Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen miért csak 20...

Munkahelyen miért csak 20 perc az ebédszünet?

Figyelt kérdés

Az nem a munkaidő része, tehát be lesz dolgozva, akkor miért nem lehet emberi időtartamot adni, hogy nem mint az állatoknak kelljen magunkba tömni a kaját.


Ez egy 4000 fős gyár.


Van ahol 1 órás ebédszünet is van.



2019. nov. 13. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Gyárban kizárt. Mármint munkásként. És csak akkor dolgozod le, ha egy műszakban vagy. Délelőtt.
2019. nov. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert jobbak a számok, ha csak 20 percre áll le a gépsor, mint ha egy órán át áll minden. Egyszerűbb az újraindítás, kevesebb a veszteség. A biodroid meg tűri, hogy állat módjára kell falnia (mert ha 4000 fős a gyár, akkor valószínűleg szép nagy, 20 perc alatt annak is örül, ha oda-vissza megjárja az étkezőt), sőt, még örül is neki, mer' csak húsz percet köll ledógozni (amit amúgy nem is biztos, hogy kellene a Mt. szerint), nem egy órát, osztán hamarább hazaér meló után.
2019. nov. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"amit amúgy nem is biztos, hogy kellene a Mt. szerint"


de biztos



20 perc, mert ennyi a kötelező, és gazdaságilag a kötelező minimum kiadása a logikus.

2019. nov. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
A ledolgozás nem biztos. Nem tudom fejből a jogszabályt, de úgy rémlik, napi 8 órás műszakban 20 perc pihenőidőt kell biztosítani, ami a munkaidő része. Ám ez nem akadályozza meg a munkáltatókat abban, hogy megpróbálják ledolgoztatni a szünetet.
2019. nov. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" A ledolgozás nem biztos. Nem tudom fejből a jogszabályt"


Mt 86. § Nem munkaidő

a) – a készenléti jellegű munkakört kivéve – a munkaközi szünet

2019. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak hogy teljes legyen:


Munka törvénykönyve 103.§

"...munkaidő tartama


a) a hat órát meghaladja, húsz perc,


b) a kilenc órát meghaladja, további huszonöt


perc munkaközi szünetet kell biztosítani."



Ez a 86. § szerint nem munkaidő - azaz le kell dolgozni.

2019. nov. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Háát , igen akár fordított 12 órába is ledolgoztatták nálunk, meg minden második péntek 12 órázás. Én ki sem mentem kajálni.
2019. nov. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%
Cseréljünk. Nekem 1 órás ebédszünetem van, szintén ledolgozós. 10 perc alatt megeszem az ebédem, utána megyek vissza dolgozni, mert bőven van mit csinálni. 20 perc több, mint ideális.
2019. nov. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!