Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Mit választanáto...

Egyetemisták! Mit választanátok? Alap+mesterfokú diplomát most azonnal, vagy 16 millió forintot?

Figyelt kérdés
Egyetlen feltétel van. Ha a pénzt választanátok, akkor soha sem szerezhettek diplomát.

2020. jan. 7. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Diplomát. 16 milla már nem olyan sok pénz.
2020. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Diploma. 16 millió semmi a mai világban.
2020. jan. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Egyértelműen a diplomát.
2020. jan. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Oh... mikor megláttam a kérdést, akkor egyértelműen azt írtam volna, hogy a 16 millió forintot, mert amellett ugyanúgy tanulnék és azt a pénzt elkölthetném erre arra pl. tanulásra, utazásra. Viszont így, a feltétellel együtt, pedig azt mondom, hogy diploma.
2020. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Diplomát. Én 3 év alatt kerestem 16 milliót, nyilván a 40%-a elment megélhetésre de akkor is.
2020. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ milyen diploma. Barbikepzos nem kene
2020. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A jótündér által kezedbe varázsolt azonnali alap+mesterfokú diplomának nem sok értelme van. Mert hiába lesz hirtelen, varázsütésre a kezedben a papír, de a tudás nem lesz ott az agyadban. Nem tudnál dolgozni az adott területen. Kiteheted a falra, ennyi a haszna.


Ellenben a 16 millióból (becsülöm a munkát, az időt és a pénzt, ezért nem tartom kevésnek, sokan 5-10 év alatt spórolják tisztán össze fizetéstől és körülményektől függően) nagyon kényelmesen nekivágsz külföldnek, és egy jó szakmával kereshetsz havi félmilliót (rossz esetben), vagy egymilliót, vagy többet. Például belső burkolók, festők, ha szép munkát végeznek, nem gebednek bele (annyi mozgás kell), de marakodnak értük külföldön az ügyfelek és rommá keresik magukat (ismerek nem egy ilyet).

2020. jan. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jaja annyi mozgás, h sz@rrá van az összes 45-50 éves korára 1-1 kivétel van és ostoba, proli munkaközegben 1-1 kivétel van. Ezt is meg kell csinálni valakinek.

Meg a legnagyobb rész tán nem adócsaló és ügyfélnek hazudó, h meg lehessen élni...

Külföldön meg más világ van, aki meg tud tanulni felsőfokon egy nyelvet az inkább diplomázzon és akkor tényleg jó világ a Nyugat. Szakmunkás ott van rengeteg, diplomás kevesebb.

2020. jan. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire túl komolyan venni a kérdést.


Egyébként igen, ha külföldön is keresett diplomád van, például orvos, kutató, vagy nem átlagos tudású mérnök, akkor igaz, hogy külföldön is könnyen elhelyezkedhetsz abban a diplomás állásban, nagyon magas fizetésért. Aki teheti, van képessége, lehetősége, tanuljon érte, érje el.

Viszont sok olyan diplomás szakma van, amiből külföldön is sok van.

Elég sokan dolgoznak diplomával is a zsebükben valamilyen fizikai munkát külföldön (persze, még többen diploma nélküliek).


De a fizikai munkák között is tegyünk már különbséget.

A fizikai munkának nem kell nehéznek lennie.

Van könnyű munka is, ezer féle, amiket 100 éves korodig is csinálhatsz (a 100 évet megélt idősek majdnem mind, valamilyen könnyű fizikai munkát végeztek).

Életviteltől is függ, hogy alakul az emberek egészsége. Káros szenvedélyek nem válogatnak ember és ember között és minden munkának megvannak a veszélyei, az irodainak is (én sem fizikai munkás voltam, már csak innen is tudom).

2020. jan. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként azt figyeltem meg a négy évtizedem alatt, hogy a bunkóság és proliság, rossz indulat nem válogat, van elég a szellemi foglalkozásúak között is. Csak egyes szellemi foglalkozásúak esetében még ott van bizonyos esetekben a magas lóról beszélős stílus is.
2020. jan. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!