Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nagyon öreg emberek hogy...

A nagyon öreg emberek hogy készülnek a halálra?

Figyelt kérdés

Az ilyen nagyon öreg indonéz meg más 80-90-100-110 éves fonnyadt öregemberekre gondolok. Akiknek már látszólag minden izmuk elszáradt, mégis valahogy még élnek.


Ők hogy készülnek/készültek fel a halálra? Hogy tudja, hogy este még élve fekszik be magától az ágyba, de aránylag már nagy, és minden egyes nappal csak nagyobb az esélye annak, hogy nem kel fel többet.

Vagy hogy egyszer csak akár csak megfázik egy óvatlan hiba folytán, és tudja, hogy a teste öregsége folytán abból Ő már nem fog meggyógyulni. És előbb-utóbb hibázni FOG.


És akkor majd örök ideig a semmit kell éreznie.


Hogy készülnek erre a nagyon idős emberek.

Egyáltalán ők tudnak emellett nyugodtan aludni, vagy a kor előrehaladtával automatikusan egyre később fekszenek le?


2019. nov. 20. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem törik ezen a fejüket!
2019. nov. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A dédmamám 93 éves, és a korához képest nagyon jó fizikai állapotban van. Persze, lassan jár, nagyothall, de a memóriája az például elképesztően jó.


Ő nem szokott gondolkozni a halálon, ha esetleg erre kerülne a szó, annyit mond, hogy ő azért él, hogy lássa a fiát, unokáit és dédunokáit, mert mi adunk értelmet az életének (ez amúgy szerintem egy nagyon aranyos gondolat).


Ugyanúgy él, mint mindig is. Nem tudom, mikor fekszik, de korán kell, mint amikor még falun él majd' 85 évvel ezelőtt, hogy meglocsolja a virágokat, takarítson, elintézze a teendőket.


Két éve volt egy elég csúnya szem műtéte, de teljesen felépült belőle. Nem fél a haláltól, szerintem nem is nagyon foglalkozik vele.

2019. nov. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Te sem lehetsz biztos benne, hogy ha lefekszel este, másnap felkelsz. Nem gondolkodnak ezen.
2019. nov. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Blade Bone ***** válasza:
67%
A céltalan emberek gondolkodnak el így a halálról...
2019. nov. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
Pl. végrendeletet írnak.
2019. nov. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagymamám sajnos eltörte a lábát ezért ágyba kényszerült és érezte szegény hogy nem épül fel mert utánna sok minden összejött.Ő minden nap várta a halált,mondta is.Anyu ápolta és volt hogy reggelt felébred és zokogott hogy ma sem halt meg borzasztó volt.


Nagytatám 88 éves és hosszútávú tervei vannak,ő nem emlitette sosem hogy nem éri meg a következő évet.

2019. nov. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Idős, 80 feletti szomszédaim vannak. Rendesek, nagyon kedvelem őket; sokat segítettek már nekünk...


Évente 2-szer, 3-szor át is megyünk és akkor mindig mondogatják, hogy Isten tudja, mennyi van nekik hátra, de valószínűleg már nem sok.


Nagymamám is mondogatta, bár ő nagyon-nagyon beteg volt... 76 évesen hunyt el, de akkor már évek óta kezelték tüdőrákkal (eleinte gyógyszert szedett) és volt egy másik, kegyetlen betegsége is.

Szóval ő is mondogatta, de ő más, mint egy "egészséges" 80 éves, aki "csak" vérnyomáscsökkentőt szed, esetleg cukorgyógyszert (de jól beállítva) és itt fáj-ott fáj.

2019. nov. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Embere válogatja.

Keleten erre is tanítják az embereket, ott könnyebben veszik.

Nálunk meg mindenki maga intézi, ahogy tudja.

Sokan nem várják, nincsenek rá felkészülve. Te sem.

Sokan örökké akarnak élni.

Mások elviselik.

Vannak, akik már várják.


Szerintem te is alakíts ki magadban egy álláspontot.

2019. nov. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Idősebb barátom, mondta nekem, hogy nem olyan borzasztó ez. 60-70 évesen az ember szerinte (ő 65), már fel van készülve a halálra, nincs úgy megrettenve tőle mint a fiatalok. A keleti kultúrákban, nem olyan kezelik ezt olyan tragikusan. Ők hisznek valamiféle túlvilág létezésében. Egy pszichiáter is a neten azt tanácsolta a gyászolónak, hogy próbáljon meg hinni. Én is ezt teszem, mérsékli a szeretteink elvesztésével járó fájdalmakat. Nem lehet biztosan kijelenteni, hogy nincs túlvilàg, könnyen elkèpzelhető, hogy valamilyen formàban van. Akkor meg miért ne hihetnènk ebben. Lehet ez is egy kapaszkodó. Ha meg mégsincs, akkor sincs dráma, olyan èrzés mint amikor elalszol, vagy elaltatnak mütétnél és kikapcs van csak ez örökre szól. Sokkal jobban félek attól, hogy milyen szenvedések árán jutunk el a halál állapotába, az a nem mindegy. A Benelux államokba pl. Ezt emberségesen kezelik. Ott van aktív eutanázia. Olvastam róla, hogy egy 40 éves paralimpikon is ezt választotta, mert nem bírta elviselni a szenvedéseket fájdalmakat. Meg egy 75 éves idős hölgy is aki korábban idősek ápolásával foglalkozott és tudta mi vár rá, ha életben marad. Ezért kért ès kapott aktív eutanáziát. Sok mindent láttam màr nagyon az életben, nagyon sok rosszat, pedig én még nen vagyok öreg 32 vagyok. De láttam leépülni öregeket, és fiatalabbakat is szenvedni halálos betegségtől, rokonaimat. Higgyétek el nem a halál a legrosszabb, mert akkor már semmit nem tudsz magadról, nem fáj semmi. Hanem a fájdalom, szenvedés, tehetetlenség, kiszolgáltatottság. Annál nincs rosszabb itt e földi életben. Nagyon sok mindent tapasztaltam, láttam már, éltem át személyesen, én is voltam már kétszer is nagyon közel a halálhoz. 1:14 évesen egy felső légúti betegségnél majdnem megfulladtam, kicsi hiányzott hozzá, 19 évesen kétoldali tüdőgyulladás 41 fokos láz, vért köhögtem, halálközeli élményem is volt. Erröl is szívesen mesélek. 22 évesen pedif epeúti kőtől teljesen besárgultam, hasnyálmirigy gyulladàst kaptam, pedig nem iszok nem dohányzok, családi, genetikai oka volt.Sok évet töltöttem idős hozzátartozóim gondozàsával és nagyon sok mindent meséltek is erről nekem. Ha bármi kèrdés van, ezzel kapcsolatosan, szívesen válaszolok.
2019. nov. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!