Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ez, mi haszna?

Miért van ez, mi haszna?

Figyelt kérdés

Az ember makacsul lázad a sorsa ellen, köztük én is. Az egyetlen méltóságom csak ebben áll, de a sors mindig nyer.

Nagyon filozófikus kérdés, de sokszor érzem ezt.



2019. nov. 21. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Én nem hiszek a sorsban, nem hiszek abban, hogy bárki előre meg lenne írva. Az élet döntések következményeinek a sorozata, a döntéseink alakítják az életünket, a legappróbbaktól kezdve a legnagyobbakig.

Amíg lázadsz, addig fejlődsz, ne hagyd abba.

2019. nov. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert hiába lázadunk ellene, mindig beleütközünk, és ugyanúgy viselkedünk mindig, nem feltétlen tanulunk a hibáinkból, és mindig ismétlődik minden...
2019. nov. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Valaki egyszer feltett egy kérdést egy spirituális tanítónak, hogy lehet-e az valakinek a sorsa, hogy a sorsát megváltoztassa; és úgy emlékszem, az volt a válasz, hogy nem.

A sorsnak az a haszna ,hogy neked is megvan valahol a helyed ebben a "gépezetben". Na de pl egyik fogaskereket átteszed a másiknak a helyére, az egyrészt nem biztos, hogy passzol, pl a méret miatt. Ott van neki a kis funkciója, amit kell csinálnia, neked is van saját életfeladatod. És , ha nem azt csinálod, akkor kilöksz láncreakcióként egy csomó másik embert is a saját sorsútjáról, ahol a helye lenne. Pl jelentkezel egy olyan állásinterjúra, ami nem a te dolgod, te bekerülsz, akkor "elfoglalod" annak a másiknak a helyét, aki helyett te bekerültél oda, és beindul a láncreakció, a pillangóhatás, és a végén már senki nem azokat fogja megtapasztalni, amiért leszületett. És ezért van mindenkinek egy kis "előzetes terve", amit ugye születésünk környékén valamikor elfelejtünk. Mindenesetre még kicsi korban. Na, és akkor hogy miért felejtjük el, szerintem ez benne egy poén:) Meg kicsit úgy érezzük, mintha dönthetnénk, meg néha dönthetünk is, én asszem vannak ilyen fix pontok, amik mindenképpen lesznek, és, hogy közöttük hogyan lavírozunk el, az ránk van bízva; viszont mégegy; az őrangyaloknak állítólag nem kifejezetten őrködés a célja, hanem valaki azt mondja , hogy azt adtuk nekik utasításba születésünk előtt (Isten mondta a teremtőtársainak , az angyaloknak az emberre, hogy :"Ő az én gyermekem, szolgáljátok őt." ha jol tudom), na , és akkor szal azzal a feladattal bíztuk meg őket, szal, hogy tarttassák be velünk azt az életutat, amit mi "odafönt", születésünk előtt elterveztünk. És pl ha az van a sorsunkban, hogy mondjuk aznap három helyen "elkalapálnak " minket, akkor az őrangyal mind a három helyre el fog vinni. Illetve mégegy, hogy viszont az Őrangyalnak sincs teljeskörű hatalma, tehát nincs hatalma fölöttünk, ő csak inspirálhat. Tehát szal hogy elvileg parancsolni pl nincsen joga nekünk, csak pl inspirációt adhat, hogy menjünk valamerre. Valami ilyesmik voltak.

2019. nov. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

*Ja meg még valaki szokta mondani, hogy ez "idelent" egy játék, egy szindarab, amit mi raktunk össze születésünk előtt közösen.

Ki mit akar megtapasztalni, kinek milyen karmikus adósságai vannak a másik felé, stb. (A karma úgy tudom, megbocsájtással oldható. És tehát szal ahhoz egy ember kell, pl te aszondod, megbocsájtom neki, akkor az az ő számára a legjobb döntésnek tünt, már nem tudja visszacsinálni, magamnak is megbosájtok, nekem a kkor az a legjobb döntésnek tűnt , nem tudom visszacsinálni" stb)

2019. nov. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*Ja meg pl vannak még ilyen sorsszerű találkozások is, azé tehát közösen, még azt is beleraktuk, hogy ki kivel mikor találkozzon. pl érted, ezért van szerepe pl egy munkahelynek; lehet hogy pl azon a helyen ismernéd meg, -vagy egy másik ember, akit kilöktél- pl álmaid nőjét, vagy álmaid férfiját , de mivel ki van lökve a sorsútjáról , a sorshelyéről, akkor ez így csúszni fog mindenesetre.

Meg pl szal tényleg, hogy pl ilyen, hogy ami sorsszerű, azt elvileg úgy sem lehet kikerülni, max leírsz előtte mégegy ilyen 'kitérő hurkot' a sorsodban, de elvileg úgyis ugyanoda kell kilyukadnod,megérkezned; csak max ha nagyon ellenállsz a sors hívó szavának , akkor meg pedig később, de elvileg oda jutsz. Szal asszem , nem érdemes ellenkezni, szembeszállni a sorssal:) Lehet, hogy csak kifáradsz benne. :) És akkor már egyszerűbb lett volna engedni az életedbe, ami jönni akart. Pl "ez van, nem számít, lecarom", stb. :D

2019. nov. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*szal ha pl valamin nem tudsz változtatni, mert rajtad totál kívül áll, akkor hát, akkor ez az "ez van" kategória. De mégegy, egy ronda dolog még eszembe jutott ezzel kapcsolatban, tehát természetesen ha valaki le akarja nyúlni a pénztárcádat, akkor ne hagyd neki; szóval nem kell butának se lenni senkinek se.
2019. nov. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*ja és ez csak egy példa volt, tehát lehet még ilyen többfajta eset is , amikor ki kell állnod magadért, tehát valószínűleg ezt is jöttünk megtapasztalni, megélni.
2019. nov. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*bocsi ha valamit nem jól írtam; esendő ember vagyok, és már késő van:) ^ ^
2019. nov. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*mondok egy ilyen kívülállós példát, pl nemtom, mondjuk egy cégvezető elküld téged az állásodból, hogy helyet csináljon valami barátjának. Na, pl ez az, amikor nem kell ott ellenkezni, tehát, ha így kirúgnak, mert valszeg már nincs ott dolgod. Én erre gondoltam pl. Tehát ez gondolom, nem annyira förtelmes, de ez is rossz, de ebből még találsz másikat, a feladat adott, és ne kenődj el.
2019. nov. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!