Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire kellemetlen ( gáz,...

Mennyire kellemetlen ( gáz, ciki) ha nem értek a számítógépekhez 21 évesen?

Figyelt kérdés

Sajna idegesített mindig is a technika, 10 évesen lett számítógépem, de soha nem nyúlhattam hozzá mindig a szüleim állították be a játékokat vagyis csak egyet , a fifa 07-et, kikapcsolni sem engedték mert egyszer kinyomtam a bekapcsoló gombot és tönkrement a gép.


Most egy word-öt nem tudok letölteni a window-10-es laptopra , meg okostelefonom is csak 2 éve van, de csak gyakorizok rajt meg hírportálokat olvasok, érettségi után az ötödévet is azért hagytam ott mert adatokat kellett felvinni exelbe meg diagrammot csinálni és felidegesített aztán ott hagytam, még google- drivet sem tudok kezelni csak e-mailt küldeni.


Ez sajna nem fog változni, ahogy idősödök egyre feszültebb leszek már nem tudok tanulni főleg olyat ami nem érdekel.


Az a baj, hogy sofőrnek készülök és azok a teherautók is szinte számítógépek ahogy nézem a youtube-n fellelhető videókat én ezeket nem tudnám kezelni és még fejlődnek..


2019. dec. 28. 15:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen, az vagyok. Mindezt azért találtam ki mert egy élettelen senki hulladék vagyok aki akkor érzi jól magát ha ilyen kérdéseket ír ki. Jövőre ígérem a kérdéssel együtt felkeresek egy orvost aki beutal az elmegyógyintézetbe ahol kivizsgálnak. Ígérem.
2019. dec. 28. 16:46
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor lesz kellemetlen, ha majd olyan helyzetbe kényszerülsz, hogy számítógépet kell használnod.


"kikapcsolni sem engedték mert egyszer kinyomtam a bekapcsoló gombot és tönkrement a gép"

Hát... azt hiszem, "megköszönheted" a szüleid tudatlanságának, hogy most ennyire inkompetens vagy. Egyrészt: ettől nem megy tönkre a gép. Esetleg extrém ritka esetben logikailag sérül a fájlrendszer, de egy újratelepítés azt is megoldja. Azért az, hogy anyuci kapcsolja ki a számítógépet, ne haragudj, de az életképtelenné nevelés netovábbja. Az informatikát pont úgy lehet megtanulni, ha az ember nem fél kísérletezni. Pár alapszabályt kell csak betartani, és semmi gond nem lehet.


"Most egy word-öt nem tudok letölteni a window-10-es laptopra"

Kereskedelmi szoftver, nem letölteni kell, hanem megvenni. ;) Vagy ha letölteni akarsz, akkor LibreOffice. Az innen-onnan letöltött kétes eredetű tört szoftverekkel tényleg tudsz gondot okozni.


"az ötödévet is azért hagytam ott mert adatokat kellett felvinni exelbe"

Itt azért nem egyszerű informatikai problémáról van szó. Felidegesít egy feladat, és otthagyod a képzést? Ilyen hozzáállással te nem kamionos leszel, hanem közmunkás, vagy még az sem. Javaslom felkeresni egy pszichológust, mert itt komoly indulatkezelési problémákat sejtek.


"Ez sajna nem fog változni, ahogy idősödök egyre feszültebb leszek"

Ismét csak egy pszichológus felkeresését tudom javasolni, mert ez egyszerűen nem normális dolog. 30 éves korodra rángatózó idegbeteg leszel, vagy mi?


"nem tudok tanulni főleg olyat ami nem érdekel"

Ez valamilyen szinten normális. Az ember könnyebben, és lelkesebben tanul olyasvalamit, ami érdekli. De részben ez hozzáállás és akaraterő kérdése is. Ha az ember tudja, hogy az a tanulmány a céljai eléréséhez kell, akkor azért csak erőt tud magán venni.


Száz szónak is egy a vége: akaraterő. Azon dolgozz, hogy ebből minél több legyen.

Nem kell mindenkinek informatikusnak lenni. Még csak azt sem mondom, hogy mindenkinek ugyanazokat kell tudnia. De a világban egyre több dolog érhető el elektronikus formában. Ha egy nyugdíj előtt álló ember lennél, azt mondanám, hogy hagyd a fenébe, felesleges szenvedni vele. (Ironikus, hogy sok nyugdíjas meg lelkesen és elszántan tanul informatikát, és kifejezetten élvezik.) De szinte még gyerek vagy. Mire 40 éves leszel, alapvető elvárás lesz, hogy kezelni tudd a technikai eszközöket. Ennek az alapjait pedig most kell elsajátítanod, nem majd 38 évesen, amikor már végképp motiválatlan és keserű leszel.

2019. dec. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

No problem.

Mekiben a krumplisütéshez nem kell számítógépet használnod. :D


Komolyabb munkát meg úgysem bíznak rád.

2019. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem gáz. De ahogy írod is, ez nagy hátrány tud lenni a munkaerőpiacon.
2019. dec. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok 50 évesen. Pár dolgot megcsinálok a gépen meg elküldöm az adóbevallásom a NAVnak de egyszerűen idegesit a számitástechnika.Voltam tanfolyamon de elfelejtődött szinte minden.
2020. jan. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!