Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A pozitív gondolkodás csak...

A pozitív gondolkodás csak egy újkeletű biznisz, vagy van haszna?

Figyelt kérdés

Akárhová nézek, mindenhol a "gondolkodj pozitívan" féle posztokat, üzeneteket, plakátokat látom.


Kb. 2 évet én is törődtem vele, de semmi hasznom nem származott belőle. Ugyanúgy sodródok az árral, bármibe is fogok bele, az nem sikerül, alig van valamennyi pénzem, egy szenvedés az életem, pedig nagyon-nagyon akarom a változást.


Bármikor, amikor meglátok egy gazdag és sikeres embert, sohasem fog el az irigység, de ezeknek az üzeneteknek a hatására úgy gondolom, hogy ők valamilyen feljebbvaló emberek, biztosan nagyon okosak, és hozzájuk képest mennyire lent vagyok, mert 23 éves koromra lényegében SEMMIT nem tudtam elérni, a sok elpazarolt, befektetett pénzen kívül.


Nem lehet, hogy ezek az emberek valójában csak másokon gazdagodnak meg, rafkósak, és így tudnak boldogulni?


Aláírom, sok mérnök, orvos, gazdász van, akik biztosan sokra vitték, de engem semelyik pálya nem érdekel, ugyanis a képességeim sem túlságosan erősek, hogy elvégezzem valamelyik szakot. De a fő ok az, hogy nem megyek programozónak azért, mert most az a menő, sem gazdásznak, mert nem vonz a pénzügy.



Bár nem akarom önigazolni magam itt, akármennyire is úgy tűnik, a kérdésem az lenne, hogy ezek a "Bill Gates féle sikerüzenetek" valóban működnek, vagy csak kábítják vele az embereket, és iparágat építenek rá? Én elolvastam több tucat Britan Tracy könyvet, de az ég adta egy világon semmit nem tudtam belőle profitálni, pedig próbáltam alkalmazni.


Megmondom őszintén, elég sz*arul is érzem magam emiatt, bár tudom, a világ hibáztatásával sokra nem megyek, hiszen az ellenpélda ott van, hogy sokan a semmiből kapaszkodtak fel nagyon magasra. De sokkal jobban érdekelne, hogy HOGYAN. Nem lehet, hogy szerencse volt benne, vagy jókor voltak jó helyen?


Már nem vagyok képes alkalmazni ezeket a pozitív gondolkodás féle módszereket, mert az életem káosz, mindennapjaim szenvedések, akármennyire akarom, nem tudom meglátni a jelenlegi világban a szépséget.


Igazán érdekelne, hogy van-e itt olyan valaki, aki eme módszerek által felkapaszkodott, vagy ugyanott tart, ahol tartott, mielőtt nekilátott ezeknek a könyveknek és tréningeknek a tanulmányozásának.


2016. szept. 11. 14:12
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy amikor olvastam erről szóló könyveket, úgy éreztem, mintha szárnyalnék, majd amikor megtapasztaltam újra a rideg valóságot, visszazuhantam a mélybe, és úgy voltam vele kb. mint egy drogos :/
2016. szept. 11. 14:13
 2/17 anonim ***** válasza:

Elárulom neked, hogy ezek a könyvek a marketing project részei, amiknek elsődleges célja a profitszerzés.

Lehet van bennük néhány hasznos sor, mert hát azért erre is törekszenek egy ilyen kiadásánál, azonban az élet sikerességének titkát kb 10 mondatban le lehetne lőni józan paraszti ésszel.

Szóval jah, hát jól lehúztak téged, ha a sikeresség kulcsa miatt vetted meg elsődlegesen a sok hülye könyvet. :D

2016. szept. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Viszont minden könyv bővíti a szókincset és a fogalmazáskészséget, szóval azért mégsem ment teljesen kárba a pénzed. :D
2016. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A manipulálásról nyáron olvastam rengeteget, kb. egy világ omlott össze akkor bennem. Az utolsó reménysugár is eltűnt. Azóta teljesen másként tekintek a világra.


Igazából próbáltam a marketing szakot, de hányingerem volt tőle, az üzleti élettől, és az ott tanultaktól. Inkább otthagytam, nem tudtam volna benne dolgozni.


Igen, teljesen lehúztak és átpaliztak (úgy gondolom). 21 évesen, naivan azt gondoltam, hogy ezek a könyvek értem vannak, de manapság már semmiben és senkiben nem tudom meglátni a "jót", ha cserébe pénzt vár, hiszen annak CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az a célja, hogy profitot generáljon.


