Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pizzafutárnak tudnia kell...

Pizzafutárnak tudnia kell visszaadni 20 ezer forintból, vagy én voltam bunkó, hogy nem tudtam mással fizetni?

Figyelt kérdés
2019. máj. 10. 15:08
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
vissza kellett küldenem a pizzát
2019. máj. 10. 15:08
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Nagy címleteknél általában előre kell szólni a megjegyzéseknél, hogy csak 20 ezresed van, akkor úgy készül a futár is. Általában ezt feltüntetik a honlapon is, bár ha nem tették, akkor nem tartanám bunkóságnak a részedről. A jövőben viszont erre odafigyelnék a helyedben.
2019. máj. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem bunkóság, mert egy pizzafutárnál tudni lehet, hogy az 1-1500 Ft-os bevételeknél nem lesz annyi visszajárója és ha mégis, akkor lenullázza magát és ott áll egy db húszezressel, a többi megrendelő meg szívhat a visszajáróval. A buszon se fizethetsz húszezressel, hiába próbálja meg egy-egy agyas. Leszállítják.
2019. máj. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Általában kérik, hogy előre szólj ha csak így tudsz fizetni.
2019. máj. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem bunkó voltál, hanem csak nem gondoltál abba bele, hogy mi van, ha nem tud visszaadni neked.


Legközelebb ne csinálj se magadnak se a futárnak problémát, hanem tedd azt, ami neked is jobban esne, azaz legyen nálad megfelelő címlet+borravaló.


(Kisboltokban sem tudnak mindenkinek visszaadni, mert sokan 20 ezressel akarnak fizetni még egy csokit is.)


Szóval ne rágódj ezen, hanem az esetből tanulva legyen nálad pizzapénz. :)

2019. máj. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%

Te vagy a vásárló. A cég vagy kinyalja a segged, vagy nem vásárolsz tőlük. Ezt az egyszerű szabályt Magyarországon még mindig nem sikerült széles körben megértetni, és még mindig megy a kommunista tempó, hogy tudniillik a vásárlót meg kell fegyelmezni és éreztetni vele, hogy szívességet teszünk neki.


Tudod mi lenne itt, Kanadában, ha egy pizzafutár elkezdene arcoskodni, hogy ő nem tud visszaadni egy százdollárosból? Megteheti, de aztán kereshet más állást. Nem is értem, Magyarországon miért nem szokott eszükbe jutni a kereskedőknek, hogy hetente feltankoljanak kisebb címletekből meg aprópénzből? Mikor nekem volt boltom, a legtermészetesebb volt, hogy minden reggel a bankban kezdtem, pénzt váltottam.

2019. máj. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%
Te voltàl a hülye, hogy adjon vissza egy húszasból mégis?? Nagy àruhàzban érdemes az ilyet elsütni. Pl teszkó ott még önkiszolgàló is van, az nem ugat.
2019. máj. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg igenis kell rendelkeznie váltópénzel. Biztos hogy nem pont húszezret keresett aznap (ha mondjuk délután, este rendeled) így nem nullázza le magát és nem csak egy húszasa lesz.
2019. máj. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
amikor rendeltem, akkor nem néztem meg hogy milyen formában van pénz nálam és mennyi apróm van. nem volt szándékos.
2019. máj. 15. 13:06
 10/15 A kérdező kommentje:
ez legyen a legnagyobb hibám. nem gondolom ,hogy ezért le kell hülyézni. Úgy írnak egyesek és úgy szólnak le, mintha rajtam kívül még senki más nem követett volna el ekkora vagy nagyobb hibát...Az én véleményem szerint lehetne nála váltó pénz. Fura volt hogy csak 14 ezer forint volt nála összesen.
2019. máj. 15. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!