Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért teher maga a létezés az...

Miért teher maga a létezés az ember számára?

Figyelt kérdés

2019. nov. 30. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Miért lenne az?
2019. nov. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Nekem nem teher, honna vetted, hogy az lenne?
2019. nov. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor akiknek nem teher, azokhoz más kérdésem lenne: mi éltet Titeket? Miért érdemes élni számotokra? (Persze ezt azok is meg tudják válaszolni, akiknek teher - köztük én magam is -, de kíváncsi vagyok, hogy Nektek mi a válaszotok.)
2019. nov. 30. 15:54
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Szeretteim miatt. Apró örömök miatt.
2019. nov. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Mert ahogy megyünk előre a korban az élet egyre rosszabb és rosszabb. Bár ez is jól meg van oldva, egyre kevésbé ragaszkodik az ember az élethez.
2019. nov. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
Talán azért nem, mert azt nézem mi a jó az adott napban. Nem szeretem a munkámat, de a munkatársaimat nagyon. Miattuk szívesen járok be dolgozni. Igyekszem úgy csinálni a kellemetlen kötelességeket, hogy valami számomra jó élmény is legyen benne. És akkor már nem is olyan nehéz :)
2019. nov. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Nekem az alábbiak:

- család

- barátok

- kutyák

- utazás, túrázás

- extrém sportok

- korcsolya

- úszás

- egyetem

- új nyelvek tanulása (angol és olasz C1 már rég megvannak)

- filmezés

- sorozatok

- írás

- olvasás

- a lehető legtöbb helyre eljutni

- levelezés

- új programok és kalandok átélése

- levelezőtársak


Ezek a fő dolgok, de az élet legapróbb dolgaiban is próbálom a legnagyobb értéket meglátni, ilyen például a kávé.

2019. nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Én úgy gondolom, hogy amikor megszületünk tiszta szívvel élünk, meg van bennünk a kíváncsiság és az, amit a felnőtt naivitásnak nevez, pedig nem az. Annál sokkal több és érdemibb.

Az idő előrehaladtával pedig ezeket a tulajdonságokat elveszítjük. Az addig színes világ beszürkül. Igaz vannak örömteli napok, de korántsem olyanok, mint amilyenek gyermeki szemmel voltak.

Rádöbbenünk a Világ gonoszságaira, hogy az esetek többségében valójában nem is a jó nyer. Nem lehetünk azok, akik szeretnénk, mert a társadalom elítélne. Ezért magunkba fojtjuk vágyainkat, érzéseinket.

Az évek alatt megsebződünk, az elfojtásból és az újabb problémákból adódó terhek még inkább csak mázsás súlyokként rakódnak ránk.

Így megy előre az ember és így lesz terhes az élet.

Csak amiatt van értelme élni, hogy másoknak ne okozzunk még nagyobb fájdalmat.

2019. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy jó könyv: Georges Minois: "Az életfájdalom története".

Időszakonként ez kialakul az emberben, befolyásolja sokminden, pl.: az adott kor, a személyiség, stb.

2019. nov. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem az utolsó előttinek teljesen igaza van. Mégis eléggé lepontozták. Gondolom bőven 30 alatti fiatalkák, akik még nem tapasztaltàk meg az élet igazi árnyoldalait. Legnagyobb gondjuk, hogy Pistikének vagy Évilének nem tetszenek.
2019. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!