Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jellemzően milyen sűrűséggel...

Jellemzően milyen sűrűséggel szoktatok munkahelyen mosdóba menni/kávézni/cigizni? Ilyesmire gondolok, hogy 2-3 óránként 1-5 perc, stb.

Figyelt kérdés
2020. jan. 20. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem figyelem, amikor kell. Senkit nem érdekel.
2020. jan. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Mosdóba menni: értelemszerűen amikor kell, nem számolom.

Kávézni nem szoktam, teát reggel iszok érkezéskor, valamikor 10 körül, meg ebéd után. Megcsinálom a bögre teát aztán visszaülök vele dolgozni. Többiek hasonlóan csinálják a kávéval.

Nem dohányzok.

2020. jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Tanar vagyok, igy ertelemszeruen mikor szunet van vagy lyukas oram
2020. jan. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mosdóba mikor kell, nem kávézóm melóba, régen munkakezdes előtt volt, nem cigizek, de míg masok igen, addig a telefont nyomkodom.

Szünetet legalább 2 óránként tartunk, es min 10 perc, de volt pelda több óra pihenőre is.

2020. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a célom az volt ezzel a kérdéssel, hogy megtudjam, az egyes munkahelyeken milyen a "szünetkultúra" - mennyi szünet fér bele, mennyit néznek el jellemzően, hol van meghúzva a határ a szünet és a lógás közt.
2020. jan. 20. 10:31
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk elvárják, hogy a határidőre a kért minőségben legyenek kész a feladatok.

Ha ez teljesül, akkor senkit nem érdekel, hogy mikor mennyit vagyunk szüneten.

2020. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk az általános napi menetrend:

7 óra a munkakezdés, de 7 és 8 óra között a program a reggeli, kávé és 8 óra előtt 10 perccel a napi eligazítás. Ebből adódóan engem nem zavar vezetőként, ha valaki később érkezik, de az eligazításon már mindenki legyen ott. Utána meló van, nincs idő reggelizgetni, ezt tudja és belekalkulálja mindenki. Én a 7 helyett 7:30-ra érek be, 20 perc alatt megreggelizek, megiszom a kávémat és közben átbeszéljük az előző napot a vezető társammal, illetve megbeszéljük az aznapi feladatokat is.

A mosdót nem számolom, az azért elég ciki szerintem, ha valahol számon tartják hányszor járok egy nap wc-re. Cigizni nem cigizek.

Jellemzően reggel 8-11-ig mindenki csinálja a dolgát a helyén. Nyilván valamennyi mozgolódás van, de csacsogás többnyire ebben az időszakban nincs. Aktív munkavégzés van. Engem nem zavar, ha valaki közben feláll és jár egyet, cigizik, vagy kávézik, a munkája határidőre legyen meg. Én ha teázok, vagy rágcsálok valamit, azt a helyemen teszem. 11 körül már kezdődik a mozgolódás, beérkezik a fizikai állomány a külső helyszínekről, újra átbeszéljük, szükség esetén áttervezzük a délutánt. 11:30 és 12:00 között ebédel a nagy többség, amit rögtön leöblítünk kávéval, közben megy a csacsogás, aztán visszaül mindenki a helyére. 14:00 körül jön valami hullám, amikor hirtelen mindenki enne valami desszertet, csokit. Jön a házalás kinek van, vagy ha éppen nincs, honnan szerezzünk. Ezt elég gyorsan rövidre zárjuk, aztán megy a munka nagyjából 15:30-ig amikor már mindenkinek elkezd hazaindulni az agya, ismét mozgolódás van és csacsogás kezdődik.

Összességében nálunk szerintem sok az üresjárat, nálunk ez így nem tudatosan alakult ki, de nagyon jól tervezhető az a néhány óra délelőtt és délután, ami az elmélyült munkavégzés. Nem zavarjuk egymást, hatékonyan megy a munka és őszintén szólva, amíg ez így van, addig nem izgatom magam azon, hogy mennyit eszek/iszok/wc-zek/járkálok, vagy éppen mennyit teszi ugyanezeket más. Előbb szokott szembetűnni az, hogy valaki nem képes alkalmazkodni a csapatunkba.

2020. jan. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök neki, hogy ennyire korrekt főnök vagy! :)
2020. jan. 20. 11:59
 9/14 anonim ***** válasza:
Boltban dolgozom, egyedül. Senkit nem érdekel, hogy osztom be az időm. Ha még azt is meg akarnák szabni, mikor ehetek és pisilhetek, már nem lennék itt.
2020. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok,

Megkérdezhetem, mi miatt lettem lepontozva?

A kérdésre válaszoltam...

2020. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!