Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akar mindenki újgazdag...

Miért akar mindenki újgazdag lenni?

Figyelt kérdés
Magyarországon nagyon el van terjedve a pénzboldogít nézet, de pont ez miatt van annyi bolond és elkeseredett ember. Az emberek vágynak olyan életre, mint a gazdagok, pedig a jó és kiegyensúlyozott életre, bármennyire is demagóg szöveg, nincs másra szükség mint diplomára és egy jól fizető állásra. Mert tudás és állás nélkül rossz az élet. Nem azzal kellene felvágni hogy kinek mennyi pénze van, kinek jutnak nagyobb anyagi javak, mert a pénz fogyó eszköz. Inkább magasabb szinten kellene gondolkodni, legalábbis a nem proli 8 általanossal megelégedő, de nem hülye embereknek. Nem szép dolog ez sem, de inkább azt kellene kitenni mennyi diplomája van az embernek, mekkora tudása van, vagy hogy mi jót tett, mire használta az életben azt a tudást. Mert nem elég csak tanulni, hanem hejet is kell találni a tudásnak, és olyan értékekre lel az ember amit pénzben nem lehet megfizetni. Semmit sem tanulunk hiába, és mindenkinek más a fontos. Szerencsére a magyar egy nagyon okos népnek van számon tartva, de rendkívülien pesszimistának is, ezt pedig ezzel lehet egyensúlyozni. Nem a pohár tartalmát kell nézni, nem azt hogy félig üres a benne töltött helyünk vagy félig teli van, hanem maga kell lenni a pohár. És akkor nem lesz a tiszta oroliságból való szomszéd kocsija mentalítás.

2020. jan. 29. 01:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A diploma és a jól fizető állás az nem pont a pénz miatt kell, okos gyerek?
2020. jan. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%
A TV-ből ez jön : Barátok közt + télen-nappal Bp. Ha nem vagy bankár vagy nem ad kocsit a cég már nem is vagy ember. A műveltég, tudás nem számít. Lovetta legyen
2020. jan. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én arisztokrata szeretnék lenni, nem újgazdag proli.
2020. jan. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Jajj ugyanmár nektek az az álom élet, hogy nagy ház medencével, hatalmas kocsival, egy csomó fogyóeszközzel?? Minél kevesebb munkával minél több pénz? Soha nem értettem ezt a proli kentalítaást. És mi a jó abban, hogy valaki újgazdag? A haverjaival egymás vagy saját maga hámlott bőrsejteivel fekszik a medencében, drogozik, füvezik, piál? Az élet nem ebből áll...
2020. jan. 29. 12:50
 15/21 anonim ***** válasza:
Egyébként ahogy elnézem nyugodtan kezet rázhatnál a "pénzes prolikkal" mert a korlátolt világképeddel te sem vagy semmivel jobb náluk.
2020. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem hanem én az igazi értékeket keresem, amit pénzben nem lehet megvenni.
2020. jan. 29. 13:00
 17/21 A kérdező kommentje:
Én élek, te dőzsölsz
2020. jan. 29. 13:00
 18/21 anonim ***** válasza:
Akkor gyúrj rá a tudásra, és az értelemre, mert abból bőven van mit pótolni.
2020. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ha ennyire a tudásról beszélünk... Hadj mondjak egy titkot az igazi gazdagokról. Mert azt csak a butább proli réteg, aki azzal vág fel hogy mennyi pénze van, kirakja a szilikon melleket az instára, fotózkodik a legújabb sportkocsijával, menő Gucci vagy fszm tudja milyen márkát vesz, medence stb, pezsgőfürdő... Ezeknek az embereknek redszerint nincs pénzük, csak felvagnak, aztán még nem esznek napokig, és panaszkodnak hogy kevés a Fizetés, és hogy Nyugaton mennyire jó. Aztán kimegy és kínai márkát vesz stb... A gazdagok az igazi gazdagok, nem vágnak fel ezzel. Szerények, közvetlenek, és normális életet akarnak, ami a normális embereknek van.
2020. jan. 29. 13:24
 20/21 anonim ***** válasza:

Már bocs, de nem kell prolinak lenni ahhoz, hogy az ember a több pénz - kevesebb munka kombót választja vagy keresi, és nem munkamániás. Nyilván van aki a munkájában éli ki magát, de a többi nem feltétlenül proli, sőt egy középosztálybeli, értelmiségi léthez az is hozzátartozik, hogy a szabadidejét minőségi módon töltse el. Aminek viszont van anyagi vonzata.


Én alapvetően szeretem a munkámat, de ha a hobbijaimmal több időt tudnék tölteni, és több pénzt áldozni rá, akkor ezt az utat valasztanám. De biztos proli vagyok, hogy nem inkább a kevesebbet fizető, de talán nagyobb szakmai kihívást jelentő munkát választom.

2020. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!