Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meg szoktátok kínálni kávéval...

Meg szoktátok kínálni kávéval a szakembereket?

Figyelt kérdés

Nálam tegnap járt egy jófej gázos, de még mindig tök hülyén érzem magam, mert láttam, hogy szegény nagyon nézegette a kotyogóst, mégsem ajánlottam fel neki. Tejszínt nem használok, a tej reggelinél elfogyott, cukor meg nem is volt, üres kávéval meg csak nem volt képem megkínálni :D

Ti szoktatok adni nekik valamit, vagy csak borravalót?


2019. dec. 10. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kávét is borravalót is adok. Utóbbit akkor ha meg vagyok vele elégedve.
2019. dec. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze , ha normális meg szimpatikus persze. Nálam tavaly elment az áram augusztus 20.-án pont... bejelentettem, rá 15 percre kint volt az ELMŰ-s szerelő, egy tök normális szimpatikus fickó. Szerencsétlennek fel kellett mennie a padlásra a 40+ fokba, szakadt róla a víz....

Természetes hogy megkínáltam hideg üdítővel többször is.

2019. dec. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
eonos szerelő vagyok, sokan szoktak kávéval kínálni, jól is esik. borravalót viszont még sosem kaptam 10 év alatt
2019. dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Férjem eon-os de ő mindig kap borravalót ha nem is minden nap de ritkán jön haza anélkül. Kávé folyik az ereiben mert mindenhol itatják :D
2019. dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

:D amikor belép hozzám bármilyen szerelő, akkor megkérdezem, hogy kér-e kávét vagy teát. Sőt! Múltkor sütivel is megkínáltam, mert pont akkor sütöttem.

Borravalót csak akkor adok, ha meg vagyok vele elégedve (munka, modor stb).

2019. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Igen, de tukmálni nem szoktam, - elég, ha csak egyszer jelzi, hogy nem él vele! Van egy testvérpár, amelyik lakásfelújításokban, festésben utazik. Szépen, gyorsan, korrektül, megfizethető áron, tisztességesen dolgoznak. Velük bevett szokás, hogy együtt ebédelünk azokon a napokon, amikor nekünk dolgoznak. Pontosan ugyanazt eszik, amit mi, nincs rongyrázás. Nagyon hálásak szoktak lenni azért, mert emberszámba vesszük őket - sok olyan emberrel ellentétben, akik úgy kezelik, hogy "Fizettem, robotolj érte!" - és ott lihegnek a szakember nyakán az ottléte alatt, osztják az észt folyamatosan, okoskodnak. Mi úgy vagyunk a feleségemmel, hogy ha értenénk ahhoz, amihez szakembert hívunk, vagy lenne energiánk megcsinálni, akkor nem fizetnénk érte vadidegen embereknek, hanem megcsinálnánk, de mivel nem így van, megelőlegezzük a bizalmat annak, akit ide hívunk bármilyen munkára. Kávé, ásványvíz, cola, energiaital alap, amit felajánlunk, aztán jöhet a meló! Szerintem sok ember el sem tudja képzelni, hogy mennyire meghálálja magát az, ha azt érzi egy mesterember, hogy emberszámba van véve. Persze aki tudatosan visszaél a helyzetével, az más bánásmódot érdemel, ill. kap, - mert sajnos van ilyen is, de nem ez a jellemző szerencsére.
2019. dec. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
Meg, de nem kellene. Iszonyatosan túl vannak árazva. Múltkor jött a szerelő kicserélni a csapunkat. 10000 forint 20 perc munka számla nélkül. Én orvosként ennek a negyedét keresem meg. Szóval hozzon vizet magával, nem hiszem, hogy az én dolgom lenne ellátni mr. feketén dolgozunk milliomos urat.
2019. dec. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

"nem hiszem, hogy az én dolgom lenne ellátni mr. feketén dolgozunk milliomos urat."


Mondja egy hálapénz király orvos..

2019. dec. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
Elvből nem fogadok el hálapénzt. A fiatal kollégák 90 százalékához hasonlóan.
2019. dec. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Múltkor jött a szerelő kicserélni a csapunkat. 10000 forint 20 perc munka számla nélkül."

Gondolom, térden állva könyörögtél, hogy adjon számlát, de csakazértsem volt hajlandó a lator.


"Én orvosként ennek a negyedét keresem meg."

Orvosként gondolom, nem neked kell elmászkálnod mindenkihez, hanem jön a beteg a rendelődbe, tehát benzinköltséged sincs. Egyébként orvosnál sem voltam még bent 20 percnél többet (mondjuk nem tudom, mi a szakterületed), de olyan még nem volt, hogy 2500 forintot fizettem volna 20 perces vizsgálatért...

2019. dec. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!