Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben...

Mit tennétek a helyemben (teljesen menthetetlen az életem)?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Az egyetemről kibuktam, pedig rengeteget tanultam, csak épp buta vagyok. Most vissza kéne fizetnem aképzési díjat, mert nem szereztem diplomát, de közben nincs semmi pénzem.


Jelenleg havi nettó 120 ezerért dolgozom, ebből 50 a szoba, amit bérlek és kb. 20 a rezsi. Tehát van havi 50 ezrem enni, tömegközlekedni meg minden másra.


Szeptember óta 47 (!) helyre küldtem önáletrajzot, ebből 6 helyen válaszoltak egyáltalán, de ők sem vettel fel. Nincs semmi végzettségem, el vagyok adósodva az egyetem miatt és nem tudom magam képezni, mert fizetős képzésre nincs pénzem, egy ingyenes, esti okj meg nem férne be a napomba a munkaidőm miatt. Nem hagyhatom ott a munkám, mert semmi megtakarításom nincs, szóval ja egy havi kereset kiesne, akkor rögtön kidobnának a bérelt szobámból és nem tudnék hova menni.


Családom nincs, kitagadtak, amikor megtudták, hogy meleg vagyok. Szóval tőlük egyeltalán nem számíthatok semmi segítségre sem most, sem később. Nagyon fáj, hogy látom a bátyám és a nővérem facebookon, mindketten sikeresek, jól keresnek, az egyiknek már gyerekei is vannak. Én meg senkinek sem számítok. Senkit sem tudok felhívni, ha bajban vagyok vagy segítségre lenne szükségem.


Annyira vágyom családra, gyerekekre, de mindig heteroszexuálisokba szeretek bele, szóval esélytelen. Nagyon egyedül vagyok, jön a kafácsony és már előre fáj, hogy megint teljesen egyedül kell töltenem.


Szóval egy anyagi csőd vagyok, a munkám senkinek sem kell, a társaságom senkinek sem kell.


Legszívesebben megölném magam. Tudom, hogy depressziós vagyok, de okkal. Pszichológust nem tudok fizetni, bár értelme sem lenne. Nem tudna segíteni, se az adósságomon, se a sikerteéenségemen, se a homoszexualitásomon.


Van egyáltalán így még értelme bárminek?



2019. dec. 12. 17:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%
Szexelj más melegekkel pénzért.
2019. dec. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
Hol laksz? Mit tanultál? Mit jelent, hogy kibuktál? Nincs esély befejezni? Mit dolgozol?
2019. dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
18%

"pedig rengeteget tanultam, csak épp buta vagyok"


Most nem azért, de valószínűleg korábban sem ment valami jól a tanulás, minek kezdtél egyetemre járni, ha tudod magadról, hogy buta vagy hozzá. Tanultál volna szakmát ahelyett, hogy adósságba verted magad az egyetem miatt.


A család meg, társra vágyhatsz, de melegként a gyerek nehezen jönne össze.


Pszichológushoz TB alapon is járhatsz, az anyagi gondjaidon nem tud segíteni, de talán segíthet kilábalni a depresszióból, ha nem csődtömegként tekintesz magadra mások sem fognak annak tartani.

