Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a 28 éves kor már...

Szerintetek a 28 éves kor már érett felnőttkornak számít? Ki hogy élte meg, illetve hogyan viszonyul hozzá?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, de egyáltalán nem érzem az idő múlását, vagy hogy öregednék.

Nem tudom, miért, de mindenki olyan 22-23 évesnek tippel, aztán amikor mondom, hogy mennyi vagyok, akkor elképednek, hogy "tényleeeeg?", és máshogy kezdenek el hozzám állni.

De miért van ez? Egy 28 évesnek már rosszul kellene kinéznie? Igazából nem vagyok sem ráncosabb, sem kövérebb, sem vékonyabb, sem tramplibb, mint mondjuk 20 évesen, sőt, az idő a javamra vált, már ami a külsőmet illeti. 23 és 28 év között amúgy is csak 5 év van, ennyi idő meg nem változtatja meg az embert.

Nem ismerek már túl sok velem egyidős embert, tehát nem tudom, hogy milyennek kéne lennem, vagy hogyan kellene kinéznem ebben a korban. Úgy öltözök, mint egy normális fiatal lány.

Olyan túlságosan érettnek sem érzem magam, még mindig ugyanúgy vannak kétségeim, nincs férjem, gyerekem, kertes házam. :D Nem azt mondom, hogy már itt kéne tartanom, de mintha a környezet ezt társítaná már ehhez a korhoz. Lehet, azért is van ez, mert világ életemben későn érő típus voltam, mindent később éltem meg, mint anno az osztálytársaim.



2019. nov. 28. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár én csak 26 vagyok, de azt hiszem, át tudom érezni a helyzeted.
2019. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát szerintem a 26 nagyon fiatal kor... Igazából a 28 is. Én személy szerint kb. 45 éves koráig mindenkit fiatalnak látok, aki nem amortizálja le magát. :D
2019. nov. 28. 14:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy fiatalabbnak nézel ki, az mindenképpen előnyül szolgálhat az életben. :) Nincs sehol kőbe vésve, hogy kinek, hol kell tartania. ;)
2019. nov. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Irigyellek, én már 25 évesen is öregnek érzem magam, és nem igazán ez az a felnőttkor amiről kamaszként álmodoztam.
2019. nov. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én 30 vagyok, 22-23-nak gondolnak, ha nem vagyok kipihent, akkor 24-25-nek. Tényleg másképp beszélnek egy 22 évessel, mint egy 30 évessel. Az elhízásra kell figyelni 30 tól könnyebben jönnek a kilók, ami öregít, az arcot az esetek nagy részében csúnyábbá, és öregebbé teszi. A ráncok amúgy is legtöbb esetben 30-tól kezdődnek, először alig észrevehető, a folyamat lassú általában, így állandóan hozzászokik az ember, ezért a legtöbb esetben nem depizik be emiatt. Ennek ellenére nem örül neki senki, mert az öregedés jelei, az elmúlást juttatják eszünkbe, amire azelőtt szinte sohasem gondoltunk. Ez utóbbiak már inkább idősebbek tapasztalatai.
2019. nov. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szerintem pont az a kor lehet a határ, már ha van ilyen.

Én 24 vagyok, mindenki fiatalabbnak hisz, de a velem egykorúak akiket ismerek megvannak öregedve.. kinéznek vagy 30-nak

Amúgy még aztmondják, ha már nem nől a pajszer tovább akkor az a felnőttkor

2019. nov. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én 27 vagyok és öregnek érzem magam. Egészségileg se vagyok rendben és ezer dologról lecsúsztam.

Nem tudom, mennyinek nézek ki, nem is akarom tudni. A smink hiánya javít a helyzeten, de amúgy...


Belekezdtem a 2. diplomámba, estin, ha tudom is folytatni és minden jól megy, 30-31 leszek, mire végzek.

Anyagilag hihetetlenül le vagyok égve, például a héten tudatosult bennem, hogy az elromlott/régi dolgok cseréjére elegendő tartalékom van csupán. Most kezdtem egy munkahelyen, hitelt se tudok felvenni.

Amit tanulok, az az utca embere szerint piacképes, közben az én helyzetemben bődületesen nehéz megszerezni az elhelyezkedéshez szükséges tudást ÉS elhitetni a munkaadókkal, hogy tényleg képes vagyok rá. Pont a magunkfajtákból van túlképzés és telített a piac (akik munka mellett tanulják, ilyen-olyan tanfolyamokon).


Egészségileg diagnosztizált, a mindennapi életet súlyosan befolyásoló betegségem még nincs, de olyan, ami valamennyire befolyásolja a hétköznapi életet, több is. Sajnos olyanok is, amikből rák is lehet...


Gyengécske vagyok fizikailag (IS), amikor a többi ember látja, csak hüledezik, hogy ilyen még létezik?!

Igekszem valamennyit mozogni, de nincs időm. 27 évesen, alapból gyengécskeként fontos lenne szerintem.


Úgy érzem, nem sokáig fogok már élni és ezer dologról le vagyok késve.

Nincs párkapcsolatom, de se ráfordítható időm, se megfelelő mentális állapotom hozzá.


Ha mégis sikerül folytatnom az egyetemet és el is helyezkedem benne (erre sajnos kevés az esély), akkor is, mire összeszedem magam, mire végre kitapasztalom, milyen érzés, hogy hétvégén pihenhetek, milyen érzés hétvégén túrázni vagy hobbizni, milyen érzés, ha a szabadság valóban pihenésre megy, milyen érzés Bécsnél messzebb eljutni...

35 éves leszek, mire szülhetnék - az szerintem erre már baromira késő.

2019. nov. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó, nagyon szép kor. Előnye, hogy tapasztalt vagy, sokmindent megéltél már, amit a kis tinik nem. Hátránya, hogy pontosan tisztában vagy már a világ rossz dolgaival, mert van benne tapasztalatod már. (mivel személyesen nem ismerlek, ezért az átlagból tudok kiindulni, meg a saját tapasztalataimból). Egyébként a legjobb korban vagy ne aggódj. Felnőtt vagy, felnőttesen látod a dolgokat, de fiatal felnőtt.
2019. nov. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A 28 úgy el fog múlni, hogy észre sem veszed.

Pl. egy hónap múlva már 29. évedben leszel, egy év múlva meg már a 30asok klubjába tartozol majd.


Majd akkor fogsz kiakadni amikor a 18éves csajok csókolomot fognak köszönni a "néninek".

2019. nov. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Én is 28 éves nő vagyok. Szerintem az érettség nem a kortól függ. Én nagyon felelősségteljes pozícióban dolgozom, és kb. mióta beindult a karrierem, elég komoly munkaköröket töltöttem be.

Míg a korombeliek általában Excel táblágat töltögetnek SSC-kben, én tárgyalni járok ügyfelekkel, új üzletet hozok a cégnek stb. Igen, sok stressz ér és ha el is megyek hétköznap bulizni, odafigyelek, hogy ne igyak sokat, mert másnap nekem elő kell adnom, gondolkodnom kell, gyorsan kell reagálnom. Sok kortársamat látom önfeledten csapatni szerdán, amivel semmi baj nincs, em vagyunk öregek, és azt vallom, hogy az életet élvezni kell, de azért az érettséget formálja a felelősség, amit magadra veszel.

Ha te úgy élsz, mint egy egyetemista 20 éves, akkor nyilván nem fogod teljesen megérteni, miről írtam, csak azt szerettem volna kifejezni, hogy 28 évesen élhetsz csitriként is, meg vénként is, csak rajtad múlik.

2019. nov. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!