Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha hajléktalan lennél, mihez...

Ha hajléktalan lennél, mihez kezdenél?

Figyelt kérdés
És tuti, hogy elhagyatott, romos házakban húznám meg magamat, erdőben élnék. Nem lenne képem a kéregetéshez.

2019. dec. 14. 20:39
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Én*
2019. dec. 14. 20:40
 2/21 anonim ***** válasza:
45%

Ha odáig süllyednék szerintem én is full alkesz lennék és hamar meghalnék.

Amúgy meg nem tudom elképzelni, mert ismerem Pestet, itt csak az nem tud megélni, aki nem akar.

2019. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
51%
Most erdőben élnél vagy romos házakban?
2019. dec. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%

Igazából a hajléktalanság az igénytelenség netovábbja. Magyarországon csak az nem tud dolgozni ma, és ha nem is jól, de egy alap szinten megélni aki nem akar.

Egyébként ha nem lenne végzettségem és hasonló helyzetbe kerülnék, jelentkeznék beteghordónak egy kórházba, vagy amire éppen szükségük van és kérnék helyet egy nővérszállón. A pécsin pl. 14000 forint a havi lakbér, a székesfehérvárin 22000.

2019. dec. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 gublug ***** válasza:
64%
Ha hajléktalanná válnék biztos meghalnék, mert gyenge fizikumú vagyok. Ezért kihasználnám elmém teremtő erejét és megpróbálnék újra munkát és szállást találni. Nem lehetetlen.
2019. dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%
nem lennék az.
2019. dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15%
Lopásból próbálnék tartani egy szintet, amit sikerül kihoznom elektronikai cikket, telefonokat stb, eladnám nyomott áron annak akinek kell. Ebből jutna kajára.
2019. dec. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%
Nőként kerülném a tipikus hajléktalan életformát, ügyelnék rá, hogy ne látszódjak hajléktalannak, rendszeresen tisztálkodnék, női hajléktalanszállóra mennék, igyekeznék minél hamarabb kikerülni a helyzetből, mindenhonnan segítséget kérnék, ha kell, akkor én személyes kéregetés helyett crowdsurfinget használnék. Továbbra sem élnék semmilyen tudatmódosító szerrel. Igaza van a többieknek, csak az jut el odáig, aki akar, vagy akinek súlyos függősége van, és elissza/elszívja az összes vagyonát. Nem hiába kérnek alkoholra pénzt a hajléktalanok, szerintem többségük nem a hajléktalanság miatt lett alkoholista, hanem fordítva.
2019. dec. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%
*bocs, összekevertem a crowdfunding-ot a couchsurfing-el, de igazából helyesebb a gofundme, mert az való szorult helyzetekben lévő embereknek való pénzgyűjtésre.
2019. dec. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%
Mennék hajléktalanszállóra, mégha nem biztos, hogy jó, közben munkát keresnék.
2019. dec. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!