2019. dec. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Akkor legalább nem egyedül látom azt, hogy nincs értelme a létezésemnek.
2019. dec. 12. 18:24
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
Csak az álláskeresős részhez hozzászólva, ezek az arányok mostanában "normálisnak" számítanak. Ebből ne vond le azt a következtetést, hogy nem vagy jó semmire.
2019. dec. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
23 évesen azért még bőven ráérsz párt keresni, tehát abszolút nem biztos, hogy magányos maradsz. A munkahelyeden nincs előrelépési lehetőség? A testvéreid sem tudnak segíteni? A szüleid biztosan nem tudnak vagy csak azt gondolod mert még nem beszéltél velük? Részletekben nem lehet visszafizetni?
2019. dec. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A szüleim tudnának segíteni, de nem akarnak. Szerintük szégyen vagyok a családnak és azt mondták, nem tehetem be a lábam hozzájuk, amíg nem lesz egy heteró párkapcsolatom.
2019. dec. 12. 19:32
 8/20 anonim ***** válasza:
56%
Szép hosszú, összeszedett posztot írtál, érdekes volt végigolvasni. Aki ennyire értelmesen képes összeszedni és átlátni a problémáit az előbb–utóbb megoldásokat is fog találni reájuk. Fogod fel a dolgot úgy, hogy egy vitorláshajón utazol, az áramlatok most rossz irányba visznek, de amint ismét feltámad a szél át fogsz tudni hajózni sokkal kedvezőbb tengeráramlatokra amelyek közelebb juttatnak a kontinens partvonalához. Ez most egy utazás ami rólad szól, várd csak ki türelmesen ameddig kikötőbe érkezel, ott majd átszállhatsz egy másik hajóra. Rossz, sötét téli napok ezek, de szerencsére már csak pár hét és beköszönt a január. Akkor már egy új év kezdődik, a nappalok hossza nem csökkenni hanem nőni fog majd, egyre tovább lesz világos, Te is majdhogynem egy másik ember leszel aki visszanyert reménységgel tekinthet a jövőbe. Jön majd a nyár, vissza lehet akasztani a szekrénybe a télikabátot, lejárhatsz majd fürödni a Margitsziget budai partjára ahol a melegek szoktak találkozni alkalomadtán – egyszóval sokkal könnyebb lesz az élet. Most egy kicsit parkolópályára kerültél, ne is foglalkozz egyelőre semmi komoly dologgal, lásd el rutinszerűen az alapvető dolgokat amelyek az önfenntartásodhoz kellenek és annyi elég is lesz egyelőre. Egyébként meg pihenj sokat, legyél egy kicsit hedonista, kényeztesd magad amennyire csak jól esik, nyújtózz el a szófán akár egész délutánokra fűszeres tea és édes sütemények társaságában. Ez az év már elment, egye fene, akkor hagyni kell elmenni... Majd jövőre jobban összekapod magad, tiszta fejjel újra átgondolod a dolgokat és nekiláthatsz véghezvinni amit elterveztél, addig meg lesz időd bőven kitalálni mi legyen az. Azt tudom ajánlani amit ilyenkor mindenkinek szoktam. Ne zárkózz be a lakásba, ha teheted inkább legyél emberek között, sétálj ki a karácsonyi vásárba nézelődni vagy ha mást nem, akkora csak menj egy kört a városban a villamossal. Néha az is sokat tud segíteni ha csak sétálsz egyet a friss levegőn! Megölni önnönmagunkat elég nagy meló, egy csomó előkészület kell hozzá amelyek helyett bármi más értelmes dolgot is csinálhatsz. Most jön a vitaminos rész: vagyél a boltban egy doboz multivitamint, de feltétlenül olyat amelyben D vitamin is van! Szedd be az előírás szerint és ez segíteni fog kilendülnöd ebből a túlvilági hangulatodból. Elég ha csak télen szeded pár hétig, nyáron nem kell mert akkor ragyogni fog a Nap millió tündöklő sugárral, ennek hatására pedig termelődni fog a szervezetedben elegendő mennyiségű D vitamin ami fokozza a boldogsághormonok előállítását. Az ember belső tartalékai ilyenkorra lassacskán elfogynak ezért van akinél egy kis utánpótlásra van szükség! A banán is jót tesz, természetes szerotonin visszavétel gátló hatással bír, mondjuk jó alaposan meg kell tömni vele magad ennek érdekében... Esetleg melegen ajánlom még Murakami Haruki Kafka a tengerparton című könyvét, ha még esetleg nem olvastad volna. Ha meg olvastad akkor helyette a Transamerica című filmet. Nem is tudom mit akartam még mondani, szóval fel a fejjel, ne hagyd magad, nemsokára látni fogod az égen a következő szivárványt, Csak legyél picit türelmesebb... Sok sikert kívánok Neked tényleg! Ja és még annyit, én nem vagyok meleg, de semmi bajom a melegekkel, szimpatizálok velük...
2019. dec. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

Tudom sablon szöveg, de 23 évesen még fiatal vagy ahhoz, hogy így gondolkodj. Tényleg ellőtted áll az egész élet, az hogy mit hozol ki belőle, milyenné teszed csak rajtad múlik. Senkinek sem tökéletes az élete, mindenkinek a maga nehézségei, krízise a legnagyobb, és legyőzhetetlenebb. Ne add fel.

Elkeserítő, hogy ennyire mgadra vagy utalva, úgy, hogy közben akár segítő családod is lehetne, ha nem lennének ilyen begyepesedettek. Már csak miattuk is érdemes tovább csinálnod, hogy megmutasd nekik igenis neked is sikeres és boldog életed lesz függetlenül attól, hogy kezeltek téged.

Testvéreidhez sem tudsz fordulni? Még ha a szüleid hátat is fordítottak, talán a tesóid megértőbbek. Vagy még fiatal korúak? (Mármint akkor nyilván nem tudnak pénzügyileg segíteni, vagy lakhatásilag)

Egyéb tanácsom igazából sajlnos nincs, csak az hogy dolgozz keményen és tarts ki. Közbe meg próbálkozz minnél több helyre önéletrajzot küldeni, ahol nagyobb fizetési lehetőség. Az önéletrajzodat érdemes ügyesen megcsinálni, sokat jelnet, ha jól van elkészítve neten találsz egy csomó mindent erről.

2019. dec. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Az Aldi, Lidl és hasonló helyeken igen magas a kezdő fizetés, bár nagyon fárasztó és bírni kell.. vagy tanulj ki valami szakmát majd egyszer, pl. ács, asztalos stb.
2019. dec. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!