Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is undorodtok a túlsúlyos...

Ti is undorodtok a túlsúlyos emberektől?

Figyelt kérdés
Van egy munkatársam, akit én nem tartok kövérnek, csak van rajta egy kis túlsúly. Olyan 170 cm és 80 kg alatt lehet kicsivel. Ettől függetlenül egy nagyon kedves, életvidám nő és külső szemlélőként úgy látom ő elégedett magával. A többi kolléganő mióta volt ez a Norbis baromság (bár, előtte is, csak azóta még inkább) napi szinten erről beszélnek és elmondásuk szerint azért, mert nagyon aggódnak az egészségéért. Viszont volt már olyan, hogy legrosszindúlatúbb kijelentette (persze csak a háta mögött), hogy őt nem érdekli az egészsége, de undorodik attól, hogy egy huszonéves így néz ki és nem szivesen nézi egésznap, hogy alig bír mozogni is. Valójában a súlyának semmi köze a munkához, az egyik legjobb dolgozó és szerintem szomorú, hogy így bánnak vele. Már napok óta azon gondolkodom, hogy jelzem a felettesünknek, de közben tudom, hogy nem az én dolgom, mégis nagyon zavaró ezt hallgatni egésznap. Mostánában meséltem néhány ismerősömnek az ügyet és többen is azon a véleményen vannak, hogy valóban undorítóak a "mai duci lányok" . Rajtam nincs plusz kg, bár csinos sem vagyok talán ezért, de még sose jutott eszembe unorodni bárkitől is emiatt. Ti hogy vagytok ezzel?
2020. febr. 4. 19:53
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Azt női szemmel nem tudom megítélni, hogy szép vagy nőies-e, de az biztos, hogy van önbizalma és határozott, emiatt lehet valóban irigység és nem undor áll a dolog mögött. Viszont néhány válaszolón is azt írta, hogy undorodik az ilyen fiatal lányoktól, szóval nem tudom.
2020. febr. 4. 21:03
 22/26 anonim ***** válasza:
Irigyek a kollégák. Nem hiszem, hogy max. 10 kiló felesleg undorító.
2020. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

Azért tegyük hozzá, hogy fogalmunk sincs hány kiló az illető.

A kérdező is csak saccolt, lehet 90 kg vagy több.

Mindenestre 170 cmhez 80 kg az baromi sok, egy jó 15 kg súlyfelesleg biztos, nem lehet egy túl esztétikus látvány, pláne ha a túlsúly nem egyenletesen oszlik el, hanem egy hatalmas lógó hasban.

Ettől még nem utálom, és lehet jó ember/jó munkaerő, de bizonyára nem egy kellemes látvány.

2020. febr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Mondvacsinált indok, minden munkahelyen fúrnak valakit, ahol "tyúkudvar" van, nálatok épp őt nézték ki maguknak, és ez a legszembetűnőbb jellemzője, amibe bele bírtak kötni.
2020. febr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én ezt a fajta "undorodom a túlsúlyosoktól" felfogást tartom undorítónak. Azt gondolom, hogy mindenki ember, testalkattól és életmódtól függetlenül, így mindenki meg is érdemli azt, hogy emberként bánjanak vele. Semmi probléma nincsen azzal, ha valaki a szuper egészséges vagy sportos életmódra esküszik, ezt szeretné népszerűsíteni és szeretné, ha minél több egészségtudatos ember lenne vagy éppenséggel személy szerint nem tartja vonzónak, szépnek egy túlsúllyal rendelkező embereket. Ez mind rendben van és teljesen oké. Viszont én egyszerűen nem tudom megérteni, hogy mi játszódhat le egy olyan ember fejében, aki egy ilyen kijelentést tesz, hogy "undorodom a túlsúlyos emberektől". Én egyszer például szemtanúja voltam annak, hogy egy nő nem volt hajlandó leülni a vonaton egy kövér utas mellé, mert fúj az milyen undorító és ezen hisztizett egy sort, mert mellé szólt a jegye és ez neki nem tetszett... Viszont én is voltam kövér (tizenéves korom vége, húszas évem eleje, szóval szintén fiatalon) és akkor velem is volt olyan számtalanszor, hogy pl. kibeszéltek, összesúgtak a hátam mögött és nyilván olyan is volt, aki szemtől szembe elmondta a nem túl "szép" véleményét. Nagyon sok bántást kaptam. Valamint olyan furcsa érzés volt, hogy mintha egyesek nem tartottak volna "teljes értékű" élő és érző embernek azért mert túlsúlyos voltam. Sőt, ami nekem például szintén furcsa az az, hogy olyan emberek is bántak velem csúnyán, akik korábban szintén túlsúlyosak voltak és miután lefogytak mintha valami istenkomplexusuk lett volna vagy nem is tudom... Ez bennem nagyon sok lelki problémát is okozott és szerintem ez az, ami miatt ezzel nagyon óvatosan kell bánni. Nem arról van szó, hogy a túlsúlyt egy pozitív dologként kellene kezelni vagy, hogy azt ünnepelni kellene stb., mert sokan ezt szokták felhozni... De bele kellene gondolni, hogy az a túlsúly egy ugyanolyan élő és érző emberen van rajta, mint bárki más. Emiatt nem kell másképpen kezelni mint mondjuk egy vékony vagy normál testalkatú embert, ugyanazt az emberi bánásmódot érdemli mint a többi ember. Arról nem is beszélve, hogy szerintem egy ember értéke nem a súlyából származik. Mint mondtam nem nagyon tudom hová tenni az undort, de ha van, akkor azt sem feltétlenül kell a másik ember tudtára juttatni, még csak pozitív vagy segítő szándékkal sem (bár szerintem undor esetén ez a ritkább...csak nagyon sokan nem merik felvállalni őszintén és inkább e-mögé bújnak). Legalábbis szerintem nem nagyon volt még olyan, hogy valaki akkor vette észre magán a plusz kilókat mikor valaki beszólt neki és akkor rögtön el is határozta az életmódváltást... Szóval én nagyon nem szeretem az ilyesmit, mert klisés és unalmas, de mindenkinek a saját teste és elsősorban mindenkinek saját magával kell rendeznie a viszonyát és az csak ront a helyzeten, ha ebbe külső felek is beleavatkoznak...
2020. febr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Egy (kicsit is intelligens) ember nem mond olyat egy másik emberre, hogy undorító, csak azért mert a másiknak súlyfeleslege van.
2020. febr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!