Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kell adni borravalót a pizzafu...

Kell adni borravalót a pizzafutárnak ha a kiszállítást felszámolják?

Figyelt kérdés
390 ft-ot a kiszállítás.
2020. febr. 5. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem KELL, de én szoktam. A borravaló adja a futárok fizetésének kb. a felét.
2020. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Én is szoktam, mert emeletes házban élünk és nem megyek le, hanem ő jön fel. Ezt hálálom meg a borravalóval.
2020. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Nekem nem akarjátok meghálálni, hogy megbízható szoftvert Írok a vasúti vezérlésekhez, és ezáltal nem megy össze két szerelvény? Csak mert akkor szívesen küldök számlaszámot.
2020. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A 3.-on lakok, feljön, felhozza a rendelt ételt, mosolyog, kedves, köszön stb. + Tisztában vagyok vele, hogy a kiszállítási díjból o egy forintot sem lát a borravaló pedig belek van kalkulálva a fizetésébe és szerintem itt ez a lényeg. Én sem kapok borravalót mert hol végzem a munkám, de az én fizetesembe nincs is bele kalkulálva.
2020. febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Nincs belekalkulálva. Amíg van aki elmegy annyiért pizzafutárnak addig annyit fognak adni ha kap borravalót ha nem.
2020. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Opcionális. Én szoktam adni, de azt utálom, amikor valaki elvárja. Nekünk egy futár összefirkálta a liftünket, mert nem kapott borravalót. Azért belegondolhatna ő is, hogy az emberek többsége nem kap egy fillér borravalót sem annak ellenére, hogy teljes felelősséggel és odaadással elvégzi a sokszor felelősségteljesebb munkáját is.
2020. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez nem kell, vagy nem kell kérdése. Ha akarsz adsz, ha nem akarsz, nem adsz. Mindenki maga dönti el. Én valamennyit mindig adok. Ezek az állások (fodrász, futár, postás) borravalósak általában. Rajtad múlik, de kelleni semmit nem kell. Egyszer megkérdeztem a postásunkat, az évek alatt jóban lettünk és anyu a nyugdíját postán kapja, nincs számlaszáma -, hogy mennyire borravalós a szakmája. Nyugdíjának a vége 175 forint, egyébként alacsony a nyugdíja (130 ezer) 40 év után. Nekem a csaj azt mondta, hogy nyugdíjkor és családi pótlékkor szinte mindig kap kb. ekkora borravalókat. Általában a végét nem kérik el, mint ahogy anyu a 175 forintot.
2020. febr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 nemaRendőrség ***** válasza:

Attól függ. Az első ajtóig köteles kihozni, ha azon túl hozza azt honorálom.

Még volt lift 100ft-al, most hogy olyan helyen lakok ahol nincs 200ft-al

2020. febr. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Ez nem kell, vagy nem kell kérdése."


Dehogynem, ha besértődik akkor összerongálja a postaládát vagy megjegyzi a címet és legközelebb beleköp. Szomszédom postaládáját egy dühös ételfutár firkálta össze.

2020. febr. 5. 17:05
 10/12 anonim ***** válasza:

“ Szomszédom postaládáját egy dühös ételfutár firkálta össze.”


Főnökének elküldeni, további megrendeléseket lemondani. Nehogymár a balkánon legyünk. Jóhogy már nem védelmipénzt fizetünk a futárnak.

2020. febr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!