Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi történik manapság az...

Mi történik manapság az emberekkel? (lent)

Figyelt kérdés

Szóval, előfordult már néha hogy egy közismertebb emberre akinek érdekelt a munkássága ráírtam FACEBOOKON hogy nem e lehetne esetleg valahol találkozni, egy pár szót váltani mivel engem is érdekel az adott szakma.

Kb. 10-15 perccel később olvassák is az üzenetet és ennyi.

Nem is válaszolnak, semmmi, és ez engem elégggé bánt hogy tényleg semmit nem írnak. Ahogy látom őket itt az interneten rendes embereknek tűnnek de így már vannak kétségeim.

Ha azt írnák hogy nem megérteném, de így hogy teljesen figyelmen kívűl hagynak kicsit rosszúl esik.

Valakinek van valami ötlete hogy miért van ez így?



2017. szept. 6. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Naponta száz hasonló üzenetet kapnak, persze hogy nem válaszolnak. Sokszor nem is ők olvassák, hanem a menedzserük vagy aki kezeli a profiljukat. Az a probléma, hogy számukra te egy idegen "senki" vagy, nem ismernek, nem tudják komolyan írtad-e az üzenetet, ráadásul mivel az üzeneted vegyül a sok komolytalan között, ezért kiszűrni még nehezebb.


Egyébként nem tudom milyen közismert emberekről van szó, de ha interneten aktívak valahol, gondolok itt pl. szakmai fórumokra ahol aktív kommentelők esetleg vagy hasonló, akkor ott könnyebben szóba állhatsz velük.

2017. szept. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha a személyes profiljukon írtál rá, érthető. Azt a valós személyes kapcsolatainak tartja fent az ember meg fontos dolgoknak (pl. megtalálta vki az elhagyott tárcáját). Megnéz egy üzenetet, a 30.-at aznap, hogy jaj, már megint vmi rajongó ismerkedni akar velem, mi a f...nak írnak rám egyáltalán, mit hisznek, hogy nincs jobb dolgom???... egyszerűen sztem ilyet nem is illene csinálni, de ha csinálsz is, akkor nem besértődni azon, mint egy 10 éves kiskölyök, hogy csúnyabácsi nem válaszolt.
2017. szept. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem sértődök be, csak furának tartottam.

De amúgy miért nem illik?

Az a szakma érdekel ami őket is, mindenki úgy kezdi hogy tájékozódik, miért hiba az ha ráírok?

2017. szept. 8. 16:16
 4/8 A kérdező kommentje:
Én személy szerint örülök, sőt megtiszteltetésnek veszem ha valaki érdeklődik a tevékenységeim iránt :D
2017. szept. 8. 16:17
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, és természetesen a facebbok oldalon írtam, amit ők vezetnek. nem a profiljukon
2017. szept. 8. 16:18
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Azért, mert a facebook az az ismerősökkel való kapcsolattartásra van. Gyakorlatilag a privát szférájába belemászol. És ha tényleg ismert, kap 100 emailt, üzenetet számára tök érdektelen témákban, amikből ki kell szednie a neki tényleg fontosakat... valszeg nem is vagy olyan hű de speciális hópelyhecske, hogy te legyél az egyetlen, aki tőle akar tanulni... ez egy idő után baromi idegesítő tud lenni, hogy mindenhol letámadják.
2017. szept. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezeket a kommenteket már nem láttam, amikor elkezdtem írni a hozzászólást.

Akkor picit más tészta, de akkor sem lehet furának tartani. Megpróbáltad, ennyi. 600 mailt kapnak naponta, ha nem tartják fontosnak, nem válaszolnak rá. Olyan embernek semmilyen esetben kötelességük válaszolni, és még csak "de hát illene", akiket nem ismernek.

2017. szept. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Lehet tartanak tőle,hogy később jogot formálsz rá,hogy összebarátkozzatok.Ha közismert valószinüleg tényleg sok ilyen üzenetet kap és mellőzi őket.Nekem a fogorvosom ott van ismerőseim között a facebookon,de ha rövid időn belül választ szeretnék kapni egy kérdésmre akkor nem privát üzenete irok neki a profiljára, hanem ugyanott arendelőjének az oldalára irok.Pedig amúgy tegeződünk is,társaságba is összeszoktunk futni, akkor üzvözöljük egymást, néha jól el is beszélgetünk ott.Telefonon keresztül is,amikor az időpontokat egyeztetem.De egyébként nem szoktuk keresni egymást,nem irkálgatunk egymásnak kivéve az üzenőfalra szülinapi üdvözletet.Ez egy tiszteletteljes viszony, ami jó ismeretségbe ment át,de nem barátság.Az ilető emberek talán tartank tőle,ha elkezdetek irogatni egymásnak idővel kávéra is elkakrod hivni őket, meg haverkodni akarsz velük.Ezért a távolságtartás.
2017. szept. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!