Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akarják egyre többen...

Miért akarják egyre többen eldobni a jelenlegi (magyar értékrendnek megfelelő) kötelező olvasmányokat?

Figyelt kérdés
Egyre nagyobb visszhangot kap az az elképzelés, hogy le kellene váltani a magyar identitás egyik ágát, olyan irodalmi műveket mint például az Egri csillagok,a Pál utcai fiúk, a Kincskereső kisködmön, a Kőszívű ember fiai. Személy szerint ugyanazt látom ezekben az emberekben, mint azokban, akik kimennek tüntetni a szerintük rossz oktatás végett, pedig ezeknek a fele csak lusta. Ennek a generációnak a nagy része már egyébként is identitásvesztett.
2019. dec. 3. 19:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem a megfelelő korban vannak a kötelezők. A nyelv változik, egyre "érthetetlenebb", amíg nincs megfelelő világlátás és szókincs, addig szenvedés egy-egy kötelező olvasmány. Amikor minden második szavat ki kell keresni az értelmező szótárban, az nem élmény, hanem szenvedés. Én emiatt utáltam meg olvasni évekre. Később, amikor már én választottam, imádtam és faltam a könyveket. A gimis kötelezőkkel már gond sem volt. Szerintem egy jó részüket középiskolásoknak kellene adni, nem 12 éves gyerekek kezébe, mint az Egri csillagokat. Mit ért meg egy 12 éves abból, ami ott le van írva? A mélyebb jelentésre gondolok.
2019. dec. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
90%

En mindig is rengeteget olvastam (mai napig is, minden egyes nap), megis azt mondom, hogy rettentoen elavult ez a hozzaallas.

A kotelezok csak akkor jok barmire is, ha a megfelelo erettsegi korban kerulnek a gyerekek ele, amugy csak megutaltatjak az olvasast veluk. Meg velem is majdnem sikerult.


Aki az alapjan hatarozza meg a magyar identitast, hogy valaki olvasta e a Koszivu ember fiait, annak elhiszem, hogy ez a poroszos oktatas megfelelt, de talan jobb lett volna egy kicsit gondolkodasra osztonzobb oktatast kapnia, hatha nem ilyen faek egyszeru vilagnezete lenne.

2019. dec. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%

Mert ezekkel az olvasmányokkal a mai gyerekek nem tudnak azonosulni.

A cél az lenne, hogy a gyerekek megszeressék az olvasást, de a Kőszívűvel meg a Légy jó mindhaláliggal pont az ellenkezőjét érik el. Nagyon távol állnak ezek a mai fiataloktól.

Szerintem leginkább hagyományból olvastatják ezeket a gyerekekkel, nem azért, mert annyira értékesek. És amikor ezeket bevezették a kötelező olvasmányok közé, most hasra ütök, megjelent mondjuk évi 100 magyar novella, amiből átlag másfél volt ifjúsági könyv. Manapság havonta megjelenik ezer új novella, ős van bőven jó ifjúsági könyv.

Egyébként a fiatalok közt bőven van olyan, aki szeret olvasni. A Wattpadnak, ami egy amatőr novellamegosztó közösségi site, havi 80 millió egyedi látogatója van, aminek 80%-a Z generációs (95 és 2010 közt születettek).

2019. dec. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
16%

Egyáltalán mi a cél?

Az, hogy a gyerekek megszeressék az olvasást (szerintem nem ez), vagy hogy műveltek legyenek és megismerjék a magyar kultúra alapját képező műveket?

Történelmet sem azért tanulunk, hogy megszeressük a történelmet és szívesen játszunk az Age of Empire-sel, hanem mert az emberi műveltség és kultúra alapját képezi.

Aki az olvasást szeretné megtanítani a gyerekével, az vegyen neki Karácsonyra Harry Pottert, de az iskola feladata nem ez.

2019. dec. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
74%

a kincskeresőnek totál semmi köze nincs a mai gyerekekhez, ennél fogva dögunalom, a kőszívű egy vontatott, depizős, magyaros nyavalygás minden szr, de legalább magyarok vagyunk témakörben, az egri csillagok nem gáz, csak a törökországos részre rá kéne írni, hogy felesleges elolvasni, nem történik benne semmi, mert ott az összes gyerek elveszti az életkedvét, a légy jó mindhalálig meg valami nyápic vekengés egy béna kölökről, aki nem csinál semmit.

rengeteg fantasztikus könyv van a piacon rengeteg jó témában, életkoroknak megfelelően, csak az ilyen hozzád hasonló megrögzött ősmagyarok képtelenek továbblépni az 1800as éveken... azért kell őket kidobni, mert tényleg csak arra jók, hoy az összes gyerek megutálja az olvasást egy életre.

2019. dec. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%
amúgy nagyon nagy gáz van, ha a "magyar kultúra" tényleg soktíz éves könyvekből áll, amik két-háromszáz évvel ezelőtt játszódnak, és semmi másból... az nem a magyar kultúra, csak néhány csökött nagymagyar elmebaja
2019. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
4%
Egri csillagok pl. arról szól, hogy nem fogadtuk el más kultúráját és inkább harcoltak, ez konkrétan náci propaganda.
2019. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
83%
Miért szerintetek mi a “magyar kultúra”, milyen könyveket kellene olvasni, amik a magyar kultúra alapját képezik szerintetek?
2019. dec. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
82%
#17 latom te se olvastad az Egri Csillagokat. :D
2019. dec. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, de kacagnom kell - egy olyan ország polgáraként, - ahol az oktatás arról szól súllyal, hogy minél hamarabb elfelejtsd a saját anyanyelvedet, ill. minél több, értelmetlen, későbbiekben semmire sem használható "tudást", értelmetlen akadályt gördítsenek az emberek elé. Sokan írni-olvasni, szóban kifejezni nem tudják magukat, akik manapság iskolakötelesek! "Magyar értékrend"... :) Nem a felsorolt agyrémektől lesz az embereknek és nem is attól, hogy "mire gondolt a költő", vagy hogy x-y kivel hetyegett 20 éven keresztül az ágyban...
2019. dec. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!