Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 30 évesen kérdezném a mai...

30 évesen kérdezném a mai tiniket, ti ezt hogy élitek meg? Pár fura kérdés tiniktől?

Figyelt kérdés

a 90-es években nőttem fel,szerencsésnek érzem magam, sőt megéltem egy ezredfordulót és egy napfogyatkozást is átélhettem.mivel 80 évente van, a mostani tinédzserek,pont a két idő között születtek,már nem érik meg,de gondolom ez nem is izgatja őket :)


a mi generációnk nagymamái születtek jó korban,már a háborúk után,de még kaptak nyugdíjat.mi meg a gyerekek,már talán erre se számíthatunk.


utoljára talán 2002-ben volt hatalmas márciusig tartó hó, később ez évről évre csökkent,8 éve volt utoljára nagy hó.akkor halt meg valakim szóval emlékszem.,azóta minden évben csökkent,mindig írtam 14-12-tavalyelőtt 10,tavaly már csak 9 napos volt,ez már nem tapad,és pici,.ez milyen a mai tiniknek? tudják hogy ez nem normális? meg hogy decemberben pulóverben járkálok szinte,már 3 éve,meg novemberbe nyár van évek óta. vajon tudják,hogy ez nem normális? hisz ők már igy nőttek fel... fogalmuk sincs milyen volt a világ.a mai gyerekeket pedig sajnálom( tudom hogy a legnagyobb baj itt a felmelegedés,már 8 éve tudom,és nevetséges hogy még ott tartunk,ne vegyél nejlonzacskót stb.komplett gyárakat meg autókat kéne betiltani,meg sokmindent ebbe nem megyek bele.


és láttak már videot és magnókazettát? :P discmant? milyen érzés lehet?


én még oké végigszenvedtem a sok marhaságot amivel az időnket veszik el, évszámok,kémia,koszinusz stb. de a mai tinik akik tudják,hogy bizonytalan a jövő,mert megmondták hogy 2050-re elfogy a víz,a hús,nem tudunk már eleget termelni,a mi unokáinknak,az ő gyerekeiknek már lehet víz se jut,megduplázódik az emberiség, vajon hogy bírnak igy tanulni? ezzel a tudattal hogy teljesen értelmetlen? hogy olyanokat kell magolni amit elfelejtesz és nem az életre tanítanak,ügyintézések,pénzügy,egészségügy,elsősegély


2019. dec. 20. 20:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%
Ezek a tinik el vannak butitva. Csak a lájkok száma, meg a tiktok, instagram számít. Ennyi. A tiszteletet sem ismerik. Mondom ugy, h 24f! Én egy utolsó tisztelettudó zsivány vagyok. :D (5.kerületi)
2019. dec. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
mi az mi még furcsa lehet a tiniknek vagy amiről fogalmuk sincs? ha valaki még tud valami írjon most csak ennyi jutott eszembe..mikor én voltam 15 ők akkor születtek,ettől olyan öregnek érzem magam,csak gondolkoztam mennyire más lehet nekik/nektek a világ..főleg a 4 éves unokaöcsémre nézve aki simán kezeli az okostelefont... köszönöm a válaszokat. mondjátok el hogy éreztek
2019. dec. 20. 20:46
 3/24 anonim ***** válasza:
45%

Te tényleg 30 éves vagy? Úgy beszélsz mintha valami nyugdíjas lennél. Igen, 18 éves vagyok, és láttam magnókazettát. Meg discmant is. Mond csak, te láttál már walkmant? El se tudom képzelni milyen rossz a te korosztályodnak, hogy nem éltek az ötvenes években. Tudjátok még egyáltalán mi a petróleum lámpa?


Tényleg ennyire hülye vagy, vagy fogják a kezed?

2019. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
és ki milyen jövőre számít?
2019. dec. 20. 20:47
 5/24 A kérdező kommentje:
az én gyerekkoromban volt walkman,nem tudtam hogy a tinik ismerhetik :) 16 éves koromban volt discmanem
2019. dec. 20. 20:48
 6/24 anonim ***** válasza:
78%
A jövő semmi jót nem tartogat. A világ "elitjei"szétbasszák!
2019. dec. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
38%

Kijavítalak, bocsi, de nálunk, itt az Északi-középhegységben 2017 január-februárban nagy hó volt, plusz most is itt Kékesen 21 centis hó volt pár napja.


Miért kezeled úgy a tiniket, mintha tudatlan h..lyék lennének? "vajon tudják,hogy ez nem normális?" Nem, b+, egyik se járt iskolába, egyik se tanulta, hogy hazánk 4 évszakos.


"a mi generációnk nagymamái születtek jó korban"

TÉVEDÉS!

Mi születtünk jó korban. A nagymamáink generációját hallgattad már beszélgetni? Megy a folytonos panaszkodás, érzelmi lehúzás, manipuláció, rettentően merevek, változni nem akarnak, beszűkült a látásmódjuk, mivel a háború után éltek, ezért nyomorogtak, szegénység volt, fejletlen volt minden az egészségügytől kezdve a technikáig, sóért-cukorért álltak sorba, hogy hátha lesz nekik is, vagy nem.


"mert megmondták hogy 2050-re elfogy a víz"

Kérlek, linkeld be a hivatalos szakoldalt, ahol ezt olvastad.


Az, hogy a világunk egyre jobban romlik arról egyedül csak az ember tehet. És te, kérdező, mit teszel azért, hogy óvd a környezetedet? Nekünk se tanították meg, hogy milyen egy ügyintézés..stb.? Egyébként vannak pénzügyi iskolák, szakok, egészségügyi szakiskolák, vagy, ha ez érdekel, akkor középsuli után mehet fősulira ilyen irányba.


És csak úgy nem mellékesen, a szülőnek kutya kötelessége megtanítani mindenre, amit az iskolában a gyerek nem kap meg.


29N

2019. dec. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező! Te tudod hogy működik egy írógép? Tudsz DOS operációs rendszert használni? Tudod mi az a floppy, vagy a bakelit lemez? És a keverőtárcsás mosógéppel boldogulnál-e? Sokat gondolsz arra, hogy még sosem küldtél fax-ot? És gondolom azzal is tisztában vagy, hogy a kétütemű trabiba milyen arányban kell keverni a benzint az olajjal.


A dolgok változnak, a technika fejlődik, ez így van rendjén.


A többi meg csak globális felmelegedéssel való riogatás. Ugyanolyan értelmetlen, mint siratni a videokazettát.

2019. dec. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
ui: Javítom magam, mindegyik nagyszülőm már átélte a 2. világháborút és az 56-os forradalmat, sőt, egyik nagypapám még katona is volt. Tehát ők pont sz..r korba születtek.
2019. dec. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Amit az időjárásról írsz könnyen cáfolható. Tény, hogy melegedés van de attól még hazudni nem kell:

"...1901 és 2017 között ugyanis 58 magyar figyelőállomás adatai alapján sem decemberben, sem januárban nincs egyirányú hőmérséklet-változás. Az évszak melegedése - közli a klímakutató, Bíróné Kircsi Andrea - kizárólag a februárban megfigyelt változásoknak köszönhető."

"Szombathely: december 24-26 között az 1951–2017 időszakban mindössze 21 alkalommal volt egyáltalán hótakaró"

[link]

Az "elfogy a víz" pedig csak sima rémhírkeltés.

Még csak 30 vagy, ötven évig még ráérsz ezzel a bezzeg az én időmben dumával, nagyon unalmas már.

2019. dec. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!