Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért foglalkoztat sok embert...

Miért foglalkoztat sok embert a modern fizika médiából származó (ál) változata, ha az alapokkal sincsennek tisztában?

Figyelt kérdés

Átlagemberek, laikusok akik alapvető fizikai ismeretekben is járatlanok, miért foglalkoznak áltudományos médiai szinten olyanokkal, mint pl. ősrobbanás, húrelmélet, gravitációs hullámok, fekete lyuk és még sorolhatnám.


Tényleg ennyire lesüllyedt volna a józan paraszti ész szintje is az utóbbi 20 évben, hogy az áltudományok felé soha nem látott méretekben történő igény mutatkozik?


A különböző -tudományosnak hangzó jelzőkkel illetett- ezotérikus csodákról nem is beszélve. Mi lesz így, el fog butulni teljesen az átlagember?



2019. júl. 29. 21:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%

Én egy átlagember vagyok, buktam fizikából. Kétszer is. Mert egy alkoholista volt a tanárom, és amúgy sem a képletek érdekeltek. Ennek ellenére érdekel az ősrobbanás, a fekete lyukak, stb. Persze nem az asztallapnyi méretű képletek, hanem ami még magyarul van.

Sok barátomat érdekel pl az autók/motorok témakör, de egyik sem okleveles gépészmérnök.

2019. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

Nem elég konkrét a kérdés, mert nem tudjuk mire gondolsz áltudományos média alatt.


Amúgy meg amíg nem okoskodnak, nincs gond.

2019. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Taktikaianalfabéta válasza:
17%
Pszichológiai megközelítés: egoizmus
2019. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég konkrét a kérdés, mert nem tudjuk mire gondolsz áltudományos média alatt.


Amúgy meg amíg nem okoskodnak, nincs gond.

2019. júl. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, valamiért dupláz mostanában...
2019. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Taktikaianalfabéta válasza:
41%
Valamiért xD
2019. júl. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1-es, sajnálom ha rossz volt a tanárod, sajnos van ez így napjainkban, amikor egyesek ezt a pályát már nem hivatásként választják mint még a régiek.

De akkor a kérdésem, mi érdekel az ösrobbanásban? Mi olyan izgalmas rajta, amikor átlagembernek az most már úgysem számít, és a kutató fizikusok között is megoszlanak a vélemények?

Egyébiránt megjegyzem a fizika nem képletek halmaza, hanem pusztán természettudományos jelenségeket leíró összefüggések tárháza. Ez lehet többféle, tapasztalatokon alapuló, méréseken alapuló, vagy matematikai modelleken alapuló. Kár, hogy nem minden tanár olyan, mint Öveges Professzor Úr volt annakidején.


#2 Áltudományos média alatt azt kell érteni, amennyi valótlan információt leközölnek tudományos jelleggel napi szinten. Arról nem is beszélve, ha a cikk írója kevésbé/egyáltalán nem járatos az adott tudományterületen, esetleg fordítási hibát is vét a forrás feldolgozásakor.

A televíziós média pedig egyszerűen kiábrándító. Nem értem, miért kell etetni a népet a széleskörű show jellegű műsorokkal. Semmi haszna nincs. Lehetne leadni értékes filmsorozatokat is, mint pl. ahogy annak idején tették még a 60-as,70-es években. Öveges Prof., Mindenki iskolája, Delta, stb.

Persze most valaki mondhatná, hogy ott van a National Geographic, Discovery, stb. azt nézze az ember. De sajnos már ott is inkább a "dumára" mennek rá a műsorok, és 10 percenként reklám van. 1órás műsorban legalább 3 reklám...

2019. júl. 29. 21:53
 8/30 anonim ***** válasza:
10%
Miért foglalkoztatt ez a kérdéss olyanokkat akikk a magyarr helyesírással sincsennek tisztábban?
2019. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%

Én néztem Öveges professzor kísérleteit DVDn és olyan kiállhatatlanul unalmas volt....

Rosszabb mint a CBAs kövérnéni reklám. :(

Jéééé ez egy mágnes. És mágneses... Aztaaaaaaa :(

Azért ennél ezerszebebb érdekesebb a húrelmélet :)

2019. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egy kicsit rosszul fogalmaztad meg a kérdést :)

Azzal semmi probléma, ha valakit érdekel a modern fizika, és ezek a dolgoknyilván érdekesebbek, mint alapvető fizikai fogalmakat tanulni. A gond ott van,hogy az internetes fórumok, pl a gyakori is tele van azokkal az emberekkel, akik elolvasnak egy újságcikket, vagy megnéznek egy 45 perces műsort a tévében, és máris megmagyarázzák, miért "baromság" az ősrobbanás, vagy az idődilatáció, vagy miért lapos a Föld, és miért nem létezik a Hold, hanem csak egy hologram. És ez nagyon szomorú, és úgyhiszem, rájuk vonatkozik a kérdésed. Én is találkoztam olyannal diákmunkásként, aki meg akarta nekem magyarázni, hogy mi (az emberiség) szondát lőttünk egy fekete lyukba, és hiába magyaráztam, hogy ez több sebből vérzik, nem hitt nekem, mert ő ezt látta a tévében... Igazából azokat az ismeretterjesztő anyagokat (folyóiratok, műsorok, youtube-csatornák) sem lehet vádolni, hiszen nehéz több évnyi ismeretanyagot 3 oldalban, vagy 45 percben összefoglalni, és ezért nagyon le kell butítaniuk, amit előadnak. A fő probléma, az ember, aki nem tud válogatni az információk között, És nagyon könnyen át lehet verni, mert lusta utánanézni a dolgoknak. Hall egy félmondatot, és máris elhiszi, hogy az igaz, és ebből von le következtetéseket a saját logikája szerint. A másik gond a már korábban említett ego, ami miatt pedig akkor sem hajlandó elismerni,hogy tévedett, ha szembesítik a saját inkompetenciájával. Emiatt tud mindenki mindent jobban a szakértőknél. Meg van egy Dunning-Kruger effektus is, ami hozzátesz mindehhez.

Szóval röviden: Ez egy elég komplex téma, és nem is azzal van a gond, akit érdekel ez, és utánanéz dolgoknak, hanem azokkal, akik nem néznek utána, mégis mindent jobban tudnak azoknál, akik x éve ezt tanulják...

2019. júl. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!