Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindig nagyon aggódós típus...

Mindig nagyon aggódós típus voltam, a férjem 6 hónapja munkanélküli lett és emiatt nagyon rossz lelkiállapotba kerültem, segíthet egy pszichológus, vagy szedjem össze valahogy magamat?

Figyelt kérdés

Eleinte még hittem,hogy lesz megoldás és talál majd munkát,majd kezdtem feladni a reményt és elkeseredve tapasztaltam ahogy csúszunk egyre és egyre lejjebb anyagilag.

Időszakonként kiborultam,sírtam,hogy én nem bírom tovább ezt a létbizonytalanságot,hogy egyre lejjeb és lejjeb csúszunk és még ha talál is munkát idővel,akkor sem győzzük majd utolérni magunkat.

A férjem folyamatosan próbál munkát keresni,de nem bírja elviselni ahogy én szenvedek a munkanélkülisége miatt,azt mondja,hogy ne sírjak attól nem lesz jobb,nem tud mit ígérni ,mert már ő sem bízik abban ,hogy lesz munkája belátható időn belül.

Éjszakánként forgolódom,nem tudok aludni,az egész napomat beárnyékolja a folyamatos erős szorongás,aggodalom.

Nem lehetek beteg,mert én vagyok a családfenttartó.

A férjem nem érti miért nem járatjuk a kissebbik gyereket bölcsibe,ha én dolgozom,hiába mondom neki,hogyha az egyik szülőnek nincsen munkahelye akkor nem mehet bölcsibe a gyerek,mert ő szeretné ha nem lenne lekötve a gyerekkel.



HA ez így megy én teljesen tönkremegyek idegileg és tönkremegy a házasságunk is.


2012. júl. 5. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi a férjednek a szakmája? Van valamilyen hiteletek? Vagy te mennyit keresel a munkahelyeden?


Emiatt nem érdemes tönkretenni a házasságotokat, sőt szerintem ezek a nehéz helyzetek tesznek titeket próbára, valóban összetartotok-e.


Én azt tanácsolom, hogy ha még hetekig semmi munka nem jön össze a párodnak (még betanított munka sem), próbálkozzon külföldön. Persze ez azon is múlik, hogy bírsz el két gyerkőccel, van-e segítséged (pl. nagyszülő).

2012. júl. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valami sántít ebben a sztoriban. Vagy a férjed nem akar munkát találni, vagy olyan speciális a szakterülete, hogy csak 10 évente van üresedés. És miért ne mehetne a kicsi a bölcsibe? Szerintem nem férfinak való egy kisgyereket ellátni. Inkább keressen valami fizetős elfoglaltságot, az idő alatt. Nem hiszem, hogy pszichológusra lenne szükséged, hacsak nincsen olyan okod, amit itt nem írtál meg.
2012. júl. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hitelünk az van és emellett már adósságunk is amely minden hónapban csak gyűlik és gyűlik a szüleim felé.



Nekem kb családi pótlékkal ,mindennel együtt 180.000-190.000 FT a bevételem havonta.

Külföldi munkával is próbálkozik,több helyről hitegetik hónapok óta.

Nagyszülői segítségre nem nagyon számíthatunk,mert a nagyobbik gyermekünk ADHD-s,nem szívesen vállalják el nagyszülők,a fejlesztésére a továbbiakban nem tudom előteremteni a rávalót egyedül,idáig inkább akárhogy is de járattuk,ennek most vége lesz :-(,emiatt nagyon szenvedek.



Fogalmam sincs hogy meddig lehet ezt idegileg bírni amiben benne vagyunk,soszor azt kívánom,hogy aludjak el és csak akkor keljek fel,ha miden megoldódott.

2012. júl. 5. 12:31
 4/7 A kérdező kommentje:

"Valami sántít ebben a sztoriban. Vagy a férjed nem akar munkát találni, vagy olyan speciális a szakterülete, hogy csak 10 évente van üresedés. És miért ne mehetne a kicsi a bölcsibe? Szerintem nem férfinak való egy kisgyereket ellátni. Inkább keressen valami fizetős elfoglaltságot, az idő alatt. Nem hiszem, hogy pszichológusra lenne szükséged, hacsak nincsen olyan okod, amit itt nem írtál meg."


