Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a fene történik...

Szerintetek mi a fene történik manapság?

Figyelt kérdés

Mindig vannak rossz hírek, de ez szerintem nagyon durva...


[link]


2020. febr. 13. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Maslow piramisnak nézz utána. Amennyire tudjuk, az emberiség történelmében még soha nem volt ilyen kényelem és biztonság, mint ma, ellenben ez ahhoz vezet, hogy az emberek a piramis magasabb szintjén vannak "megakadva" átlagosan, pl önmegvalósítás. Amíg az ember a túlélésért küzd, egyszerűen nincs ideje a depresszióra. Persze ez elég komplex téma, de szerintem kb ez a lényege a helyzetnek. Átlagosan sokkal kevésbé van súlya a dolgoknak ebben a világban, mint régen. Akárhogy is, a fejlett nyugati világban egyre gyakoribbak a mentális betegségek. Nehezen találnak irányt az emberek. Ilyesmi. Persze az iskolai zaklatás nyilván a konkrét, közvetlen ok sok esetben, de a probléma gyökere a kiüresedéd, iránytalanság. Szerintem.
2020. febr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Manapság?

[link]

2020. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A XX-XXI-ik századi erőltetett kontraszelekció hatása.

Aztán az ilyen egyedek mentálisan nem tudják követni a megnövekedett elvárásokat és alapban az élettel nem tudnak lépést tartani, akkor hoppsz!, kiugranak az ablakon.

2020. febr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
#3 A korábbi századokban, aki nem tudott az élettel lépést tartani, az el sem jutott az "ugorjak vagy ne ugorjak" dilemmáig.
2020. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Igazad van!

Ezek után felmerül a kérdés, hogy melyik is a jobb?

Ha elfogadjuk a természetes szelekciót és egyre erősebb egyedek születnek, vagy folytatjuk ezt az utat, ami láthatóan az emberiség elsatnyulásához vezet?

De nem is érdemes ebbe belemerülni, nyilván hatalmas, világraszóló pénzügyi érdekek (pl. gyógyszergyártás) állnak a tendencia mögött.

2020. febr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, de már 20 éve is sokan ugráltak ki abból a kollégiumból ami Budán van, és kva magas.


És velem is többször előfordult már amikor magas helyen voltam, hogy vmi szinte húzott lefelé, és folyamatosan arra gondoltam, h le kéne ugrani. Pedig elvileg nem vagyok mentálisan sérült. Egyszer majdnem le is estem egy magas helyről, mert kihajoltam, hogy csak tudtam, és a súlyom majdnem levitt, alig tudtam visszalökni magam.


Nem is nagyon szeretek ilyen helyekre menni.

2020. febr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
De amúgy az,h valaki megöli magát vagy nem, az nem attól függ, h lépést tud e tartani az élettel.
2020. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!