Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem szeretem...

Mit tegyek, ha nem szeretem Magyarországot, a magyarokat pláne nem, de mégsem tudok elmenni mert úgy érzem itt a helyem?

Figyelt kérdés
Huszonéves vagyok. Úgy érzem külföldön sosem tudnék otthonra lelni, csak itt, pedig nem bírom már a magyar mentalitást, meg mindent, ami itt megy. És igen, tapasztalatból mondom, hogy külföldön más a helyzet, mert voltam már több országba is hónapokig. Jobban éreztem kint magam, de mégiscsak vártam, hogy hazajöjjek. Mintha azt várnám, hogy itt fogok otthonra találni, pedig itt meg nem vagyok boldog. Ti mit tennétek a helyemben?
2020. jan. 26. 17:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Kicsit zavaros lett, akinek nem tiszta annak leírom röviden: itthon boldogtalan vagyok, külföldön jobban érzem magam, mégis hazavágyok.
2020. jan. 26. 17:26
 2/9 anonim ***** válasza:
Majd ha családod lesz, akkor mindent másképpen fogsz látni.Ha jól élsz otthon miért mennél el.
2020. jan. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem a megélés a kérdés igazán, mert azzal nincs gond szerencsére. Csak itt boldogtalan vagyok, amíg külföldön voltam, teljesen más volt az életkedvem, a felfogásom, az emberekhez való hozzáállásom. Viszint mégis hazavágytam. Amikor hazajöttem, minden egyes alkalommal újra kedvetlen lettem, semmi motivációm nincs itt.
2020. jan. 26. 17:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha itthon is más lenne az emberekhez való hozzáállásod, itthon is boldog tudnál lenni. Ne mondd, hogy külföldön minden és mindenki tökéletes, ott sem egyformák az emberek.
2020. jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem egyedül mennél ki hanem barát/barátnővel, másként éreznél. Ha kint voltál hónapokat, nem ugyanaz mintha egy évet legalább kint töltenél. A magyar mentalitás marad olyan amilyen, nem fog javulni. A helyedben anyagiak miatt mennék, és haza látogatni amúgy is sokszor lehet,és a család és barátok jöhetnek látogatni.
2020. jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha egészséges vagy, akkor számtalan lehetőséged van, hogy felfedezd, kipróbáld itteni dolgokkal magadat, olyan tevékenységben is, amit lehet vállalkozásban is vinni, így magad választod meg, hogy kit engedsz a közeledbe.
2020. jan. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előfordul az ilyesmi. De szerintem az embereket szereted, csak a magyarkodást nem, mert azok az emberek többnyire elég korlátoltak, mint minden nacionalista általában. Így aztán tudhatod mi alapján kell kerülnöd a társaságokat. Ez is egy támpont.
2020. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyanez van velem is, annyi a különbség, hogy nekem senkim nincs már, így nem félek dobbantani. Illetve megtörtént velem a legtöbb cifra magyar mentalitást sugaló ocsmányság; munkahelyi - iskolai mobbing, hosszadalmas álláskeresés, folytonos visszautasítás, játék a bérezéssel, a munkanapokkal-órákkal és a tb-vel.

Au Pair munkára vagy folyami hajón való felszolgálásra, szobalánykodásra, szakácskodásra gondoltál már?

Én hónapok óta azon vagyok, hogy elmehessek, és már csak egy hónap és itt se leszek. Viszont, ha nem au pair-nak vagy hajós alkalmazottnak mész, akkor valóban ismerettség, minimum C1-es felsődokú nyelvtudás és a kinti viszonylathoz mért legalább 2 hónapra elegendő pénzmennyiség kell. Sajnos a kaució és a bérlés mindenhol méregdrága. Persze a mi ugandai szintű albérlet-egészségtelenügy-oktathatatlanság mind arra sarkall, hogy inkább azt vállald, mint ennek a szentháromságnak a terhét.

20/L

2020. jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincsenek barátaid akikkel jól tudnád magad itthon is érezni? Ha nincsenek, akkor ismerkedj emberekkel, menj el szórakozni. Én teljesen megértelek, ez a hazád, itt vagy itthon. De ha nem keresed a boldogságot, nem is fogod megtalálni, magától nem fog bekopogtatni az ajtódon.


Én nem tudnék elszakadni sohasem Magyarországtól, én is voltam külföldön, de honvágyam volt, és soha többet nem megyek hosszabb időre külföldre az is biztos! Ez a hazám, akármilyenek is az emberek, ez akkor is az én népem.


Hidd el nem minden embernek van meg az a tipukus negatív magyar mentalitása, vannak bőven jófejek is, csak keresni kell őket.

Bárhogy is döntesz, szerintem hiába mennél ki külföldre, ott sosem leszel igazán otthon, az sosem lesz a hazád.

2020. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!