Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet lélekben kiküszöböl...

Hogy lehet lélekben kiküszöbölni azt, hogy a médiából áradó rengeteg rossz hír ne hasson ránk?

Figyelt kérdés

Régen, amig nem volt internet, addig nem tudtuk hogy mennyi árva kutya van, hogy mik folynak a kutyamenhelyeken, a laboratóriumokban, mit csinálnak a kisérleti csimpánzokkal, hogy hány halott gyerek van kifektetve Sziriában, hogy hány nőt erőszakoltak meg, hogy mennyi szenvedés és fájdalom van a Földön. Persze, amig nem tudtunk tájékozódni az internetről, addig is megvoltak ezek a szörnyűségek, de sokkal könnyebb (és talán egészségesebb is) volt addig a lelkivilágunk.


Akármennyire próbálom, hogy kikerülöm ezeket, nem lehet. mindenről értesül manapság az ember, arról is amiről nem akar.


Nem lehet egy föld bolygó bánatát, fájdalmát, és szenvedését minden nap magunkra venni. Én már konkrétan érzem, hogy nem birom. Legfőképp az állatokat sajnálom, akiket megkínoznak. Fel sem foghatom hogy lehet ennyire gonosz a föld, mik folynak itt. Miért kell ennek igy lennie?


Mit tegyek hogy ez ne fájjon minden nap? Mert már úgy érzem sokszor vagyok emiatt rossz kedvű, és negativ lett az életszemléletem, hogy utálom ezt a földet, az embereket, meg az életet is, hogy tudom, mennyi baj van a földön. Ti hogy védekeztek ez ellen?



2016. ápr. 14. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Sehogy, kiégtem sajnos. Te is ki fogsz, meg mindenki. Az első megkínzott kutyás hírnél még sírtam, a századikra már oda sem kattintok. Esetleg tegyél valamit önzetlenül, járj el egy kórházba, vagy menhelyre önkéntesnek, azzal vígasztalhatod magad, hogy te minden tőled telhetőt megteszel, de nem vagy omnipotens, mindenki fájdalmán nem tudsz enyhíteni.
2016. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én egyrészt kerülöm az efféle híreket (a rádióban, amit hallgatok, alig van valami), másrészt nem gondolok bele.

Nagyon empatikus vagyok, szerencsére ez az évek folyamán kiegészült egy jó kis önvédelemmel. Akár percekig is tudok gondolni egy kegyetlen témára anélkül, hogy megérintene, mert nem hagyom. De ha belegondolok, akkor sem olyan vészes, évtizedek alatt mégiscsak szereztem valami védettséget. Ezzel együtt sem vagyok érzéketlen kicsit sem.

Az szörnyű lenne, ha az életben tapasztalnám ezeket, azellen az én jelen védettségem kevés. De kósza híreket még tudok tolerálni.

2016. ápr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Személyiségfüggő a dolog. Én már az összes ismerősömről levettem a követést, aki menhelyi kutyát, beteg gyereket stb. osztogatott meg. Egy post is elég, már nyomom is az unfollow-t. Nem vagyok érzéketlen, de ezekre egyszerűen nincs kapacitásom. Az érdekel csak, aminek hírértéke van, ami internet előtt is benne volt/lett volna az újságban. Ennyi.
2016. ápr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
rosszul írtam, vagyis azt kiküszöbölni, hogy HASSON RÁNK.
2016. ápr. 14. 12:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Amúgy van egy mondás, hogy egy egész tengernyi víz sem képes elsüllyeszteni egy hajót amíg a belsejébe nem jut. Így van ez velünk is, nem szabad hagyni, hogy ezek a dolgok bejussanak a fejünkbe.
2016. ápr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyébként az igaz, hogy olyan a világ, amilyenre mi formáljuk azt magunknak. Pontosan igy van ez a fb idővonallal is. Én is elkezdtem a letiltogatást.


igaz, attól ezek a dolgok még létezni fognak, de talán jobb nem tudni róluk. VAgy tényleg jó lenne elmenni egy ilyen laboratórimba, kimenteni a kutyákat, meg csimpánzokat, és őket rechabilitálni, de azt se biztos hogy birnám lelkileg.

2016. ápr. 14. 12:13
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"kimenteni a kutyákat, meg csimpánzokat, és őket rechabilitálni, de azt se biztos hogy birnám lelkileg."


Rehabilitálni, nem rechabilitálni, olyan szó nincs.

Amúgy meg, ha jobban bírod lelkileg a tudatot, hogy sorsukra hagyva szenvednek, mint megmenteni szerencsétleneket.. akkor felesleges volt lemásznunk a fáról.

2016. ápr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Facebookon ma törlődik a regisztrációm. Semmi funkciója nincs számomra, nem is fog hiányozni.
2016. ápr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az információ, ami az internettel, és a médiával jön, néhány embernek tényleg túl sok. Nem vagy rákényszerítve, hogy azokat nézd éjjel nappal, szóval nem tudom mi a problémád. Ugyanúgy meg lehet teremteni azt a környezetet, ami régen volt internet nélkül, csak nem túl szerencsés.

Azt nézd ami érdekel, és ami neked jó.

A Föld nem gonosz, az emberek azok. Minden a hatalom körül forog, csak mert valaki egyszer kitalálta, hogy minden embernek muszáj a társadalomban élni, ahhoz hogy le tudják húzni őket minden létező módszerrel, és ebből valakinek még nagyobb hatalma legyen, aztán elporhadjon a föld alatt, mint akárki más...

Ha nem léteznének főnökök, vezetők, irányítók, akkor lenne igazi élet, uralom nélkül. Anarchia!

2016. ápr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 elwera ***** válasza:
0%

Semmit sem kell nézni vagy hallgatni amit nem akarsz.

A tévét el tudod kapcsolni, és ignorálni tudsz mindent ami nem szimpatikus a számodra. Simán lehet burokban élni és pink nyuszikákról álmodni. Nézhetsz M1-et, azt mondják ott minden jó, ott Magyarország jobban teljesít stb. Vagy tölts le vígjátékokat, mulass rajtuk.

A természetfilmek már nem biztos hogy neked valók, mert ott megeszik a hiénák a nyuszikat, de ha nem nézel oda a kellemetlen jeleneteknél, akkor megpróbálhatod.

2016. ápr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!