Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te mit tennél a helyemben...

Te mit tennél a helyemben (költözés)?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok, még a szüleimmel élek.


Azt hiszem, hogy ideje lenne már elköltöznöm, és a szüleimmel sem szeretek együtt élni, nehéz őket elviselni...


Gondolkodtam albérleten, de túl sok pénzemet vinné el, és nem tudnék félrerakni.


Gondoltam azon is, hogy egy lakótársat az albérletbe, de akkor inkább élek együtt a szüleimmel.


Lakást meg még nem tudok venni, mert nincs annyi pénzem, annyi hitelt meg nem akarok felvenni rá.


Mi a fenét csináljak? Nagy baj az szerintetek, hogyha elmegyek albérletbe, de akkor csak 50 ezret tudnék havonta félrerakni körülbelül? Abból soha nem gyűlik össze saját lakásra.


2019. dec. 30. 14:10
 1/8 Blade Bone ***** válasza:
Egyszer végiggondolnám, hogy mennyi pénzre lenne szükségem, ezután a számottevő lehetőségeket kutatnám fel a lehető legegyszerűbb módon, pl lakás, munka, esetleg ország. Majd lépnék és törekednék a maximumra, hogy minél hamarabb megfelelő környezetben lehessek.
2019. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldönteni, ha annyira nem jössz ki a szüleiddel költözz el, 50 éves korodra csak összegyűlik egy lakás ára. :)
2019. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi, igazad van!


50 éves koromra 14,4 millió forint gyűlik össze ennyiből!

2019. dec. 30. 14:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Külföld, egyágyas munkásszálló. Pár év alatt összeszedsz egy itthoni lakásra. De lehet már nem lesz rá szükség 🙂 kintragadsz


B, találsz egy párt, akivel összeköltözöl. Lehetőleg gazdagot. 😃

2019. dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy találsz egy párt és összeköltöztök, vagy egyedül elindítod az életedet itthon albérletben vagy külföldön. Sokan vannak így, de szerintem ennyi idősen már a párkapcsolatokat is nehezíti ha otthon laksz.
2019. dec. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt csak te tudhatod. Én munka miatt 200 km-re költöztem a szüleimtől, így elég egyértelmű volt mit teszek és mivel a fizumból nem jöttem volna ki egyedül egy albiban, az is egyértelmű volt, hogy egy darabig bérlő társsal csövezek. Mivel ismerősöm volt, elvoltunk egymás mellett, nem volt gáz. :)

Szerintem a legjobb döntés volt. Mire megismertem a páromat már volt némi megtakarított pénzem, így másfél év után közösen ugrottunk bele a lakásvásárlásba.

Az hogy neked melyik opció hol áll a rangsorban, akarsz-e annyira költözni, hogy ennyi pénz többlet megérje, csakis te tudhatod sajna.

2019. dec. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A külföldet tudom javasolni, itthon a kormánynak hála esélyed nem lesz soha saját lakást venni, még egy garzont sem átlagfizetésből. Köszönjük meg a CSOK-nak meg az oligarcháknak.
2019. dec. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Külföld

2. Albérlet társbélrővel

3. Nem takarékoskodni kell, hanem többet keresni

2020. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!