Az ország azon részében élünk ahol nagyon nagy lett a munkanélküliség a válság miatt.Én magam is folyamatosan írom neki az pályázatokat,visszajelzés semmi.

Jelenleg van egy munkahelye pár hétig csak-alkalmi munka sajnos egy távoli megyéből dolgozik egy cégnél akik lassan befejezik itt a munkát.


Az okom arra,hogy pszichológushoz forduljak,hogy felemészt ez a helyzet teljesen,lehet,hogy mások tovább kitartanának és elviselnék mindezt,de én képtelen vagyok ezt jól megélni.


Nem látok kiutat,hogy hogyan oldjam meg ezt a helyzetet és látom ,hogy a férjem sem talál és még ráadásul olyanokat mond,hogy ez van,ezt kell szeretni ,ki tudja talán évekig is munkanélküli lesz stb...


Haragszom rá,hogy ennyire nem talál semmit és énrám hagyatkozik,holott hitelünk,két gyerekünk van ,kíváncsi vagyok mit tenne,ha az én munkahelyem is megszűnne.

2012. júl. 5. 12:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy apuka menjen el gyesre?
2012. szept. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia!Azóta volt egy munkahelye itthon,mint utólag kiderült nem jelentették be,majd a végén nem kapott fizetést.


Majd kiment Németországba dolgozni,az első helyről pár nap múlva visszajött,mert a magyar főnök nem tudott megegyezni a felette lévő orosz alvállalkozóval,majd ismét kiment Németországba amikoris dolgoztatták két héten keresztül napi 12 órát,majd hirtelen eltűnt a szerb főnök nyomtalanul,úgy hogy nem lettek kifizetve.


Most végre német bejelentéssel,német cégnél dolgozik,leinformálta a céget olyanoktól akik évek óta ott dolgoznak ,talán ez már rendben lesz.


Én is dolgozom,a szüleim sokat segítenek,remélem minden helyrejön most már,valószínű a férjem után megyünk rövidesen mi is a gyerekekkel együtt,csak előtte muszály frissítenem a német tudásomat .

2012. szept. 30. 17:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Erre nem tudok mit mondani. Nem vagy egyedül evvel a gonddal mindenkinek meg van a maga baja. Sovány vigasz igy érzek én is és meg is értem a problémát. Nekem December elejétől már 9 hónapja lesz annak hogy munkanélküli lettem.


Legnagyobb csalódás abban ért Júniusban keletkeztem Fogyatékossággal élő munkanélküliek állás kereső tréningjére. Eddig Márciustól-Májusig hiába próbáltam elhelyezkedni betöltötték a friss állás hirdetésben az állást. Nyár végén volt az 1. megbeszélés addig azt hittem majdnem egész nyáron Ősz elejétől részt vehetek a határozót idejű munkára felkészitő foglalkozásra.


ÉS erre az első megbeszélés alapján közölte a Gyógypedagógus végzettségi személy ősz közepétől indul ez a program. Viszont a fekete leves számomra akkor jött 1,5 hónappal Október beköszöntése előtt hirtelen meg gondolta magát az érintett gyógypedagógus, és helyette a program igazgató szájában hangzót el a 2. megbeszélés napja Október helyett év elején Január hónaptól indul ez a foglalkozás.


Majd nem felrobbantam a dühtől bevallom őszintén nem sajnálnám pár Gyógypedagógus fizetését nem emelnék jövő Január 1-től. Ennyire fél a fogyatékossággal élő munkanélküli fiataloktól.


És ami még jobban kihozót engem a sodrómból nem más mint lehet év elejétől hamarosan egyedül fogok maradni egy háztartáson belül. Magyarán attól tartók hiába való lesz nekem a foglalkozásom semmit sem fogok érni vele nem tudnék félre tenni a jövőmre pár pénzt és nem gyűjtenék különböző létfontosságú dologra.


Így November közepén meg tettem az 1. titkos szokatlan cselekedetemet. Úgy mint Felix Baumgarthner csak nem rekord kísérletet csináltam a titkos cselekedetemmel.

2012. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!