. lefogás, lekötözés, bezárás, de lehet mulasztás is. A bűncselekmény létrejöhet bármilyen módon, akár erőszak, fenyegetés vagy megtévesztés útján is. Leggyakoribb a sértett lefogása, lekötözése, a helyiségben tartózkodó sértettre az ajtó rázárása, stb."

2019. nov. 20. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
Magának mindörökké Ámen ha még egy ilyen lesz.
2019. nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
60%
Akik a gyereket szidták, azokban nincs semmi apai érzés, anyai érzés, vagy gerontofilok és az öregasszonyokra gerjednek. Azt hiszem elmagyaràzta jók ezt a témát Puzsér úr, hogy mi különbség a rendes, szerethető idős nyugdíjasok, és az agresszív, kötekedő, nem a korának megfelelő viselkedésű, az életben semmit el nem érő de magát nagyon nagyra tartó (csak mert már öreg alapon) nyuggerek között elég jól. Vannak rendes bácsik nénik is, őket kell tisztelni, de nem azért mert öreg, hanem mert bölcs, tapasztalt, rendes ember.
2019. nov. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!