Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehet egy egyedülálló...

Mit tehet egy egyedülálló szülő, ha gyermek osztályfőnöke beleüti az orrát magánügyekbe, családi ügyekbe?

Figyelt kérdés

Hetedikes gyerekem idén új osztályfőnököt kapott, aki igencsak túlbuzgó, hogy úgy mondjam és elég könnyen ítélkezik és nem is rejti véka alá a negatív véleményét olyan dolgokban, amik nem is rá tartoznak. Teszi mindezt gesztusokkal és szavakkal is. Pedig a gyerekem mégcsak nem is rossz, se nem neveletlen, inkább csendes, ebben rám hasonlít, plusz kicsit figyelmetlen is sajnos. A múltkor fogadóórán rendesen ki lettem osztva, hogy ne ilyen csöndes, mértékletes hangon szóljak a gyerekhez, hanem éles, figyelem felkeltő hangon, hogy felfigyeljen rá, mert így nem lehet fejleszteni ezt a figyelmetlenséget. És ezt ragozta fél órán át, miközben méregetett és megvető pillantásokat vetett rám. Tudom, hogy figyelmetlen a gyerekem és folyamatosan téma is otthon, de ez egy rossz adottság, amit nem könnyű leküzdeni és mondtam neki, hogy folyamatosan dolgozunk rajta, de nem könnyű. De csak mondta, mondta, alig hagyott szóhoz jutni. További megvető pillantástokkal fűszerezve. Plusz a gyereket elkönyvelte kis bénácskának és akként is bánik vele, elkezdte szivatni.

Kaptunk szülők körlevelet az iskolától, hogy idén is lehet támogatni az iskolát 1000 forinttal, aki tudja, szeretné xy bankszámlaszámra lehet utalni és köszönik, ha támogatjuk. Na most az osztályfőnök ezt fenhangon kötelezővé tette. Még azon a héten be kellett vinni a gyerekeknek a pénzt. Persze minden nap voltak, akik nem vitték be, lassan jött össze, ekkor meg szidalmazásba kezdett, hogy nem igaz, hogy ennyit se érdemel meg az iskola stb stb. és hogy ilyen nem törődöm osztályt még nem látott, meg az xy osztàlyban minden évben az egész osztály adományoz! Nekünk nem érvágás az az ezer forint, így bevitte a gyerekem, viszont bár meg voltam döbbenve, hogy kötelezővé tette, de vannak családok, ahol igenis számít! Sokaknak nagyon szigorúan be kell osztaniuk a pénzt, hogy mindenre elég legyen és az ezer forint nagyon is sokat számít! Neki ezt pedagógusként látnia, tudnia kéne szerintem! A gyerekekbe is beleköt, szidalmazza őket apró cseprő dolgok miatt és nem nézi, hogy jó gyerek, vagy rossz gyerek, csak mondja, mondja. Ha a szülő kiigazol egy napot a suliból és mint sablon szöveget odaírja, hogy családi okok miatt, akkor nekiszegezi a gyereknek, hogy mit csináltatok, miért nem jöttél?? Ezek mind egy kis szösszenet volt, mert nem akarok regényt írni, de vannak még dolgai és mindenbe beleszól, mindenről tudni akar méghozzá erőszakosan. Én még ilyet a 13 év alatt nem láttam, pedig sok és sok féle pedagógussal volt dolgunk óvodától az iskoláig. Megkérdeztem pár szülőt az osztályban, nekik se teszik sok minden, de szólni senki nem mer, úgy látom. És meg is értem, mert van egy kimondantlan szabály, miszerint mindig a tanárnak van igaza! Láttam már olyat másik osztályban, hogy a szülő miután nem tudott dűlőre jutni a gyerekével kapcsolatosan egy tanárral, az igazgatóhoz fordult, de nem sikerült egyetérteniük, és onnantól pokollá vált a gyerek élete a suliban, iskolát kellett váltani. Én idáig semmiképp se szeretnék eljutni, ezért érdekelne, hogy más szülők mit tennének a helyemben? Hogyan lehet egy ilyen természetű, rámenős, hyperaktív tanárnővel szót érteni anélkül, hogy sértésnek vegye, vagy urambocsá' összevesszünk?


2019. dec. 18. 22:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti! Van papírunk a pedagógiai szakszolgálattól emiatt és ennek tudatában mondta, amit mondott. A másik döbbenet, hogy egyszer muszáj voltam a szavába vágni, hogy szóhoz jussak, erre úgy nézett, mint valami viselkedni nem tudó csenevész diákra, azaz látványosan abbahagyta a beszédet, kigúvasztotta a szemeit, lehajtotta a fejét, a mellkasára tette a tenyerét és úgy maradt, amíg be nem fejezeztem a mondandómat, plusz kb 5-8 másodpercig. Nem százas ez a nő, ez tuti! Ettől függetlenül le fogok ülni vele dumálni, csak nem akarom elveszteni a fejem, pedig igen közel állok hozzá.
2019. dec. 19. 09:08
 12/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ez így igaz, diplomás szakmában a legutolsó helyen kullog a tanári szakma. Ahhoz képest sokak úgy adják elő magukat, mint felsőbbrendű lények, amikor szülővel kell beszélni. A diplomát használják amolyan mentsvárnak. Mély tisztelet a kivételnek, mert van egy-kêt rendes, normális tanár is! Évekbe telt, mire rájöttem, mi ez a fellengzős stílus. Hidd el, én is nagyon szívesen kiosztanám, de nem éri meg, mert 85%, hogy rosszabodna helyzet :(
2019. dec. 19. 09:22
 13/17 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy a tanàrnéni férjének màr nem megy ez a szextéma a tanàrnéninek viszont igénye lenne rà. Szervezzetek be egy fiatal fèrfit neki, hàtha lenyugszik.😅
2019. dec. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ez a szex téma nekem is eszembe jutott :) elég gyanús a nő! Meg hát annyira tipikus.
2019. dec. 19. 09:26
 15/17 anonim ***** válasza:
71%
Mennyi idős a tanár néni?
2019. dec. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván ebben a korban "figyelemzavaros" a gyerek, kamaszodik. Szerelmes, utálja a sulit, jobb dolga is lenne mint tanulni stb. Mindannyian átéltük ezt.


Ha vagy annyira diplomatikus (amilyen én sosem voltam), akkor szofisztikáltan mondd el a gyökérnek, hogy nem te vagy érte, neki az a dolga hogy tanítson és nem az, hogy neveljen.


Egyenként nem sokra mennétek az igazgatónál, mindannyiótoknak oda kellene mennie és egyszerre benyújtani a panaszt.

2019. dec. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mennyi idős, ötvenes korosztály kb. Kedves utolsó valahogy meg fogom neki mondani mindezt, csak egyenlőre keresem a módját, hogy hogyan ne legyen emelkedett hangvételű ez az egész, mert az egy dolog, hogy neki kezdek kultúráltan, de ha ő elkezdi belém folytatni a szót és lökni a saját erőszakos mondandóját, meg méregetni a szemével, nem biztos hogy szép szóval tudom folytatni a beszédet. Tanárral vitatkozni, veszekedni meg ugye.. nem egy kifizetődő dolog.
2019. dec. 19. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!