Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Középkorú anyuka vagyok, egy 15 éves házasságban, egy gyermek édesanyja.

Szeretem a férjem, ő a lelki társam, vele szeretném leélni az életem. De az intim együttlét már jó ideje a kötelező, megszokott teljesítésről szól (és igen ritka...).

Tudni kell hogy én nem vagyok egy hűséges típus, de őhozzá mindig is hűséges voltam, sosem csaltam meg.

Nemrég visszaálltam a munkába, ahol azt tapasztalom, hogy bizony még mindig vonzó vagyok, sokna férfi kolléga, udvarolnak. Emberileg egyikük sem érdekel, meg se közelíthetik azt, amit a férjem iránt érzek, de van egy kollága aki testileg iszonyatosan vonz....fantáziálok róla, pedig tudom hogy ez nem jó út, nem akarom sose megcsalni a férjem mert nem érdemli meg, de nem tudnám magamban se tartani ha megtenném...és nem tudom mit tegyek. Mondjak fel? Az megoldja a frusztráltságom? Ne írjátok hogy a férjemmel kellene megbeszélni a vágyaim mert ő sokkal visszafogottam e téren, tudom hogy soha nem "lesz jobb" a szexuális életünk. De azt is tudom hogy nekem ő a mindenem és nem szeretném elveszíteni.


2020. jan. 11. 13:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Maradj vele, légy hűséges, még ha ez is az ára. Még egy ilyet mint ő nem találsz, ne tedd tönkre azért mert önző vagy.
2020. jan. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen csak az a baj hogy ő előtte jó pár kapcsolatom volt és bebizonyosodott hogy elég nehezen mondok nemet.
2020. jan. 11. 14:06
 3/20 anonim ***** válasza:
A cipődben járok kérdező szóval engem is érdekelnek a válaszok!
2020. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Bármikor eltudnám képzelni azt is hogy egy kicsit kinyissuk a kapcsolatot mert tudom hogy olyan erős köztünk a kapcsolat hpgy azt is elbirná. De sajnos mint mondtam ő nem olyan igényű és étvágyú mint én....nincs is olyan sikere a nőknél. Ez nem is volt baj mert az első 5 évben fütött minket az uj hazassag, aztan futott a csaladalapitas terhesseg hazepites aztan utana a gyereknevelés kötött le. De most olyan kapuk nyíltak meg előttem amikről már teljesen lemondtam
2020. jan. 11. 14:13
 5/20 A kérdező kommentje:
Amúgy az önzőség említése érdekes felvetés. Mivel ha ő egyszer feldobná nekem hogy van egy kolléganője akit meghúzna, de csak és kizárólag ennyi én vagy azt mondanám, oké csak hozza haza :))) vagy azt hogy oké de akkor en is hadd kapjak egy kimenöt... csak neki erre nincs meg az érdeklődése.
2020. jan. 11. 14:18
 6/20 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne erről beszélni a férjeddel, hogy ő hogyan látja, mit szólna a nyitáshoz, vagy milyen más megoldást lát. Mondd meg, hogy nagyon fontos és szereted, tiszteled, kívánod, meg minden, de sokkal nagyobb az étvágyad.


Esetleg próbáljatok valami vágyfokozót, de ügyelj arra, hogy ne legyen emiatt komplexusa, teljesítménykényszere,mert akkor csak visszafele sülne el. dicsérd, ha jó...

2020. jan. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Tudja hogy nagyobb....sokszor én szeretném ő meg mondja hogy fáradt stb amit meg is értek, bazi sokat melózik (értünk) és ezt tolerálom is..tehát egyrészt a mennyiség és kevés és azon sem tud/akar változtatni, meg igazából 15 év után a vele való szex már nem ad olyan izgalmat mint csak akár egy flört is...de gondolom ezt ő is igy érzi hiszeb ha nem így volna gondolom ő is többet akarná velem...
2020. jan. 11. 15:03
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem az az önző, aki nem szeretne nyitni, hanem aki nem tudja eléggé értékelni azt amije van. Próbáld meg összevetni a szerető csaladodat, a férjedet, gyereketeket, otthonotokat, az egymáshoz való hűségeteket azzal, hogy egy munkatársad látványa feltolja a libidószintedet. Az ember azt gondolja, miért ne vehetne ki magának mindenből annyit, amennyi neki kell. Ez az önzőség, hogy azt gondolod egyszerre jár minden, mindennek az előnyei. Pedig ez nem működhet. Hosszútávon soha nem működik. Olyan nincs, hogy ebben valaki nem sérül. Mekkora árat fizettetnél meg másokkal azért, hogy te még boldogabb lehess?
2020. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó :(
2020. jan. 11. 15:34
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem szomorú ez. Szerintem egy házasságban ilyesmi előfordul, természetes, csak nem beszélnek róla. Ahogy arról sem, hogy ha félrelépsz, ha nem, talán mindenképp van olyan stabil a kapcsolatotok, hogy ezt leküzdjétek, és minden, a jó és a rossz dolgok egyaránt erősítik azt az egységet amiben éltek. A kérdés inkább az, hogy te milyen értéket képviselsz a tetteiddel. Hogy te hiszel-e abban, hogy létezik hűség, önzetlen szeretet, lehet-e boldogan élni úgy, hogy saját magunkat hátrébb helyezzük, mint a közösséget aminek részei vagyunk. Ezek fontos kérdések ilyenkor. Már csak azért is, mert te magad is, házasként, magát a házasságot képviseled kifelé, és ezzel hatással vagy másokra, példa vagy olyanok számára, akik nem tudják mit jelent házasnak lenni, hogy van-e jelentősége az egymásnak kimondott ígéreteknek. Én úgy szeretek gondolni erre a világra, hogy igenis van, és ezért eszerint próbálok élni. Nem könnyű leküzdeni ezeket az érzéseket, de ez is része a kapcsolatnak, és ha nem léped meg amit szeretnél, utólag sem fogod úgy érezni, hogy kihagytál valamit. A legtöbben ettől félnek. Akik mégis nyitnak, azok is azt szokták mondani, hogy a sok rossz ellenére is segített a házasságukon, hogy bekerült valaki más is. Ez is igaz lehet, de ebben az érzelmi ellentétek lesznek döntőek és nem az, hogy mi történt vagy nem történt meg. Én úgy gondolom ahhoz, hogy hozzáadj valamihez, valamiből mindig el kell venni, és ha te igazán szereted, és értékeled amid van, akkor magadból veszel el. Viszont ha elégedetlen vagy az életeddel, ha nem érzed magad így teljesnek, vagy boldognak, akkor érdemes változtatni, de nyíltan és egyenesen. Akkor fel kell vállalni, hogy neked nem való a házasság, a monogámia. Szerintem ebben sincs semmi elítélendő, de legalábbis minden jobb, mint fenntartani egy látszatot. Arról sem kellene lemondanod, hogy a férjednél változást érj el. Bár mindenkinek van egy alaptermészete, de ebből a másik kedvéért ki lehet mozdulni. Az sem igaz, hogy idővel törvényszerűen elhalnak a dolgok, inkább csak periódusok vannak. Azért is úgy szól az a szöveg, hogy "jóban-rosszban". Ami viszont káros lehet, ha úgy érzed a férjedért hozol áldozatot ezzel. Úgy biztos, hogy pár éven belül megutálod őt ahogy van, mert miatta kellett lemondanod magadról. Pedig ez sem lenne igaz. Mindig kizárólag a te döntésed, hogy mit miért teszel, vagy nem teszel meg, de ehhez tudnod kell ki vagy te, és mit szeretnél.
2020. jan. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!