Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Régen jobb volt élni, mint a...

Régen jobb volt élni, mint a mai világban?

Figyelt kérdés
Pl 60-as, 70-es években. Miben volt más/jobb/rosszabb?

2020. febr. 8. 14:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
A '60-as, '70-es években sokkal jobb volt élni, mert akkor fiatal és egészséges voltam.
2020. febr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
Persze! A Rákosi korszak egy virágzós korszak volt ahol mindenki boldog volt.
2020. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nem feltétlenül magyarországon, pl nyugati országokban.
2020. febr. 8. 14:27
 4/15 anonim ***** válasza:

Én a 70-es évek legvégén érettségiztem, én is sokszor elgondolkodom ezen.

Szerintem az élet könnyebb volt, de sokkal kevesebb a lehetőség. Igazából nem volt rálátásunk, hogy milyen is lehetne, ezért belenyugodtunk abba, ami volt. Legalábbis a többség. :)

Én már a könnyebb időszakban voltam fiatal, de ennek ellenére véleménynyilvánítási szabadság nemigen volt, ugyanakkor volt létbiztonság, sokkal több szabadidő, kevesebb stressz, valódi gyermek- és fiatalkor.


Ha nem voltál túlságosan lázadó típus, akkor könnyebb volt, mint ma - szerintem -. Bár lehet, hogy túlságosan megszépítették az évek a dolgokat.

2020. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A 60-as, 70-es évek nyugati országaira, az ottani életre az átlag magyarnak nem igazán volt rálátása, tekintettel arra, hogy nem engedték kiutazni.
2020. febr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

50%!


Hol volt Rákosi abban az időben?

2020. febr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
Jobbnak nem mondanám. Egyszerűbb volt, mert semmiből sem volt akkora választék. Nem volt annyiféle csoki vagy üdítő a boltban például, de ugyanúgy nem volt ennyiféle tanulási lehetőség, nem volt ennyire nyitott a világ, hogy számtalan országba szabadon költözhet és dolgozhat szinte bárki.
2020. febr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Az előző sok hülyeséget (is) ír. Én a '60-as évek második felében egyetemre jártam. El tudtam foglalni magam, hetenként zajlott a városi bridzs bajnokság, volt filmklub, Antonioni, Bergman, Truffaut, Bunuel stb filmekkel, beszélgettünk Jancsóval, volt ott a Sándor Gyuri, Serfőző Simon, Ágh István, Antal Imre (akkor még zongoristaként), felolvasó színházban ment a Godot, volt Metró koncert, játszották a fiúk az Ájken gettó szetiszfeksőnt, én vasárnaponként eljártam salakmotor versenyre, szombatonként nagy buli volt, a zenekar Beatles, Rolling Stones, Traffic, CCR stb számokat játszott igen lelkesen, ha a Fradi jött, még meccsre is mentem, a haverok között volt vitorlázó repülő, kézilabdás, kosaras, ott kellet lenni a városi bulikon, szóval nem volt annyira unalmas...
2020. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
Én a '80-as években születtem, így csak a közelmúltat tudom, láttam, de az is sokkal jobb volt, mint ami ma van: akkor nem volt ez a baromi nagy pörgés, idegbaj az embereknél, jobban követték a szabályokat, ismerkedtek az újjal, stb.
2020. febr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
Pardon, Dézi, az előző elszállt, mint hajó a szélben...
2020. febr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!