Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A világ mindigis ilyen rohanó...

Brinkbrunk kérdése:

A világ mindigis ilyen rohanó volt és rossz volt az embereknek benne élni és lakni létezni!? :-o

Figyelt kérdés
mondjuk már az ős/kő korban az ókorban és a középkorban is a dualizmus korában is.

#evszazadok #a nagyvilag #az emberek -elete.
2020. jan. 19. 23:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Nem, az őskorban, az ókorban és a dualizmus korában is pompás volt élni! Az átlagéletkor kb 40 évvel volt kevesebb, ott volt a lepra, a kolera, a himlő. Egy sima kis megfázásba bele lehetett halni, megehetett a medve, ha fájt a fogad akkor az akár évekig tartó szenvedést okozott.


Régen minden jobb volt.

2020. jan. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Korábban, régen, amikor nem volt ilyen nagy pörgés, minden jobb volt.
2020. jan. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A világ korábban egyértelműen lassabb volt, kevesebb volt a stressz, de ennek ellenére sok szempontból rosszabb volt a legtöbb embernek. Olyan dolgokat veszünk alapvető szükségleteknek, amiről a régi korok emberei csak álmodoztak legfeljebb.

Én inkább vagyok középosztálybeli a 21. században, mint a felső tízezer tagja bármely korábbi korban.

2020. jan. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem volt mindig ilyen.

Az internet elott, mondjuk ugy 1998 elott, minden sokkal nyugisabb volt.

Ugy 2010-ig meg szinten okes volt, es az utolso 10 evben nagyon-nagyon kifordult magabol a vilag.

43N

2020. jan. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Latszik, hogy nem voltal katona!
2020. jan. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Jah, mindig szar volt, de mostmar legalább van elektromosság, ami segít, hogy a vaksotet éjszakába ne hallucinaljunk ártó szellemeket, és összeköttetésben legyünk a világ többi részével, plusz vannak emberi jogainak is, ami sztem tök jó. 👌

Az meg, hogy dolgozni kell,nem újdonság.

2020. jan. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

"plusz vannak emberi jogainak is, ami sztem tök jó."


Oh igen, persze, csak az a probléma, hogy ez a bűnözőkre meg a kegyetlen gyilkosokra is igaz.

2020. jan. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát én inkább élnék az őskorban, mint manapság.
2020. jan. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
és akik hülyék voltak mint amilyen én vagyok és voltam is egész életemben(világ életemben )azokkal mit kezdtek!?
2020. jan. 20. 03:59
 10/16 anonim ***** válasza:

Bizonyos dolgok sokkal jobbak, mások sokkal rosszabbak voltak, de ahogy látom, nem sokan voltak képesek egy végletnél többet meglátni.


Régen nem volt ennyire jellemző a rohanás. Persze, ha munka volt, akkor munka volt, de közel sem ilyen rabszolga módon. Ha x időt vett igénybe egy művelet, akkor nem az volt az elvárás, hogy x/2 alatt végezd el, hanem hogy ne lépd túl az x-et. A magánéletben szintén nem kellett ennyire rohanni, volt idő foglalkozni a gyerekkel, bevásárolni, kicsit kikapcsolódni, szabadnapon vagy hétvégén...


Amiben viszont sokkal rosszabb volt többnyire, az az életkörülmény. Manapság ha bajod van, a doki 90% hogy helyre tud tenni pár bogyóval, netán érzéstelenítős, altatós műtéttel. Vagy ott az inkvizíció kora is. A szomszéd pikkelt rád, kitalálta hogy boszorkány vagy, következő pillanatban már égtél is elevenen a máglyán. Nem is beszélve a télről, ami ellen akkoriban nem volt plüssmamusz, meg műanyag nyílászáró.


Meg persze vannak olyan dolgok is, amik ma is épp úgy vannak. Lásd igazságtalanság, kapzsiság, hatalomvágy, meg amit szeretnél.


A legegyszerűbben úgy lehet ezt összefoglalni, hogy akkoriban másképp éltek az emberek, nem pedig jobban vagy rosszabbul.

2020. jan. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!