Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti undorodtok a pattanásos...

Ti undorodtok a pattanásos emberektől?

Figyelt kérdés
Az arcom kevésbé, viszont a karom elég csúnyán pattanásos. Már kipróbáltam rengeteg kence-ficét, szappant, olyat is, amit bőrgyógyász ajánlott, viszont sajnos nem sikerült rendbehozni. Ilyenkor nyáron pedig nem tudom magamat takargatni mert nagyon meleg van, kénytelen vagyok rövidujjú, pántos felsőket hordani. Ezekben nem érzem jól magamat mert félek, hogy mások mit szólnak ha meglátják, biztos undorodnak tőlem, nem akarnak hozzám érni stb., viszont nincs más választásom. Ti hogyan viszonyultok ehhez?
2017. júl. 12. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem undorodom tőlük, mert nem érdekel, hogy egy idegennek miért pattanásos a bőre. Ha ismernélek, akkor azt tanácsolnám, hogy mindig keress valami lehetőséget, hátha egyszer valamelyik bejön.

Pl: egy gyerekkori barátnőmnek is mindig csúnyán pattanásos volt a háta, karja. Neki sem segített az orvos által felírt kenőcs, semmiféle reklámozott krémek. Nagymamája tanácsolta, hogy este kenje be a pattanásokat fogkrémmel. Tanácsolta azt is, hogy heti egyszer sima citrommal dörzsölje be a testét. Bevált neki.

Nem azt mondom, hogy te is csináld ezt (bár ha leteszteled kis helyen, nem sokat veszítesz vagy bejön neked is vagy nem) de kereshetsz valami már alternatívákat ami segíthet rajtad.

2017. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem undorodom tőlük.

Teafaolajas dolgokat próbáltad már? Kamilla tea? Himalayai sószappan?

2017. júl. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

A pattanás kialakulásának több oka is van:

1. egészségtelen étkezés

2. kevés folyadékbevitel

3. cukros löttyök fogyasztása

4. sok hús fogyasztása

5. allergia valamire

6. tinikorban hormontúltengés

7. beizzadsz a ruhádba, ha pl nem arcon vannak a pattanások


A kenceficék helyett inkább az étkezéseden és az ivási szokásaidon változtass!


Pattanásra használj kamilla vagy körömvirág teás borogatást.


Undorodni nem undorodom, viszont ha elbeszélgetek vele, akkor máris kiderül, hogy miért néz ki ilyen csúnyán.

2017. júl. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Nekem csak a felkarom pöttyös, sehol máshol nincs bajom.


Keratosis pilaris, nézz utána. Nem olyan?

2017. júl. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%

Melyik elmebeteg pontozott le?

Az igazat írtam le.

2017. júl. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas tévhit, hogy a helytelen étkezés okozza a legtöbb pattanással kapcsolatos problémát. Természetesen vannak ilyen esetek is, de általában mindig valamilyen hormonális probléma áll a háttérben, mivel a faggyúmirigy termelődést a hormonok szabályozzák, pontosabban a férfi nemi hormonok. (ezek nőkben is termelődnek) A pattanások kialakulásához legtöbbször bizonyos baktériumok kellenek, melyeknek remek környezet a túl zsíros bőr...Plusz kialakulnak mitesszerek is, melyek tovább csökkenthetik az ember önbizalmát.

Kedves Kérdező! Én is hasonló problémával küzdök, 10 éve zsíros, pattis a bőröm, mindenféle kencét kipróbáltam, rendszeresen jártam orvoshoz, méregdrága krémek, (étkezésemen is változtattam) de semmi javulás. Egyáltalán nem undorodom a pattanásos emberektől, biztos azért sem, mert nekem is van, de egyáltalán nem szoktam senkit elítélni csupán azért, mert van valamilyen szépséghibája. Ha látok egy pattanásos embert az utcán pl, mindig nagyon együtt érzek vele magamban, mert sajnos tudom, hogy mások nem így gondolkodnak, engem is rendszeresen értek támadások gimiben a csúnya bőröm miatt. Júliusban esküvőre is megyek, fogalmam sincs, hogy melyik ruhámat vegyem, mert a hátam, karom nekem is tele van jelenleg is, így nem akarom mutogatni, pláne egy esküvőn. Tehát teljesen átérzem, javaslom, hogy kezdj bele valamilyen kezelésben, keress fel egy orvost, hátha neked segítenének különböző krémek!

Sok sikert, kitartás! Ne érezd magad kevesebbnek csupán a bőröd jelenlegi állapota miatt, biztos vagyok benne, hogy ha megtalálod a megfelelő szakembereket, akkor fognak tudni neked segíteni!

2017. júl. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy nemrég kezdtem bele gyógyszeres kezelésbe, tehát akkor sem kell feladni, ha a krémek nem segítenek. Én feladtam egy idő után, és beletörődtem, de már belátom, hogy nem kellet volna, ragaszkodnom kellet volna a gyógyszerekhez, csak a bőrgyógyászom egyáltalán nem akart ebben segíteni...Nem véletlen, hiszen a bőrgyógyászoknak abból is rengeteg a bevétele, hogy egyes krémgyártó cégek termékeit eladják, felírják nekünk...Javaslom endokrinológus felkeresését, egy jó nőgyógyász is segíthet, ha esetleg fogamzásgátlásra kerülne sor a probléma megoldása érdekében.
2017. júl. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!