Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire számít szegénységnek ez?

Mennyire számít szegénységnek ez?

Figyelt kérdés
Párom dolgozik, én gyeden vagyok, 1 babánk van. Mindenünk megvan, amire szükségünk van, de félretett pénzünk az nincs. Kifizetjük a lakáshitelt, rezsit, tankolunk a kocsiba, pelenka, bevásárlás, kondibérlet, és már el is megy az összes pénzünk. Nem szórjuk a pénzt, bár nem is spórolunk olyan nagyon, havi 3-4x rendelünk kaját, vagy étterembe megyünk. A legtöbb családnak van félretett pénze, ezért gondolom, hogy mi szegénynek számítunk. Nagyon gáz ez az életszínvonal?
2020. jan. 7. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

A legtöbb családnak nincs félretett pénze. Szerintem a felső harmadban lehettek, hiszen van kocsi, lakás, futja még kondi bérletre is. Ha a hitel sem lesz már, akkor a felső negyedben lesztek.

A polgári réteg szinte teljesen eltűnt. Vannak iszonyatosan gazdagok és van az ország 99%-a.

2020. jan. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Egyáltalán nem gáz. Ennél sokkal rosszabbul él rengeteg ember. Ez a magyar kizsigerelt középréteg. Akiknek még nincsenek napi gondjaik a pénzel, kényelmesen kijönnek, de pl félre már nem nagyon tudnak rakni.
2020. jan. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%

Igény kérése... én mondjuk a zene cuccokra sokpézt költök egyik fejhallgatóm 60 e ft volt ... mind attól függ h mivel éritekbe. Az tré h nincs félretett pénzetek .. Adhattok vérplazmát plusz bevételi forrásnak jó áztán sok lehetőség van ...

Miből gondolod h a gyerek ezzel megfog elégedni ? Lehet másabb igényei lesznek ... De pénzt rakjatok félre akármi lehet .. az csak szokás kérdése még ha csak keveset is ... és lehet a gyerekre is jó hatással lesz..

Nagyából megvan az alapszükségleteitek nem a szwgényszót használnám de ezek csak az alap dolgok ez még magában nem sok. Férjed meghal vagy beteg lesz ? Biztosítás van e ?

Én meg is bolondulnék ha nem mondhatnék ár hónapra fel....De alakúl a dolog jó csináljátok ha már ide válatatok gyerekt csak így tovább és spóroljatok rakjatok félre ....

2020. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Szóval telik kondibérletre, rendeltek 3-4szer kaját, vagy étterembe mentek, kocsitok is van, de állításod szerint szegények vagytok?


Mesélj még kérlek ilyen "okosakat".

2020. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagytok szegények de a gyerek évi 1 millába fog kerülni szóval jó lenne egy kis tartalék. Arról nem is beszélve, hogy mi lenne ha valami tönkremegy a lakásban vagy a kocsin?
2020. jan. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán nem gáz a színvonal, ez minden csak nem szegénység. Egy szegény családnak nincs pénze kondibérletre és étteremre se. Sőt a számlát is alig tudják kifizetni. És ha jön egy betegség ami miatt nem tud valaki bemenni dolgozni már a számlát se tudják kifizetni, nincs pénz kajára se. Sorolhatnám.

Jó hogy nme tudod hogy ez milyen. Nem jó kilátástalan helyzetben lenni. Azt viszont majd meglátod hogy ugyanazt a színvonalat nem lehet fenntartani ugyanabból a fizetésből mint a gyerek előtt.

2020. jan. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4%

"havi 3-4x rendelünk kaját, vagy étterembe megyünk"


Vagyis minden héten!

Egy gyerek mellett irtózatos nagy felelőtlenség, hogy egy filléretek sincsen tartalékba.

Csak egyetlen hajszál választ el titeket a totális szegénységtől pl. az,

ha -ne adj Isten- a pároddal történik valami.

(De összetörhet a kocsi, kigyulladhat a ház stb... és ott álltok majd egy vas nélkül és könyörögtök pl. a tv híradóban, hogy szánjanak meg az emberek.)


Én nem járok hetente étterembe, de van félretett pénzem.

2020. jan. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3%

Kell a spórolás helyett a hetenkénti éttermezés meg ételrendelés,

hiszen nincsen időd főzni az egész napos otthon-tespedés mellett,

mert még lemaradnál miatta a Szulejmánról...

2020. jan. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Képzeld, van olyan, hogy a gyereket orvoshoz, gyógytornára, babaúszásra, stb viszem, olyankor is kell enni, hiába megy el az egész d.e ezekkel a programokkal. Van, hogy egész nap sír, mert jön a foga, vagy bmi történhet. Ha a párom beteg, 100%os táppénzt kap. A kaja meg szép kártyáról megy általába. Meg nem hiszem, h azzal a havi kb 20ezerrel előbbre lennénk. Nektek mennyi félretett pénzetek van?
2020. jan. 8. 09:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sok embernek nics félretett pénze. Csak eljátszanak a gondolattal hogyha olyan helyzetben lennének mint te akkor mit csinálnának máshogy. A te pénzed, te osztod be. Senkinek nincs köze hozzá.

Én a magam részéről alig hogy összegyűjtöttem egy összeget ment is a tető kicserélésére. 1,5 M. Lesz még más is mert kell új ez meg az. Ez ilyen sajnos. Elromlik a bojler, új mosógép kell, fogászatról már nem is beszélve ha korona kell. Nekem ilyenekre megy el a "spórolt" pénzem. De nem hívom magam szegénynek. Voltunk azok is, de akkor midig más használt dolgait kaptuk meg, egy új tárgy megvétele luxus volt. Sokszor kellett kölcsönkérni mert el kellett dönteni: vagy a számla vagy kaja. Borzalmas volt. Most hogy van pénzem hiába nincs sok félretéve (elmegy a fennt említett dolgokra) Szeretnék persze én is pl. drága nyaralást, tehát nem arról van szó hogy nincsenek igényeim, de rosszul se érzem magam. Biztos azért mert tudom hogy milyen valóban szegénynek lenni.

2020. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!