Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan szedjem össze magamat?...

Hogyan szedjem össze magamat? SOS!

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben nagyon elhagytam magamat, nem vettem észre problémáimat, de azok csak gyűltek tudat alatt, és minden úgy érzem most csapódik le. Szeptemberben elköltöztem a lakhelyemtől távol, egyetemre jöttem. 0ról indultam, senkit nem ismertem. A gólyatáborban is már egyedül éreztem magam, aztán év közben barátok lettünk egy jó páran, kialakult egy baráti kör. Mégis, most is annyira rosszul érzem magam... valahogy mindenki olyan távolinak tűnik. Jókat nevetünk és hülyéskedünk, mindig hívnak valamerre, néha iszogatunk is, de olyan mintha nem lennék ott velük. Fejben mindig egyedül vagyok. Magány lenne? Szerintem ha eltűnnék sem érdekelne senkit.. Egy nap se keres szinte senki. Az otthoni barátaim is szépen lassan elkezdtek hanyagolni, már akkor sem találkozom velük ha haza megyek. Úgy érzem a számegyenesen egy nagy 0 lettem, minden téren. Nem szeretek már enni sem, egész nap kávén élek mert tanulnom kell. Egyszerűen nem bírok két hete koncentrálni. Semmi sem sikerül. Napi szinten éjszakába nyúlóan tanulok, de be kell látnom nem megy, nem vagyok ott fejben ahol kéne. Aztán jönnek a kettesek, a sikertelenség sikertelenség hátán, mindennap sírhatnékom van nap végére két hete. Úgy kelek és úgy alszok el hogy már semminek nem látom sem az elejét sem a végét. Pár órákat alszom, szerintem azokat is félig ébren. Szomorú vagyok, és az az ijesztő hogy még magamnak sem tudom elmagyarázni miért. Dühös, hogy hogyan váltam ilyen szerencsétlenné. Nem akarok semmit már, inkább a saját magam kis magányában gondolkodok újra és újra azon hogy mi értelme az egész életnek. Már nem akarok benne részt venni. Az is megterhelés már hogy a boltba lemenjek. Nem tudom senkivel sem megbeszélni, már anyámmal sem, mert ő is egyszer, kedves velem, később a semmiért szid, és a torkomnak ugrana szó nélkül. Apámmal is ilyen, az egész családdal, nem szivesen járok haza, tök mindegy igazából hol vagyok, sehol se jó. Tudna valaki segíteni hogy kapjam össze magam?

2019. dec. 10. 16:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Szeretethiányosnak tűnsz ezek alapján. Éled az egyetemisták mindennapos rohanó életét, részt veszel az elvárásoknak megfelelő társas kapcsolatokban de ezeket csak olyan kötelességszerű köröknek tekinted, lelkileg nincs egy biztos pont az életedben ahol esténként partot érhetsz miután félrelökted a lúdtollat meg a tintásüveget. Valamelyik kallódó együttalvásból próbálj meg kialakítani egy erősebb kötődésekkel megspékelt párkapcsolatot, kísérletezd ki miként élhetnéd bele magad mélyebben valakivel a szeretet elnevezésű szeminárium lényegébe. Óvatosan közelítsd meg valakinek a lelkét, kezd el finoman locsolgatni és metszegetni mint ahogyan a japánok a törpefácskáikat gondozzák. Talmi elborult pillanatok kedvedet ne szegjék, ha már kinézted magadnak a rókádat akkor tarts ki a megszelidítése mellett, minden róka megszelidíthető valahogy csak ki kell tapasztalni melyik oldalról érdemes megközelíteni. A forróvízből kávéfőző nélkül sohasem lesz kávé mert csupán beáztatással csak valamiféle ízetlen fekete vizenyőt kaphatunk, a kávékészítéshez a gőz nyomása szükséges ami keresztülpréseli a vizet az őrleményen. Ne fekete vizenyőt főzz hanem kávét, ne kizárólag a sekélyes élvezetet keresd, hanem a másik ember rejtett mélységeit ahol az érzelmeitek zavartalanul feloldódhatnak egymásban. Igazából azt is mondhattam volna, hogy keress magadnak egy állandó barátot vagy barátnőt akitől megkaphatod a stabil kötődést és szeretetet aminek szerintem hiányát szenveded. Így sokkal egyszerűbb lett volna csak kedvem volt érthetetlen metaforákban értekezni kicsit... Neeem, nem Ósima vagyok hegyes ceruzával a Kómura Emlékkönyvtár recepciós pultjánál, erre ne is gondolj kérlek...
2019. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!