Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akkor is kötelességem beillesz...

Akkor is kötelességem beilleszkedni a társadalomba, ha semmi örömöm nincs a másokkal való érintkezésben?

Figyelt kérdés

Az emberek jobb esetben csak átlépnek, rosszabb esetben pedig át is gázolnak rajtam. Már az óvodától kezdve az általános és középiskolán át egészen a főiskoláig akármilyen közösség tagja voltam eddig, mindig túlnyomórészt csak ártott nekem a többi ember. Minden kellemes élményemet valamilyen magányos tevékenység során szereztem (filmek, sorozatok, könyvek, videojátékok, háziállatok).

Miután végül a főiskolai évek alatt végül megelégeltem a rengeteg sérelmet, amit kaptam addigi életem során, otthagytam az egészet és azóta csak akkor lépek ki a komfortzónámból, ha feltétlenül szükséges (bolt, posta). Ennek már 4 éve, a szüleim pedig azt mondják, hogy nem lehetek egyedül, muszáj emberek közé járnom, tanuljak vagy dolgozzak, de nem tölthetem állandóan a szobámban a napjaimat.

A gond csak az, hogy semmi kedvem megint társaságban lenni, bőven elég volt az a sok megaláztatás, amin átmentem. Nem érzem úgy, hogy tartozom a társadalomnak bármivel is, sosem kértem, hogy létezzek, egyszerűen csak ide kerültem akaratomtól függetlenül, nem tehetek róla, hogy megszülettem.


2020. febr. 3. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
És miböl élsz meg, ha csak a szobádban ülsz?
2020. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha a társadalom adta jogaiddal is akarsz élni, akkor kötelességeid is vannak, ha ezek nem érdekelnek, költözz egy lakatlan szigetre.
2020. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok élni a jogaimmal.
2020. febr. 3. 15:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelességed de attól, hogy te nem akarsz semmit se csinálni még a szüleid ennek nem biztos, hogy fognak örülni ennek, azt meg nem várhatod el tőlük, hogy életük végéig gondoskodjanak rólad.
2020. febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem várom el. Az ő helyükben én nem tartanám el magamat, de gondolom, a szülői ösztön dolgozik bennük: számukra nem számít, mekkora csődtömeg vagyok, akkor is szeretnek és támogatnak.
2020. febr. 3. 15:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, szégyellnék, ha hajléktalan lennél.
2020. febr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6:

Nem biztos az, vannak ilyen szülők, akiknél aztán a gyermek jól kihasználja, hogy ennyire tutujgatják.

2020. febr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%
Be kell illeszkedni. Neked nehéz, mert zárkózott vagy, de keresni kell olyan munkát, ahol nincs sok ember. Nehéz, de nem lehetetlen.
2020. febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajna Mo.-n a távmunka még nem elterjedt annyira, amivel otthon, a társadalomtól távolabb is meg lehetne élni. Pedig ha ez meglenne, akkor talán jobban kivitelezhető lenne a remeteélet, ami nekem is tetszene.
2020. febr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!