Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van értelme bármit is megbánni...

Van értelme bármit is megbánni, amikor minden a jelenről szól és minden múlandó?

Figyelt kérdés

Sokszor felteszik az emberek ezeket a kérdéseket,hogy "Megbántad-e ezt és ezt?"


Szerintem ennek semmi értelme,mert amiket döntéseket hoz az ember,azt mindig a jelenben teszi,és az éppen aktuális helyzete alakítja mit tesz.

Lehet,hogy évekkel később másként döntenék,de nem akkor kell dönteni.

Másrészt bármennyire sakkozunk,egyszer minden véget ért,maga az életünk is.Így szerintem teljesen felesleges azon gondolkodni hogyan alakulhatott volna az életünk.


2018. dec. 3. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
A jelenben történik, de hatással lesz a jövődre. Amúgy utólag már tényleg hiába bánkódsz dolgokon, de ha előre átgondolod, akkor meg hasznos. Amúgy is, mindenki hibázik, sokan tanulnak is belőle, én nem nagyon változtatnék semmit az életemen, mert hát végül is így van jól.
2018. dec. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 he84 ***** válasza:
Utólag megbánni dolgokat felesleges. Mégpedig azért, mert már megtörtént és nem lehet rajta utólag változtatni. Az más kérdés, ha a jövőben nem teszed meg újra az adott dolgot, vagy ha igen, akkor másképp.
2018. dec. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elgondolkodni rajta és mégegyszer belelépni egy adott dologba nem szabad, ennyit megér a dolog, de amúgy?:

https://www.youtube.com/watch?v=WA8j_b5WTys

2018. dec. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!