Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy pszichopata tényleg nem...

Egy pszichopata tényleg nem szorong?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a negatív triásszal lehet jellemezni őket a legkönnyebben "nem szeret, NEM SZORONG, nem tanul".

"Nem szeret" ez egyértelmű nem kell magyarázni.

"Nem tanul" (mármint a hibáiból) talán ezt sem kell különösképp magyarázni.

"Nem szorong" ez mire vonatkozik főképp? Nem szorong, mitől nem szorong? Én úgy tudom elképzelni, hogy szorongani szorong ugyan, de nem ilyen dolgoktól, hogy "jajj mi lesz az állásinterjún" vagy "úristen most mi lesz ha elkapnak (mondjuk lopás miatt)" tehát nem ilyen dolgokra kell gondolni, mert ettől biztos nem szorong, de mi van akkor, ha pl.: összezárják 2-3 oroszlánnal. Ott már nem is lehetne szorongásnak nevezni azt az érzelmet amit érez (merthogy valamit a pszichopaták is éreznek) sokkal inkább félelmet, mert úgy tudom, hogy azt viszont éreznek, de ha éreznek is szorongást vagy félelmet, azt csak nagyon csekély mértékben, tehát nem fog elájulni meg jajveszékelni, hideg marad, racionális, DE akkor is érez félelmet még ha ez nem is olyan intenzív, ugye?

Sok helyen írják, hogy "nem érez félelmet". Hát lehet, hogy nem érez, de ez csak olyan fajta félelem, hogy pl.: nem igazán fél attól, hogy mondjuk meghal egy "szerette", elveszti a munkáját, egyedül marad (bár erről is vannak viták), de mint előbb írtam, hogy ilyen SZÉLSŐSÉGES helyzetekben tudnak félelmet érezni. Vagy még elképzelhető lehet-e, hogy a spektrumon amin ellehet képzelni a pszichopatát, akik a spektrum végén helyezkednek el, azok tényleg semmit nem éreznek, viszont azok akik a spektrum mondjuk max. közepén helyezkednek el azok szélsőséges esetekben éreznek félelmet, vagy mindegyikük érez félelmet, de csak nagyon ritkán nagyon gyengén és nagyon szélsőséges esetekben?



2019. dec. 25. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem tanulnának a hibáikból, akkor nem tudnának jól szocializálódni.


Tegyük fel, hogy egy szóban forgó pszichopata megölt valamikor egy állatot, mivel hiányzik belőle az empátia, ezért ez tök semleges neki, nem gondol bele, hogy mit érezhetett az állat vagy csak nem érdekli őt.


Ha a szóban forgó személy még gyerek és elmondja mondjuk a szüleinek, akkor rászólnak, hogy ezt nem szabad csinálni, mert ez rossz az állatnak, meg hogy ne meséljen ilyeneket másoknak, mert furán fognak rá nézni.


Aztán a szóban forgó személy megtanulja, hogy ha ilyet csinál, akkor arról nem szabad beszélnie mások előtt.


Szépen lassan megtanulják, hogy milyen álcát kell mutatniuk másoknak, hogy sikeresen elérjék a céljukat. Nem érzelmi alapon, hanem tudatosan szocializálódnak, ez pedig tanulás nélkül szerintem sehogy sem menne nekik.

2019. dec. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt értem, nyilván el van túlozva, és szerintem a "nem szeret, nem szorong, nem tanul" ebből a "nem szeret" lehet a leginkább hiteles, mivel egocentrikusak, nem tudnak szeretni (max. a maguk módján), de a "nem szorong" " nem tanul" ez valahogy sántít. Szerintem ezt úgy kell elképzelni, hogy az emberek, pszichológusok számára azért mondják feltételezik hogy nem szorong, mert tényleg nem félnek attól amit már leírtam hogy elveszti a munkáját, egyedül marad stb. de nem tudhatják, hogy mi jár a fejében mit érez VALÓJÁBAN, feltételezik, MIVEL a többi ember ERŐSEN SZORONG amikor ilyenekbe belegondol, vagy épp elveszítheti a munkáját, megölik, vagy elveszít valakit, ettől nem szorong, de mi van ha attól már igen, hogy hiba csúszik az egyik projectjébe és elbukhat, de mivel egocentrikus ezért nem jöhet szóba, ő tökéletes megoldja
2019. dec. 25. 23:18
 3/4 anonim ***** válasza:
31%
Időnként mindenki érez szorongást, feszültséget, nyugtalanságot, félelmet. Egy bizonyos szintig ez egészséges: fokozza a teljesítőképességet (pl. sportban, munkahelyen), és a szervezet, ha fenyegetést észlel, felkészíti a testet a menekülésre vagy éppen a szembeszállásra (fight or flight, azaz „harcolj vagy menekülj”). Aki sosem, semmilyen helyzetben nem szorong, az beteg, pszichopata.
2019. dec. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Náluk mind a három érzelem/tulajdonság nagyon alacsony fokon van.Ez úgy tűnhet egy kívülállónak,hogy nincs is nekik.De ez azért így nem teljesen helytálló.Volt pszichopata ismerősöm.
2019. dec. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!