Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egyedülálló felnőtt férfiként...

Egyedülálló felnőtt férfiként milyen úton lehet saját vagy örökbefogadott gyerekem?

Figyelt kérdés

Az örökbefogadásra mennyi időt szokás várni?

Saját gyerek (pl. béranya) lehetséges megoldás ilyenkor?

Vagy ha valaki szívességből kihordja?



2019. nov. 29. 20:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Egyedülálló felnőtt férfiként az örökbefogadásra hosszú éveket kell várnod. Mondom ezt úgy,hogy örökbefogadott gyerekeim vannak. Nő vagyok,és házas. Nem lehetetlen persze,de előnyben vannak a házastársak.

A béranyaság Magyarországon nem engedélyezett.

Hogy szívességből valaki kihordja neked? Ezt mégis hogy gondoltad? Lesz egy menet,aztán 9 hónap múlva: "Add a babát és lépj le?".

Miért nem jó neked a tipikus felállás: anya,apa,gyerekek?

2019. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
12%

Ha saját gyermeket szeretnél érdemes lenne olyan partnert keresned, aki szívesen elköteleződne hosszabb távra melletted (jegyben járás majd házasság - esetleg együttélés.)


Gondolom megvan az az ismerkedési hely, ahol keresed leendő gyermeked Édesanyját...


Talán a legfontosabb kérdés ne maradjon megválaszolatlanul: hány éves vagy? (Felső korhatár mindenképpen van örökbefogadás esetén!!!) Kb. 40-45 vagy 50 éves kor. Nem tudom most tisztán, mert változtak valamilyen törvények.

2019. nov. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Párkapcsolat stb. nem opció.

A kérdésre válaszoljunk inkább. Köszi!


(30 éves vagyok egyébként.)

2019. nov. 29. 21:20
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

45 év öf.-nál a felső korhatár. Ami azt jelenti,hogy fogadhat örökbe 46 éves is,de 1 évest vagy attól idősebbet.

2019. nov. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

Válaszoltam a kérdésre. Hogy konkrétabb legyek,öf. esetén a várakozási idő sokmindentől függ.

- melyik megyében élsz

- milyen elvárásaid vannak a gyerekkel kapcsolatban (kor,nem,etnikum,egészséges legyen-e,vagy enyhébb betegség belefér)

- ezeken kívül,ahogy már írtam is,az sem előny,hogy egyedülálló férfi vagy

De lehetséges. Ha most ezt években kellene kifejeznem,azt mondanám,minimum 5 év.

A béranyaság illegális.

A szívességből kihordásra nem tudok mit mondani. Te tudod,lenne-e olyan nő a környezetedben,aki ezt vállalná. De még ha lenne is,azt tudd,nagyon sokat kérsz tőle.

(1-es voltam).

2019. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Megye: bármelyik megyébe elköltözöm ha ez a feltétel. Ha megkapom a gyereket utána nem kötelező ott maradni, igaz?


Elvárások: 0-3 év közötti. Nagyon enyhe betegség, de attól függ mi az még belefér. Lehet magyar vagy cigány is. Más speciális elvárásom nincs. Fiú/lány is jöhet. Több is.

2019. nov. 29. 21:32
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem,nem feltétel,hol élsz. Csak a várakozási idő egyes megyékben hosszabb,máshol rövidebb. Ha jól tudom,Pest megyében a leghosszabb,Szabolcsban,Hajdúban a legrövidebb.

Nem kell költözködnöd emiatt. Egyébként utána oda mész a gyerekkel (ha sikerül),ahová akarsz. Olyan,mintha a vérszerinti gyereked lenne.

2019. nov. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

De akkor minek van egyébként megyei lista, ha nem számít hol élek?


(Nem kötözködni akarok, csak akkor nyilván arra fogok jelentkezni, ahol a legrövidebb a várakozási idő.)

2019. nov. 29. 21:43
 9/18 anonim ***** válasza:
13%
Homo vagy heteroszexuális vagy?
2019. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Abban a megyében kell jelentkezned,ahol élsz. A területileg illetékes TEGYESZ-nél. Eldöntheted,hogy csak az adott megyén belül vagy országosan keressenek "neked" gyereket. Az idézőjel azért van,mert igazából nem az örökbefogadóknak keresnek gyereket,hanem az örökbeadható gyerekeknek keresnek családot. Emiatt írtam,egyedülállóként nehéz lesz. De ez az utolsó kérdésedet tekintve nem lényeg.

Tehát a megyei lista nem azt jelenti,hogy az örökbefogadó eldöntheti,melyik megyéből szeretne gyereket. Azt döntheti el,hogy csak a megyei listára vegyék fel (ahol él),vagy országosra is.

2019. nov. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!