Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 30 felett tényleg ciki albérle...

30 felett tényleg ciki albérletben lakni?

Figyelt kérdés
Nemrég pont egy barátom elég lefitymálva nyilatkozott, hogy szerinte elég gáz, hogy 33 évesen albérletben lakom, mert a 30 vízválasztó és ideje leszakadni a szülőktől - ez utóbbin amúgy nem tudom, mit értett, mert pont hogy nem élek otthon már 7 éve és anyagilag is független vagyok. Eddig nem foglalkoztam ezzel a kérdéssel, de most elég rosszul érintett. Azért tegyük hozzá, hogy ő részben örökölt, úgy jutott lakáshoz, engem meg zsigerileg taszít, hogy hitelt vegyek fel, mert utálok bárkinek tartozni.
2019. dec. 22. 23:54
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem egy szobát bérelek, pont azért, hogy spóroljak, egy teljes lakás kétszer ennyi lenne.
2019. dec. 22. 23:55
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem az.
2019. dec. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mit foglalkozol más véleményével?
2019. dec. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
3: alapból nem szoktam, de most úgy érzem, hogy valamit elcsesztem az életemben, körülöttem tényleg több embernek van már saját lakása. Olyan lehet ez, mint hogy a szomszéd új autót vett, akkor neked is kell :))
2019. dec. 23. 00:00
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi gond. Nagyon sokan nem tehetik meg azt, hogy harmincas éveiben saját lakásuk legyen. Ne aggódj emiatt. :)
2019. dec. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 george1113 ***** válasza:
100%
Mai világban ez természetes
2019. dec. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

30 vagyok, hasonló korú barátok közt csak annak van lakása, aki örökölt nagyin keresztül, vagy olyan pénzes családból származik, hogy ha nem is a teljes lakást/házat, de minimum az önerőt alá rakta a család.

A haverod elég nagyképű.

2019. dec. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem az a ciki, ha valakinek nincs lakása. Ócska kapitalista rendszerben élünk, ahol ha valaki mezítlábas körülmények közé születik, nehezen fog nulláról egyre vergődni, akármilyen okos, ügyes, szorgalmas, tehetséges.


Az viszont rettenetesen ciki, amikor egy ruhákkal menőző, telefonokra, cigarettára, plazmatévékre, 6aszás-szigetekre vagyonokat költő, gépkocsival járó ficsúrról derül ki, hogy valójában még egy szaros sufnija sincsen az öregapja telkén, ha lenne is mindjárt hatan osztoznának rajta. Mégis már negyedszer cseréli még menőbbre, nagyobbra és elrettentőbbre a kocsiját, mert kifelé, az utcán azért elő kell adnia magát az ilyen senkiházinak, mikor leszorít az árokba minden szembejövőt. Na az ilyeneknél nem vagyok képes elnézni, hogyhogy nem sikerült még egy kva lakást összeszedni.

2019. dec. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Mondd meg a barátodnak,hogy nem a szocializmusban élünk.

És,akinek nem gazdagok a szülei vagy nem csinál 3 gyereket 30 éves korára bizony nem lesz lakása.


Általában mindig azok szoktak ilyen nagyképűek lenni,akik alá mindent alátoltak.

Azt sem tudják mit jelent megdolgozni egy saját lakásért.


Ahol lakom,a szomszédságban nagyon sokan,a többség több generáció él együtt,kapaszkodj meg,nagyon sok 50+-os a 70-80 éves anyjával,anyósával lakik,mert ennyi idősen sem jött nekik össze a saját lakás.

Ők már csak akkor lesznek lakástulajdonosok,ha az idősek kihalnak.


De olyat is ismerek,ahol 4 generáció él már,mert most született meg a dédunoka.És nem romák.


"Egy barátom"-Szerintem ideje lenne megválogatnod kit tartasz barátodnak.Mert az ilyen kijelentéseket barátok nem tesznek.

2019. dec. 23. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem ciki!

Nézzük meg hány lakástulajdonos ingatlanát árverezték el az utóbbi időben?

Hány árverés húzódik meg a háttérben amiről nem tudunk?


Aki munkabérből próbálja meg összehozni az otthonát,még nyugdíjasként sem sikerülhet.

Mesterségesen felverték /új építésű/az ingatlanárakat,ha olcsóbban jutsz hozzá /vidéken/ akkor sok az utazás a munkahelyedig.

Mi sem tartoztunk senkinek és továbbra sem fogunk!

Nem lehet előre tudni,mi fog történni velünk az életünkben:jöhet baleset,betegség,elveszítjük a munkahelyüket stb és nincs annyi tartalék amivel túlélhetnénk a krízist.

Tudnunk kell úgy élni,hogy ne érdekeljen mások véleménye!

Tedd magad boldoggá azzal,hogy amit elértél azt csak magadnak köszönheted!

2019. dec. 23. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!