Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan küzdötök meg a...

Ti hogyan küzdötök meg a médiából áramló negativitással?

Figyelt kérdés

Akárhova nézek, legyen az facebook, index vagy tv, minden egyes alkalommal szembejön valami negatív, legyen az baleset, betegség, kórházas vlog stb.


Hogyan küzdötök meg ezzel, hogy ne legyen hatással a napotokra és ne rontsa le az életkedveteket?


2020. jan. 20. 22:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
Nem nézem. Nincs fészbukom (sose volt), a TV nem nézem. Ami érdekel, azt megtalálom a jutyubon. Mondok egy egyszerű példát: ha taszít pldául a bálnák leölése, akkor ne nézz ilyeneket. Ha idegesít a fészbuk, a TV, akkor ne nézd. Nem kötelező.
2020. jan. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

Így van! Csatlakozom az 1-es válaszhoz: nem kell nézni, nem kell tagja lenni.


Se tévém, se fészbukom - és nyugodtan alszom! A kérdezőnek is ezt ajánlom! :)

2020. jan. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Egyszerűen.... Nem érdekel, így küzdenem se kell ellene
2020. jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%
Nem nézek tv-t főleg nem híreket facen meg tovább görgetek és nem gondolok bele, csak azzal kell foglalkoznod amivel akarsz
2020. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

Tévét nem nézek, de interneten elolvasom a baleseti híreket.

Nem viselnek meg.

A vétlen áldozatokat sajnálom, de inkább úgy olvasom a cikket, hogy ki, hol hibázott, ill. a vétlen fél mit tudott volna esetleg tenni, hogy enyhébb következményekkel ússza meg. Szóval, mint autóvezető, tanulni próbálok belőle. Amikor valaki nyilvánvaló ostobaságot csinál, és rajta veszt (de senkit nem visz magával), egy kézlegyintéssel lereagálom.

Mondjuk volt olyan, ami fölzaklatott: amikor a 81-es főúton egy (mint utóbb kiderült) drogos fickó a barátnőjével előzés után megcsúszott és nekiütközött a szemből jövő Audinak. Mindkét autó kigyulladt. Az Audiban 5-en ültek. Mind a 7 ember hamuvá égett. Az egyik áldozat egy kisgyerek volt. Na az 1-2 napig foglalkoztatott.

2020. jan. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Tv-nk nincs, radiot nem hallgatok, facen csak a mobilos messengert hasznalom sajat oldalamat titkositottam ugyh senki nem talal rám. Ugyh tudatosan probalom kerülni.
2020. jan. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Immunissá váltam... :)
2020. jan. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Mégis minek küzdjek? A negatív dolgok is az élet részei, még ha nem is tetszik. El kell fogadni, hogy az élet nem habos torta, és máris meg van oldva a dolog.
2020. jan. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

22 éves vagyok, 16 évesen néztem utoljára TV-t.


Facebookon nem nagyon követek magyar dolgokat, csak azzal jövök szembe amit ismerőseim megosztanak.


Így nekem a felül írt dolgok annyira nem találnak meg.


9gag, Linus Tech Tips, Your Moms House, Joe Rogan és hasonló oldalakról meg semmi ilyen nem jön a közelembe.


Igaz, én nem tudatosan szűröm ki, csak a természetes érdeklődési körömet követem, de "megszűrtem" a hozzám eljutó információt. Így gondolom neked sem lehetetlen.

2020. jan. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten mindenkivel egyetértek. Ki kerülni nem lehet teljesen, mert valamilyen fórumon úgyis találkozol vele. Én személy szerint ritkán kapcsolom be a Tv-t, olyankor dokumentumfilmeket nézek. De ha téged a horgászat érdekel vagy a zene nézd azt. Nem közeledő rákapcsolni a híradóra. Ha viszont a családban nézik nem biztos hogy el tudod elkerülni.

Youtubon se nézek ilyeneket, pedig naponta használom. Facebookon nem használom így könnyű elkerülni, de tudom hogy nem mindenki olyan mint én. Mondjuk ott se kötelező rányomni a Play gombra, egyszerűen tivábbgörgeted. Ha nézed a híreket a neten ugyanez. Néha mondjuk én se tudom még állni hogy ne nézzek rá ilyesmire, de ez van. Ez is az élet sajnos nem csak a jó.

Összességében én tudatosan nézem azokat a dolgokat amik tényleg érdekelnek. Így sok jó dologgal találkozok. Ezért nem rontja el a kedvem szerintem ha rosszat látok.

2020. jan. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!