Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Dolgozó emberek, egyetértetek...

Dolgozó emberek, egyetértetek azzal, hogy csak annak van ideje aktívan sportolni, aki nem dolgozik eleget/elég keményen?

Figyelt kérdés
2020. jan. 12. 17:05
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Az átlagmagyar agyon van hajszolva, nagyon kevesen dolgoznak csak 8 órát, inkább 10, vagy 12, ráadásul 1-2 óra az utazás (csak oda), ott a gyerek, stb., 24-ből 15-16 óra elmegy erre, és akkor még nem csinált meg mindent. A sok elhízás és kövérség okozta megbetegedés is inkább a genetika és a túlterheltség miatt van, nem a sport hiánya miat..
2020. jan. 12. 18:40
 12/17 anonim ***** válasza:
36%

Semmilyen szempontból nicns semmi értelme a kérdésnek.


Kezdetznek definiáld mi az a "dolgozó ember". Hiszen tudtommal nem csak a 3 műszakos 12 órás gyári munka a munka.


Az elhízás meg 90%-ban egy okból van, mindenki két pofára tömi az olcsó szart magába.

2020. jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%

Lehet pl.: használt szobakerékpárt venni, és otthon nyomni a dolgot...

Tehát nem értek vele egyet.

2020. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%

Az átlagmagyar agyon van hajszolva, nagyon kevesen dolgoznak csak 8 órát, inkább 10, vagy 12, ráadásul 1-2 óra az utazás (csak oda), ott a gyerek, stb., 24-ből 15-16 óra elmegy erre, és akkor még nem csinált meg mindent. A sok elhízás és kövérség okozta megbetegedés is inkább a genetika és a túlterheltség miatt van, nem a sport hiánya miat..


Ezzel csak a kövérek nyugtatják magukat. Az emberek 0.2%-a aki genetika miatt nem tud lefogyni vagy amiatt kövér. Azért kövérek mert lusták mozogni, csak kifogásokat gyártanak mint te is kérdező. Aki mozogni akar megoldja, aki meg nem az kifogásokat gyárt. De ha jó neked kövéren hajrá.

2020. jan. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A 8 óra munka is 8,5 - 9, mert az ebédszünetet le kell dolgozni és emellett esetleg hétfőtől-csütörtökig több, hogy a péntek rövidebb lehessen. A túlóra is nagyon-nagyon-nagyon gyakori.


Én úgy látom a gyerekes családokat, hogy tényleg semmire, de semmire nincs idejük.

Én meg például tanulok munka mellett.


Sajnos ma sportolni kell, mert a mindennapi életvitelünk szinte 0 mozgást tartalmaz.


Az alap irányelv szerint heti 3-szor 1 óra mozgásra lenne szükség.

Nekem az a filozófiám, hogy nem úgy kell hozzáállni, hogy "na, nekem se időm (a legtöbb embernek tényleg nincs!), se kedvem elegendőt mozogni, ezért nem mozgok semennyit se".

Biztos vagyok benne, hogy az apró is számít, illetőleg én úgy is tapasztalom magamon.


Úgy veszem észre, sok emberben 3 féle gát van:

1. Nincs időm elegendőt mozogni, a kevesebb meg tuti nem használ. Nem sportolok.

2. Vékony vagyok, nekem nem kell sportolnom.

3. Én lusta vagyok. Nem sportolok. (Elkönyvelik magukat lustának és emögé a szó mögé bújva nem is tesznek magukért...)


Gyalog menni lift, mozgólépcső helyett, legyalogolni egy vagy két megállót, hétvégén néha túrázni (de túrázni, sz.v.sz. 7 óra alatt a 4 km séta nem túra). Ahogy írták már előttem, szobakerékpárt szerezni. Bringával menni melóba. A Youtube-n tornás videót keresni és 15-20 percet tornázni.


Én igyekszem lépcsőzni (bár olykor elcsábít a lift), heti kb egyszer-kétszer eljutok a konditerembe téli időszakban. Van otthon fitnesszlabda, kétféle kézisúlyzó. Jó időben nálunk futok-kocogok 2-5 km-eket.

2020. jan. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Wittmann11 válasza:
0%
Nem
2020. febr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha fizikai munkat vegzel akkor nem biztos hogy marad energia a sportolasra.

Jartam edzoterembe regen es tele volt diakokkal meg gazdagokkal( BMW, Merci a parkoloban) es ok valoszinuleg vallalkozok, sajat idejuket ok osztjak be.

En 5 elott nem erek haza es ha meg edzoterembe elmennek miutan ettem, atoltoztem, kb 6 ora lenne mire odaerek, 1 oras edzes es kicsivel 7 utan ernek haza

2020. ápr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!