Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem gondoltatok már bele,...

Ti nem gondoltatok már bele, hogy mulandó dolgokért stresszelünk és küzdünk?

Figyelt kérdés
Hiába küzdesz, úgyis el leszel felejtve, akármit is érsz (vagy nem) el az életben.

2019. dec. 7. 23:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Hiába tanulsz, hiába van pénzed, hiába van munkád, hiába vannak emberi kapcsolataid, egyszer minden véget ér! Nem fogod sírba vinni sem a pénzed, sem a rangod, sem a tudásod!"

Ezzel kapcsolatban írtam: De, minden elmúlik, de mit kezdjek vele? Én most vagyok, most élek. Most akarom jól érezni magam és a jövőben. Ha pedig ezért nem teszek, akkor mégis miért tegyek?


"Ott fogsz állni a Teremtő előtt! Ott fogsz állni előtte, aki eldöntötte, hogy melyik korban, melyik családban, melyik nemzetben éld az életed. Mérlegre leszel téve és neki csak az számít, hogy milyen ember voltál! Hiába küzdünk, hiába stresszelunk! Majd a pokolban a halál után 60000 évvel is azt fogod hajtogatni, hogy mi mindent értél el az életben...?"

Egyrészt nem vagyok hívő, másrészt az, hogy tanulok és hasonló dolgok, nem zárják ki azt, hogy jó ember legyek. :D

2019. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Sajnálom kilences. Pedig mindenkinek a kommentjét szívesen végigolvasom. Az eltérő világnézet nálam nem hátrány. Nem pontozok sem fel, sem le senkit.

A többieknek köszönöm, akik érdemben hozzászóltak.

2019. dec. 8. 14:15
 13/14 anonim ***** válasza:

Valóban ennyi az egész, küzdesz, dolgozol, majd minden elmúlik, végül te magad is. Ha nem világos, akkor elmagyarázom én, hogy hogyan is működik az élet annak teljes valóságában.

Az elet mint olyan, az csak VAN. Az élet: elmúlik. Nem kell itt külön küszködni semmiért se, nem kell anyagi javakat halmozni. A föld alatt a király és a koldus szinte pontosan egyenlő: oszló, rohadó hús, majd a végén lassan elporladó csonthalom, végül az sem. Szóval egy a szép az életben, hogy akármilyen nyomorúságos is volt, a végén úgy is elmúlik, és a föld alatt már nem számít hogy az élet nyomorúságos volt, mert végül elmúlik. Ennyi az egész.

2019. dec. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Csak nekem tűnik ellentmondásnak, hogy ha Te valóban abban hiszel, hogy a halálod után a Teremtő előtti megmérettetés után a pokolba vagy a mennyországba kerülsz annak alapján, hogy milyen ember voltál, akkor egy pillanatig is érdekel, hogy a halálod után az itt maradottak fognak-e rád emlékezni vagy a feledés homályába veszel minden általad az életben elért dologgal együtt?
2019. dec. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!