Tudom, most ezzel nagyot nem mondtam, ez a jelenlegi világ, nem lesz semmilyenféle szebb utópia, a pénz az Isten. Nem filozofálok erről, úgyis bolondnak lennék nézve :)


További vélemények azért érdekelnének, hátha van kivétel, és valakin segítettek. De ha már a pénz az Isten, olyan válaszok érdekelnének, akik pénzt is generáltak ebből a módszerből....

2016. szept. 11. 14:25
 5/17 A kérdező kommentje:

Írni nagyon szeretek, igaz, lehet most ez nem jön le, mert elég gyorsan és kapkodóan fogalmazok, de azzal sem mentem sokra, ugyanis próbálkoztam bloggerkedéssel és könyvírással, de hogy mennyit buktam, azt már inkább el is felejtettem, mert ha mindennap azon filóznék, lehet meg is őrülnék tőle....


Azt vettem észre, aki reálos, az elmegy mérnöknek, programozónak, gazdásznak, kapnak jól fizető állást, a többi ember meg így járt...


Persze, itt is itt van a közhelyes duma, mindenki előtt ott a lehetőség a vállalkozásra pl., de nézzük már meg a járulékokat és egyéb díjakat... Persze, a lehetőség adott...

2016. szept. 11. 14:29
 6/17 anonim ***** válasza:

Tudod pénzt generálni olyanból, ami alapvetően a pénzed lehúzására szolgáltatott egy "dead end".

Ez olyan, mint pénz csinálni kaszinójátékokból. Felejtsd el.

Ne (ilyen) könyvekben bízz, hanem ismerősökben, barátokban, tanárokban akikből érződik, hogy segítő szándékkal adnak neked tanácsot.

2016. szept. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, csak sajnos nincsenek ilyen ismerőseim. Egyedül a családom van, akik sokat segítenek.


Itt férfiasan bevallom, 23 évesen (bár lehet, hogy sokan nem tartanak férfinek), hogy ő általuk sehol nem lennék, és ők azok, akik talán tudnak segíteni nekem a jövőben, hogy legyen majd egy szebb életem.


Jelenleg távkapcsolatban élek, nincs pénz saját házra, ilyen fizetések mellett, amit elé dobnak az embernek, semmit nem lehet kezdeni.


Én nem szeretek mutogatni, de úgy gondolom, hogy a világ működése bőven kiveszi a részét abból, hogy sokan úgy élnek, ahogy....


Én éjjel-nappal próbálkoztam, küzdöttem, de nem jutok előre, és ez teljesen lehúz.

2016. szept. 11. 14:38
 8/17 anonim ***** válasza:

A világ szerkezete már alapjában lehetővé teszi az élősködő életmódot. Nézd csak meg az állatvilágot. Ugyanez picit más formában az emberekre is jellemző. Van rá lehetőség, akkor mindig is működni fog. Ezzel nem lehet mit kezdeni, hacsak nem vezetsz be valamilyen diktatorikus uralkodási formát, ahol korlátozod a káros tartalmakat.

Ugyanis a szabadságjog, hogy bármit megtehetsz (szinte) a másik fél beleegyezésével. Eladhatsz neki 1 értéktárgyat az értéke 3x osáért is ha beleegyezik. És az meg már egy csomó haszon - pénz, ami az élet alapvető szükséglete. Te jól jársz, ő rosszul. Ez megy minden gazdasági tevékenységben szinte.


Egyetlen megoldás, hogy tudatos vásárlóvá alakulsz. Az eladó felet nem kezelheted sosem barátként, hacsak nem tudod 100% biztosan hogy mit és milyen áron veszel tőle. Ő mindig mosolyogni fog és azt fogja mondani, hogy az ő terméke legjobb ár/csúcsminőség, holott lehet gagyi 2x-es áron.


Ha pénzt akarsz szerezni az egy megoldási forma, hogy te is ilyen emberré alakulsz. Elvégre rengetegen ebből élnek.

A másik módja, hogy értéket teremtesz.


Neked inkább az értékteremtés javasolt és ne dolgozz szerintem nagyon gazdasági oldalon.

2016. szept. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A gazdasági vonal valóban nem működik, mert "hányva jöttem ki az üzleti órákról"...


A nagy kérdés az, hogy az értékteremtés működik-e? Mert azt látom, hogy vannak emberek, akik értékes dolgokat teremtenek, de pénzt azt már nem túl sokat látnak belőle... Álmai azonban mindenkinek vannak, amihez pénz kell.

2016. szept. 11. 15:00
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát nyilván működik, mivel termékek tömkelege előállítása történik a modern világban, mert nyilván van rájuk kereslet.

Előállítasz, vagy épp asszisztálsz ezen tevékenységekben, akkor az már csak Te és a főnököd kérdésköre, hogy milyen bérezést szánnak neked. Ha jó helyen vagy, lehet szép béred is akár.

2016. szept. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!