Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy börtönviselt embernek...

Egy börtönviselt embernek miért nem érdekli semmi?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm iszik züllik semmi nem érdekli dolgozni sem dolgozik van egy gyereke de nem él vele mert a gyerek sem kell neki.
2019. nov. 22. 06:49
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Mert nincs akarata, igénye, hogy kitörjön ebből az életből. Kényelmesebb zülleni,inni. Nem véletlenül került a börtönbe se.
2019. nov. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Azért, mert úgy érzi, hogy olyan bélyeget kapott, amit soha nem tud magáról letörölni. A lelki fájdalom, a bűntudat, a megalázottság érzése olyan mélyen ég a lelkébe, hogy a depresszió és a kétségbeesés felőrli. Minek kezdjenm újba, ha úgyis elutasítják?


Mivel a Társadalom álszent és elutasító, előítéletes és buta, ezért a "második esély" szöveg többynire csak szöveg marad.


Egy börtönviselt ember BÁRMIT is tett, leülte érte becsülettel azt, amit kapott - tehét amikor szabadul, akkor nem úgy kéne vele bánni, mint egy rühes kutyával, hanem úgy, mint egy valaha megtévedt emberrel, akinek joga van a második esélyre. Ha eleve nem is adunk neki második esélyt, akkor ez a társadalom sem jobb, mint a "buta" elődei voltak. Akkor nem sitt kell, hanem akasszák fel. Bármiért. Majd Isten ad neki második esélyt - az emberek nem. Igaz? Mert ha nincs második esély, akkor ez a következmény. ha nem akasztjuk fel, akkor addig tapossuk, amíg megteszui saját maga - lévén más esélye úgysem lesz. Élni nem tud, mert nem hagyják, vagy visszakerül a börtönbe vagy kinyírja magát.


Nem beszélve arról, hogy sokszor fogalmunk sincs arról, ki miért kerül börtönbe - és hogy ki is a valódi bűnös. Az, aki ül, vagy az, aki -bármilyenmódzeerrel, okkal és aljassággal - elérte azt, hogy üljön?

2019. nov. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

"Mivel a Társadalom álszent és elutasító, előítéletes és buta, ezért a "második esély" szöveg többynire csak szöveg marad. "


Te egy "volt" tolvajt beengednél a házadba?

Egy részegen vezető és balesetet okozó ember mellé beülnél az autóba?

Egy bántalmazóval összejönnél?

Építettnél olyan céggel házat, aki már több embert átvert?


Én biztosan nem. Ha valami oknál fogva mégis muszáj, nem lennék nyugodt. A bizalmat a legnehezebb elnyerni és ha már valakikről tudod, hogy eljátszotta másét nem doghatod homokba a fejed.

2019. nov. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

#3: "Egy részegen vezető és balesetet okozó ember mellé beülnél az autóba?"


Van egy ilyen kollégám, felfüggesztettet kapott érte, rendszeresen ülök mellette az autóban és nyugodt vagyok, mert pontosan tudom, hogy többé a büdös életben nem fog ittasan vezetni, már csak azért sem, mert azóta nem iszik.

Szóval én úgy vagyok vele, hogy mindenki megérdemel egy második esélyt, harmadikat viszont senki.

2019. nov. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

Kedves hármas, hülyeségek odavagdalása és lepontozás helyett olvasd el Victor Hugo A nyomorultak c. művét. Igen jót tenne, azt hiszem, és kifejezetten az EQ-nak.


Nem arról van szó, hogy egy volt bántalmazóval akarj együttélni, vagy egy volt tolvajt akarj a házadba beengedni, hanem arról, hogy adj neki második esélyt, mert LEHET, hogy megbánta a bűnét, de BIZTOSAN leülte a bűne miatti büntetést.

2019. nov. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy ha nem dolgozik, akkor miből él, miből vesz alkoholt?

Én állandóan gürizek és épp hogy megélünk.

2019. nov. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

#5 olvastam, de köszi a tippet.

Nem azt állitom, hogy teljesen ignorálni kell. De aki ittas vezetésért ült, az ne akarjon mondjuk buszsofőr lenni. Legyen bolti eladó.

Egy bankrabló ne banki alkalmazott akarjon lenni. Legyen más, mondjuk buszsofőr. 😊

A második esély, az nem azt jelenti, hogy szemet hunyunk a múlt felett.

2019. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

"Szóval én úgy vagyok vele, hogy mindenki megérdemel egy második esélyt, harmadikat viszont senki."


Én viszont egyszer élek és nem akarok a második esély áldozata lenni. Lehet, hogy valóban megbánta és megváltozott, de a tudat, hogy vele már megtörtént zavarna.


Vannak olyan dolgok, amiben nehéz megadni a második esélyt. Azért nem minden "bűn" egyforma. Mint ahogy nem minden ember sem.

2019. nov. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze a börtönhöz, akárhány ilyet ismerek akik sosem ültek.
2019. nov. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert úgy érzi, hogy neki már mindegy... Az erkölcsibe belekerül a helyzet? Ha igen, akkor ezért sem akar/mer már nagy dolgot. Szerintem úgy érzi, hogy neki nem sikerülhet már semmi. Pedig ez nem jó hozzáállás. Fontos lenne, hogy szerezzen önmagának sikereket az életben.
2019. nov. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!